Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

преди време бях попаднала на функция, която вкарва информацията от .txt файл във базата данни, но не се сещам изцяло как беше!

Започваше с конекцията към базата данни, имаше  ред който се състои от всичките редове от базата, но не се сещам повече. Ако може някой да помогне ще съм много благодарна:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Галина Йорданова написа:

Здравейте, 

преди време бях попаднала на функция, която вкарва информацията от .txt файл във базата данни, но не се сещам изцяло как беше!

Започваше с конекцията към базата данни, имаше  ред който се състои от всичките редове от базата, но не се сещам повече. Ако може някой да помогне ще съм много благодарна:)

Ако кажете за каква база иде реч може да е опитаме да помогнем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за нормална база от данни. Която си има главните имена да речем име фамилия адрес години, но са написани в txt документ в следния ред

gosho, goshov, ulica edisi koq, 21

След което функцията ги вкарва в базата данни, ако са прекалено много едва ли не извършва ъпдейт след изпълнението на функцията, но не се сещам синтаксиса точно как се пише. Става въпрос за SQL

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Галина Йорданова написа:

Става въпрос за нормална база от данни. Която си има главните имена да речем име фамилия адрес години, но са написани в txt документ в следния ред

След което функцията ги вкарва в базата данни, ако са прекалено много едва ли не извършва ъпдейт след изпълнението на функцията, но не се сещам синтаксиса точно как се пише. Става въпрос за SQL

Няма такова чудо като стандартна база данни, има конкретни машини за управление на релативни бази данни, Оракъл, Mysql, DB2, PostgreSQL и десетки други. И за да се вмъкне тази информация трябва програма, която е специфична за конкретния софтуер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Текстов файл в описания от теб вид се третира като CSV (https://en.wikipedia.org/wiki/Comma-separated_values).

Съответно всички езици си имат начин за стандартно четене и преобразуване от такъв вид файл в структура с която може да работи езика. Примерно при PHP има различни начини - разгледай fgetcsv или SplFileObject, Реално ще получиш масив с данните от файла. След това си правиш връзка с базата и изпълняваш необходимия SQL - insert-и, update-и и т.н.

п.с. Ако мислиш да правиш импорт е добре да изпълняваш Query-тата в транзакция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, borovaka написа:

Текстов файл в описания от теб вид се третира като CSV (https://en.wikipedia.org/wiki/Comma-separated_values).

Съответно всички езици си имат начин за стандартно четене и преобразуване от такъв вид файл в структура с която може да работи езика. Примерно при PHP има различни начини - разгледай fgetcsv или SplFileObject, Реално ще получиш масив с данните от файла. След това си правиш връзка с базата и изпълняваш необходимия SQL - insert-и, update-и и т.н.

п.с. Ако мислиш да правиш импорт е добре да изпълняваш Query-тата в транзакция.

Всъщност има много по-добър и бърз начин за bulk upload. При Оракълските бази се нарича sqlloader и с него можеш да вмъкнеш огромни масиви от данни :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен. Просто погледнах раздела в който е пуснат въпроса.
А иначе, ако става въпрос за MySQL (както предполагам) може авторката да разгледа и https://dev.mysql.com/doc/refman/5.7/en/load-data.html , също и mysql workbench доколкото се сещам имаше опция за import от CSV

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.