Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ограничения в габаритите има ли? Предполагам трябва да е на ток. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ограничения в габаритите има ли? Предполагам трябва да е на ток.

80 л.да на ток да е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо съвсем елементарно.Цък

Сложил съм бойлер с мощност 2 КВ,понеже не знам каква инсталация имате.При възможност може да видите и по-мощните модели.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко дни си търся бойлер за вилата на село. Първоначално се спрях на този модел http://www.gaudi-ds.com/product/4808/protochen-boyler-siemens-dh24400.html , но след това видях, че е много мощен и захранването му е за трифазна мрежа. Щом пише, че е за трифазно захранване 400 V, а моята мрежа е еднофазна, в такъв случай ще стане ли този модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, elisavetapankova написа:

От няколко дни си търся бойлер за вилата на село. Първоначално се спрях на този модел http://www.gaudi-ds.com/product/4808/protochen-boyler-siemens-dh24400.html , но след това видях, че е много мощен и захранването му е за трифазна мрежа. Щом пише, че е за трифазно захранване 400 V, а моята мрежа е еднофазна, в такъв случай ще стане ли този модел?

Ееее...гати ламята! Има по прилични и евтини решения, а и защо точно проточен бойлер! Според мен малък стандартен бойлер пр. 50 л със сух нагревател на Елдом е едно отлично решение!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, elisavetapankova написа:

"Те греят водата на момента." ето заради това :)

Е, купувай тогава!:wink12::))))) Що искаш мнение! На мен ми се вижда леко малоумно да изхабиш пр. 20 киловата, че да загрееш една стуйка вода!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,
Ще купувам нов бойлер вертикален 80литра до 2киловата без серпентина, но искам да е качествен и да изкара колкото се може повече време, а не едва да дочака гаранцията или по-лошото преди да е изтекла. Там, където ще се ползва (Видин) водата по принцип е по твърда от софийската но колко точно по твърда не знам. Бюджета е до 300лв. и ще се купува от София или от Видин от някои от Техномаркетите. Не искам да е българско производство и се колебая между следните марки:
1)Stiebel Eltron – до колкото знам немски и май са мерцедеса на бойлера. Гаранцията хубаво е 10г., но едва ли ще се възползвам от нея, че да му правя профилактика на всеки две години. Не знам частите дали са му скъпи? Мога да го намеря на добра цена, но ще бъде от най-евтините им модели и не знам дали ще е добре?

2) Fagor – испански четох добри отзиви гаранцията е 5-6 години. Евентуално ще е от Интерсервиз Узунов.

3) Bosch – не знам дали всички, които се предлагат тук не са турски и въобще какво е качеството на марката сега?

4) Atlantic френски, но не знам тук дали се намират или са само от Египет производство.

5) Ariston – имам такъв в квартирата от около 2г. италианско производство и съм горе долу доволен ама все пак бих искал още мнения.

6) Gorenje – знам само че са словенски, но за бойлерите им не знам как са?

7) Препоръчайте ми някакъв евтин смесител само със слушалка до 50лв. цена примерно, но да е възможно по-здрав и читав.

Последното, което ме интересува е относно връзването към ел. мрежата и по-точно зануляването кой е най-правилния вариант? Там инсталацията е двупроводна и на бойлерното табло кое е най-удачнода прекъсва само фаза или и двете (фаза и нула) и до бойлера отиват фаза и нула, а зануляването с парче кабел ли да стане вътре в самия бойлер (от нулата до винтчето на корпуса вътре). Тръбите вървят метални и вече вътре в банята ще минава всичко на полипропилен демек всичко около бойлера ще е полипропилен. Инсталацията не е първа младост и няма да мога да тегля директен кабел само за бойлера от таблото понеже е доста далече именно за това взимам по слаб бойлер.

Редактирано от tihogr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо изрови стара тема?

За проточни бойлери е разисквано в други. Накратко - инсталацията трябва да го позволява, особено по-мощен. И не можеш да се изкъпеш нормално. Другото е че не са икономични - ползваш ги на скъп дневен ток, докато нормалните ги включваш на нощен, който е 1/3 от дневния. Примерно нормален бойлер консумира 15 ле месечно, докато проточен - 50 лв. За температурата и дебита на водата няма да коментирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Филипов написа:

нормалните ги включваш на нощен, който е 1/3 от дневния

туй беше по време на "гадния социализъм"
сега разликата е незначителна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да сменявам бойлер. Моментния е 80 л вертикален от типа по-изтумбен отколкото издължен. Дали пак трябва такава форма да търся или и издължените пак се монтират.

Или някакъв такъв тумбак ще трябва https://www.technomarket.bg/boiler/gorenje-tgr-80-n-09093806

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Mapuku написа:

Трябва да сменявам бойлер. Моментния е 80 л вертикален от типа по-изтумбен отколкото издължен. Дали пак трябва такава форма да търся или и издължените пак се монтират.

Съобразяваш се най - напред с интериор и свободно място. След това поглеждаш / мериш монтажната скоба и съпоставяш с избрания. Съобразяваш дължината на кабела, както и дължината на водопроводните връзки (предполагам - меки) Та, ако няма проблем то дебел, тънък, вносен или наш - все тая. От как се помня аз използвам "Елдом" Последният ми е със сухи нагреватели и 5 год. пълна и безусловна гаранция.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.