Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Трябва ми евтино рутерче което може да бъде access piont без да се прекарват кабели между двата рутера. Не търся някакви макс скорости, просто да прихване сигнала на отдалечения рутер, и да увеличи обхвата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки един рутер може да се използва като акцес поинт,но по спомен мисля че на втория рутер не можеше да се сложи парола.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TPLink WR740N с DDWRT. А иначе - втора ръка NanoStation.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки рутер така ли? Ами аз имам рутер dlink go-rt-n150 easyrouter. Tой е с вътрешна антена, има опция access point обаче нищо не се случва.Настройвам го да е точка за достъп рестартира се и нищо нито прихваща някакъв сигнал нито показва някакви мрежи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За д-линк не знам как става точно но ето ти как става на тп-линк,предполагам че ще е по същия начин.

1.Първото нещо което трябва да направите е да спрете DHSP сървъра на вашия рутер.Натискате save, но не го рестартирате!

2.След това отивате на wireless settings и избирате enable wps bridging!

3.Натискате на survey, за да изберете и сканирате за мрежи!Добре е да гледате, с каква скорост разполага съответната мрежа!И я избирате от Connect.

4.Връщате се обратно, в настройките на wireless-а и на мястото на channel трябва да изберете канала на мрежата която сте избрали преди това.На key type избирате вида криптиране на мрежата, която сте избрали, а на password пишете паролата на съответната мрежа която отново сте избрали преди това!Най отгоре си пишете име на мрежата която ще се създаде след това.

5.Натискате save и рестартирате рутера!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да добавя - настройва се IP адрес за втория рутър. Примерно, ако на първия е 192.168,1.1 , на втория - 192.168.1.2, ако на първия е 192.168.0.1 , на втория - 192.168.0.2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото разбрах, ще трябва да се прекарва кабел от единия в другия рутер което не ме устройва.  7. Connect an Ethernet cable to one of the LAN ports on the router and connect it to your other router. Do not plug anything into the Internet port of the D-Link router.

Явно ще се купува друго устройство, и вероятно повечето тп-линк с външни антени са подходящи, и тези устройства от линка на ExaFlop.

Между другото , аз имам това упътване и уж го четох как я пропуснах тази страница...

А да, исках да питам специално за тези ултра хипер wifi усилватели, дали изобщо работят или са някакви неактивни устройства и просто показва някакви мрежи и до там? Ако работи и прихваща  дори и 10% от написания обхват обикновенно 5 - 10 км, ще ми свърши работа. Говорим за 50 - 100 крачки разстояние. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, ExaFlop написа:

Само да добавя - настройва се IP адрес за втория рутър. Примерно, ако на първия е 192.168,1.1 , на втория - 192.168.1.2, ако на първия е 192.168.0.1 , на втория - 192.168.0.2

И аз да добавя - когато избирате адрес на повторителя (щото втория рутер вече не е рутер) - избирайте го извън диапазона на DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol - а не DHSP)

преди 19 часа, valyo_93 написа:

Първото нещо което трябва да направите е да спрете DHSP сървъра

Примерно - DHCP на рутера раздава от 192.168.0.2 до 192.168.0.100 - за повторителя си залагате 192.168.0.150.

Щото, ако е 192.168.0.2 - в един момент може да се окаже, че на този адрес "живеят" и повторителя, и някое друго устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ако за 2. рутър е задден IP 192.168.0.2 в рутър 1. се задава обхват 192.169.0.3-192.168.0.255

Можеш да свържеш 2. рутър към 1. безжично:

http://www.makeuseof.com/tag/how-to-turn-an-old-router-into-a-wireless-bridge/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На предишната ми работа бях свързал два рутера по начина които описах горе и нямаше проблем,но двата рутера бяха на тп линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.