Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет колеги. Нов съм във този чудесен форум, досега само четях, но вече трябваше да се регистрирам, за да мога и да задавам въпроси.

Като за начало: бос съм на тема "компоти" , нивото ми е на потребител, така че моля за малко снизхождение ако задавам глупави въпроси.

И сега за  'бегачката" . Имам един стар лаптоп Inspiron 1300.  ( имам и други , с други проблеми , но за тях в друга тема ). Беше първият ми , купен преди доста време и захвърлен като ненужен. Присетих се за него, отупах го от пепела, включих го и той взе, че тръгна . Бях позабравил какъв е хардуера му, поразцъках го...много е муден хора, ама много. Та сега директно с питането : какво може да му се "подобри"? Малко от малко да "въри" що годе . Ще се ползва предимно за сърфиране, фейс, чат, гледане на клипчета в тубата и други такива женски глупости .

Актуалният му хард е следният : чип Celeron M380j , РАМ - 512 ДДР2, дъно : dell me051, чипсет 915GM, HDD е нещо което не съм виждал, в смисъл е тип IDE/ATA 100 или нещо такова с мизерните 40гб.

Четох едно друго из нета. Първата ми стъпка беше + 1гб РАМ - "сериозно" подобрение м/у другото  , мисля да му сложа още една такава плочка със абс, същите параметри и марка.. Чип от Ибей Intel Pentium M 770 - 2.13ghz/2mb/533mhz Socket 479   http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.XIntel+Pentium+M+770++Socket+479.TRS0&_nkw=Intel+Pentium+M+770++Socket+479&_sacat=0  

Вие ще кажете дали ще пасне въпросният чип на дъното . Ако не, какъв друг има за 10 кинта :) . За диска...не знам, порових едно друго, май са спрени от производство ли, намерих едни SSD с такъв интерфейс , ма се оскъпява доста щайгата и не ми се дават тези пари . Докато ровех попаднах на едни други - mSATA SSD,  и се замислих дали може се подвърже на дъното и джама да се инсталира на него ( той да е буутващият диск ) . Погледнах предложения из нета, има за 15-20-ина паунда до към 32гб .

Мерси предварително на всички отзовали се! И моля ако нещо съм объркал в термини или друго, да бъда извинен, толкоз си мога хора ....

Пропуснах да добавя: в момента е с ЕксПи , дали след "тунека" ще се подкара седмицата ? И ако да- коя ще е най-"леката" версия ? Благодаря отново на всички погледнали темичката ми.

Редактирано от Р.Иванов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този лаптоп е просто антика. Нищо не може да направиш с него. Въобще не наливай пари в него. Времето му е минало.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не отричам , да, такъв е. Но работи, признавам жал ми е да го хвърля , младостта ми мина с него . А сега го "готвя" за жена ми,  да си цъка едно друго по нейните си неща и да не ме занимава . Преди ползваше един друг - Д630 , ма той взе, че фърли водата ( видеото е нвидиа ) и в момента се чудя и него какво да го правя. Той поне беше пъргавичък . Сменях дъно , пасти и т.н. но пак май нещо не е наред , грее му в повече видеото ми се види. При тест тръгва да минава 85гр. температурата му . В друга тема ще опиша и там перипетиите си, че да не се размива тази

Редактирано от Р.Иванов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си заслужава друг ъпгрейд освен RAM памет .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов компютър или лаптоп сегашен втора употреба. Тази машина за нищо не става. Може да го държите само за спомен и като украшение.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок. а този Intel Pentium M 770 ще пасне ли на дъното, поне него да сменя и още 1гб РАМ и приключвам. По кръчмарските ми сметки всичко ще ми излезе 28 лв ( чип + 2гб рам ) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да пасне 770, но не споменавай за SSD;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Р.Иванов написа:

Ок. а този Intel Pentium M 770 ще пасне ли на дъното, поне него да сменя и още 1гб РАМ и приключвам. По кръчмарските ми сметки всичко ще ми излезе 28 лв ( чип + 2гб рам ) .

И като направиш този Upgrade какво мислиш, че ще стане. Лаптопа пак ще бави по същия начин. С тези ATA хард дискове си дотам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ndishev
      Здравейте имам проблем свързан с един старичък лаптоп MSI MegaBook ER710 (MS-171B) 17”
      Лаптопа работеше нормално и не беше пускан от доста врвме. Пуснах го за 10 мин и видях, че доста бучи от охлаждането. Следователно го отворих,  почистих охлаждането и всички останали компоненти. Смених пастата на процесора и го затворих. Но след опита ми да го включа той просто не тръгна. Като е на зарядно свети индикатора за батерия и това е. Не реагира по никакъв начин. 
      Някой има ли си идея къде да търся проблема? 
    • от ST305
      Здравейте на всички съ-форумци, и на хора от Интернет, четящи темата ми!
      Въпросът ми е трябва ли да се чипират хора и какво ще допринесе на човека самия имплант?
      До колкото прочетох и видях интервюта много Българи недоволстваха. Според американците, чиповете могат да ни допринесат много удобни услуги.
      Например: Ще се спре отвличането на хора. Ще ни предоставят възможност да управляваме компютри, мобилни устройства, терминали, и др. ел. устройства, които искат идентификация и данни.

Вече законът в Америка е приет и върви от средата на 2013 година.
      И трябва ли да се поробва човек заради закон?
      Как мислите?!

Повече тук!

Ако темата не е за тук моля модератор да я премести!
      Ако е осъждано в друг раздел то нека тя да стане тема номер 2 на обсъждане, или в противен случай пак да бъде преместена в раздела!

• от Chris CL
      Здравейте, имам една флашка 4GB на която държах много важни документи по работа, но изведнъж флашката спря да работи, пъхам я в лаптопа, но лампичката на нея не свети и не я отчита на лаптопа... пробвах я и на 8 други компютъра с надеждата да стане нещо, но уви, нищо ново, все едно и също, не я отчита, все едно не съществува... Има ли някакъв начин да възстановя всички данни от флашката ?
    • от winboze
      Компанията ”Аплайд Диджитал Солюшънз” (АДС) съобщи, че Бразилия и Мексико са започнали да имплантират произвежданите от тази фирма микрочипове под кожата на деца. АДС пуска на пазара работещи на високи радиочестоти микрочипове с размерите на оризово зърно, които позволяват да се следи абсолютно всичко – от стоките, до хората. Това чудо на техниката се нарича „Веричип”.

Още на 23 октомври 2010 г. министерството на отбраната на САЩ съобщи, че започва да използва радиочестотни идентификационни устройства, а миналата година започна тяхното приложение при стоките в най-голямата американска търговска верига „Уолмарт”. Няма съмнение, че скоро ще бъде направен опит „Веричип”-овете да се използват за следене отначало на децата, а по-късно и на възрастните.
      Министерството на отбраната твърди, че те позволяват по-ефективно да се правят отчетите на армейското оборудване и инвентар и затова те ще бъдат прикрепени към всичко, с изключение на пясъка, чакъла, течностите и др. подобни. Засега на войниците чипове няма да се имплантират. Но – в крайна сметка това се отнася засега за САЩ. В други страни обаче „Веричип” вече широко се използва за следене на хора.
      АДС има програма, която в превод означава „Веридете” В рамките на тази програма с помощта на шприц под кожата на децата се имплантира „Веричип”, който изпраща радиосигнали с честота 125 килохерца. Този сигнал постъпва в специални скенери, които разчитат идентификационния номер на детето и установяват самоличността му в базата данни. Ако маркираното по такъв начин дете бъде отвлечено или пък се загуби властите ще установят на скенера тези места, където то ще бъде намерено – търговски центрове, автобусни спирки, на летищата, гарите и т.н.
      В Бразилия и Мексико започнаха да имплантират тези чипове с обяснението, че целта е осигуряване на безопасността на децата. В Бразилия отиват още по-далеч – чипове ще бъдат имплантирани и на възрастни, като те ще изпълняват ролята на пропуски в зданията – отначало в офисите, а после и в жилищата.
      Според мнението на водещи специалисти от компанията „Аплайд Диджитал Солюшънз” към 2070 г. „Веричип”-овете напълно ще изместят такива атрибути на съвременното общество като хартиените пари и лични карти и ще се превърнат в главен инструмент за комуникация на човека с обкръжаващия го електронен свят.
      С помощта на „Веричип” човек ще може да заплаща пътуването си във всякакъв вид транспорт и ще получава или няма да получава достъп до него. С негова помощ човек ще си прави регистрация за полет без да попълни и една хартийка. Ще получава начисленията в своята сметка и ще поръчва различни стоки. Ще осъществява контрол върху системата на здравеопазването, на спешната помощ, ще обменя информация. „Веричип”-ът ще открие пред човечеството нови хоризонти в обслужването и въобще – комфорта на живот, твърдят специалистите от компанията.
      Имплантираните микрочипове, започвайки от болниците и затворите, ще получават се по-голямо разпространение. Правозащитниците обаче виждат във всичко това заплаха за свободата и нарушаване на неприкосновеността на личния живот. И това е точно така. Никой не скрива, че още сега микрочипът може да бъде свързан с всяка база данни и да предоставя пълна информация за неговия притежател, включително – медицинска и финансова. Освен това местоположението на микрочипа може лесно да се проследява от спътници 24 часа в денонощието. Скоро на полицаите дори няма да се налага да спират човека на улицата, за да го проверяват. Достатъчно ще бъде само да се сканира неговият чип и целият негов живот ще им бъде поднесен на проверяващите на тепсия. Чрез сканиране ще се следят шосетата, библиотеките, училищата, магазините – абсолютно навсякъде.
      Като краен резултат „чипизацията” на обществото ще изтрие такива понятия като личност и свобода. Всеки човек ще стане просто един номер в електронната база данни. Степента на контрола, който ще може да се осъществява върху обществото, ще надмине всичките ни представи от днес.
      Но истинският ужас не е само в това. Малко е, че целият ни живот ще бъде фиксиран в електронната база данни наблюдаван. Малко е това, че в тази база ще бъде записано колко често, в кой супермаркет, на каква цена и какъв размер презервативи купувате. В Крайна сметка този чип ще дава възможност просто да ви зачертаят от обществото с натискането на един бутон, коментира утро.ру. Един единствен бутон може да затвори за вас всички врати на всички видове транспорт, всички граници, всички здания с обществено и лично предназначение, всичкия достъп до храна, достъп до информация от електронните мрежи. Един единствен бутон ще управлява живота от раждането до смъртта ни.

„Той ще направи това – малки и големи, богати и бедни, свободни и роби, ще имат знаци на дясната си ръка или на челото и то ще направи така, че никой няма да може нито да купува, нито да продава, освен този, който има този знак или името на звяра, или числото на неговото име”, се казва в „Апокалипсис” на св. Йоан Богослов.
      По този начин религията сякаш ни предупреждава за това, което е знаела още преди хиляди години от неизвестни за нас източници. Може би религиозните текстове и митове все пак съдържат безценни знания, свалени до нивото на разбиране на човечеството в онези времена и поднесени му на съответното равнище…
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.