Премини към съдържанието
Тонев

Звук в слушалките, но неработещ микрофон

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес си закупих слушалки с вграден микрофон, но на настолния компютър микрофонът не работи, а на лаптопа ми всичко си работи перфектно. Гледах Sounds настройките в Control Panel, от там също така проверих дали драйверите не са стари, но получавам съобщение, че всичко е ок. Ще се радвам, ако отделите малко време да ми помогнете, че не съм навътре с тия неща и просто не знам как да се оправя..Операционната система е Windows 7 64 bit.

Благодаря предварително на отзовалите се!

Редактирано от Благовест Тонев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на компютъра, лаптопа, слушалките, с колко жака са? Други слушалки и микрофон работили ли са някога?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слушалките са с 2 жака, моделът е Somic Salar A500. Да, преди използвах слушалки на проблемния компютър, но това беше под Windows XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалете си драйвер за звука от сайта на производителя на дъното. Ако там няма - тогава от производителя на аудио чипа - най-често е Realtek.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалих и инсталирах High Definition Audio Codecs от Realtek, но нищо не се промени. Трябва ли да се направят някакви настройки, след като приключи инсталацията и се рестартира компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как разбра, кой драйвери трябва да инсталираш. Кажи марка и модел на дъното и с каква ОС си. Ако не знаеш с какъв хардуер разполагаш си инсталирай програмата AIDA или Speccy.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето линк с драйвера за звука за този модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.