Премини към съдържанието
psycho666

Въпрос относно TOR и скриване на самоличност в интернет

Препоръчан отговор

Имам TOR
. Браузъра сменя IP адреса, но четох че пак могат да ме хванат и сега ще попитам, какво би станало ако имам това www.hide.me има ли възможност и с него да ме хванат ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги могат да те хванат ако искат. Вече зависи дали си приоритет на дадената институция или не си. Ако щеш ползвай и на ТОР брат му пак ще те хванат.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не си занимавай главичката с глупости. Отиди в някой еврофутбол и пий една бира :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Desdinova написа:

не си занимавай главичката с глупости. Отиди в някой еврофутбол и пий една бира :).

Не искат да те разберат, но и няма да го направят. В главата им е само хакерски истории и изпълнения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

https://torstatus.blutmagie.de/

Няма нищо общо с хакерски изпълнения. Просто и идея си няма какво пита и понятия си нямам как функционират мрежите, не че аз толкова имам, но поне не правя глупости.

Редактирано от Desdinova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Desdinova написа:

https://torstatus.blutmagie.de/

Няма нищо общо с хакерски изпълнения. Просто и идея си няма какво пита и понятия си нямам как функционират мрежите, не че аз толкова имам, но поне не правя глупости.

Не говоря за глупости. Повечето хора не разбират, че интернета една разградена нива и всеки може да публикува или да прави в нея каквото си иска. Има обаче една незабележима граница и малко правила, които не трябва да се минават. Така, че ако иска някой ще те хване на секундата. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно и не си от разбиращите.

Това дали някой изобщо иска да го хване играе много голяма роля в цялата ситуация. Това че си отворил веднъж Metasploit и кликаш без да разбираш наляво надясно надявайки се нещо да се случи зашото си хипер лош и кракер е глупаво. Също само идеята че ползваш Тор те кара да се дървиш и се мислиш за голямата работа .... това е още по глупаво. Да сравняваш Тор със някакви VPN услуги граничи на идиотщина и само показва, че човека който пише няма никаква идея за какво да ползва тези инструменти :).

А да и аз ползвам Тор за да чета калдата, че има много любопитни тук и преди имах странни логове по огнената стената :).

Таке карез

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Desdinova написа:

Явно и не си от разбиращите.

Това дали някой изобщо иска да го хване играе много голяма роля в цялата ситуация. Това че си отворил веднъж Metasploit и кликаш без да разбираш наляво надясно надявайки се нещо да се случи зашото си хипер лош и кракер е глупаво. Също само идеята че ползваш Тор те кара да се дървиш и се мислиш за голямата работа .... това е още по глупаво. Да сравняваш Тор със някакви VPN услуги граничи на идиотщина и само показва, че човека който пише няма никаква идея за какво да ползва тези инструменти :).

А да и аз ползвам Тор за да чета калдата, че има много любопитни тук и преди имах странни логове по огнената стената :).

Таке карез

Е това последното ме разби :lol6::handshake:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заблуда е, че ако използвате Уиндоус и слагате TOR, имате някаква анонимност. Известен шанс за успех може да постигнете, ако си инсталирате на флашка Tails (което е Linux дистрибуция създадена специално за целта) и започнете да я разучавате. Там ще разберете, че само TOR не стига. Трябва и noscript конфигуриране и премахване на всякакви флаш плъгини, плеари, Google и още доста неща. Опитайте - интересно е, а и ще натрупате доста знания.

П.П. Tails е дистрибуцията, с която Сноудън успя да се справи със следящите системи на Американските служби.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емил Костоl - Аз нямам зли намерения, само съм любопитен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.03.2016 г. at 11:16, Nikola Dso написа:

Емил Костоl - Аз нямам зли намерения, само съм любопитен !

Никъде не съм твърдял подобно нещо. Говоря в общия случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Тор може да се използва само за да се заобиколи някоя друга забрана за достъп да дадено уеб пространство наложено от администратор или от доставчик.

Анонимност почти няма, с тези операционни системи, мрежи, и смарт устройства и този бизнес интелиджънс. Тези с правомощия и ресурси могат да направят справка и анализ и да проследят активност без проблем ако дадено лице представлява интерес за тях.

С налагането на Microsoft Windows и Google, вече сме всички техни клиенти. А агенциите за сигурност и разузнаване със сигурност работят с тях и още други корпорации предлагащи услуги.

В някои щати има политика, телекомуникационни компании да не продават на цивилни непробиваеми системи.

Отделно си направете извода че Китайското правителство отказа да ползва Микрософт операционни системи. Мисля че преминаха към линукс.

Руснаците имат проекти по създаване на техни операционни системи на базата на линукс ядро. Не съм следял и не знам какво направиха.

Наса работи по други стандарти в тяхната индустрия и не ползват китайски чипове и компоненти в системите си .

Отделно се водят и кибер войни между различни точки на света.

Например вижте в щатите си имат военни подразделения които се занимават с това.

Отделно за информационна сигурност различните военни структури  и формирования имат различни стандарти и мерки.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.03.2016 г. at 23:06, Емил Костов написа:

Винаги могат да те хванат ако искат. Вече зависи дали си приоритет на дадената институция или не си. Ако щеш ползвай и на ТОР брат му пак ще те хванат.

Ох това ме спука от смях с брата на ТОР :D , и не винаги могат да те хванат, тия най-добрите що не ги ловят, колко пакости правят безнаказано. Направо си мисля чак, че тия антивирусни и тия отдели по сигурност в големите компании са безсмислени. Нали Сони се води за голяма компания, а ги хакнаха безпроблемно. Колкото повече се интернетизираме, толкова по-лесно става краденето на лична информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Ivanskiq555 написа:

Ох това ме спука от смях с брата на ТОР :D , и не винаги могат да те хванат, тия най-добрите що не ги ловят, колко пакости правят безнаказано. Направо си мисля чак, че тия антивирусни и тия отдели по сигурност в големите компании са безсмислени. Нали Сони се води за голяма компания, а ги хакнаха безпроблемно. Колкото повече се интернетизираме, толкова по-лесно става краденето на лична информация.

Ти си се пукай от смях колкото искаш. Тези дето не ги ловят вече работят, за тези които ги търсят. Като искаш пробвай се да те видим дали ще избягаш от дадена институция ако наистина си неин приоритет. Тогава пак ще говорим. Въобще всеки си има глава на раменете и знае докъде да си игра е с огъня.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току що, Емил Костов написа:

Ти си се пукай от смях колкото искаш. Тези дето не ги ловят вече работят, за тези които ги търсят. Като искаш пробвай се да те видим дали ще избягаш от дадена институция ако наистина си неин приоритет. Тогава пак ще говорим. Въобще всеки си има глава на раменете и знае докъде да си игра е с огъня.

Като се замисля си прав, но винаги съм смятал че има "добри хакери", които се борят срещи онези корумпирани богаташи и им правят пакости нарочно. Светът не е такъв какъвто си го представям явно..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такива хакери. За да влезе някъде някой хакер и да пробие някоя защита или система той купува определена информация. А именно:

- акаунти и пароли от неправомерно уволнени служители.

- бъгове и грешки в дадената система

- пробив в защитата на дадената система.

Хакерството се състои в умения и знания как да работиш с дадени програми с които след като влезеш ще може да извлечеш каквото ти е необходимо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.