Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Старият ми смартфон даде фира, така че в най-скоро си търся нов.

Гледам предимно тези до 300 лв и днес забелязах промоция на русият Yotaphone - първият модел.

Цената е 270. Още щом излезе преди 2 години ми взе окото, но тогава имах друг, а и струваше доста пари тогава.

Освен, че ми грабва окото има и 13 мегапикселова камера. В нашето интернет пространство няма почти нищо за него, но това не е за учудване като се има в предвид,че телефона е доста рядък.

Въпросът ми към вас е заслужава ли си да го закупя предвид, че вече  е 2 годишен модел.

Двуядреният му 1,7 процесор има ли все още преспектива?

Фабричният му андроид 4.2.2 би ли могъл да се ъпдейтне до 5.0 ?

Не играя игри и не чатам по цял ден, така че по-малкият му дисплей  в сравнение с останалите не ме притеснява.

Ако не взема този, вероятно ще взема някой Allview.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като в интернет пространството няма нищо за него, защо тогава се напъваш. И кога руснака е правил телефон??? Вземи се нещо работещо и доказано. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако оставим марката настрани, телефон с подобни технически характеристики или  казано просто излязъл преди 2 години би ли се справял с настоящите приложения и морално остарял ли е вече?

Нека оставим настрана предразсъдъците кой го бил правил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Наско Атанасов написа:

Ако оставим марката настрани, телефон с подобни технически характеристики или  казано просто излязъл преди 2 години би ли се справял с настоящите приложения и морално остарял ли е вече?

Нека оставим настрана предразсъдъците кой го бил правил.

Не говоря за предрасъдъци и не мразя руснаците. Виж им обаче колите, камионите, техниката. Всичко е грубо и дялано с теслата. Въпреки развитието на технологиите пак правят всичко с брадвата. Не искат да променят този си начин на мислене. Е няма как да има купя телефона. Дори и да е добър, те не правят реклама или нещо, с което да докажат че си струва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре отново ще задам същият въпрос по друг начин. Представете си , че предишните ми две мнения не съществуват.

Разумно ли е Март 2016 година да се купува телефон излязъл на пазара началото на 2014 ?

За съвременните приложения, а и аз тези от близкото бъдеще двуядреният прицесор с 1.7 гхз би ли се справил?

Рамта е 2 гб и смятам, че е достатъчна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от цената...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Наско Атанасов написа:

Добре отново ще задам същият въпрос по друг начин. Представете си , че предишните ми две мнения не съществуват.

Разумно ли е Март 2016 година да се купува телефон излязъл на пазара началото на 2014 ?

За съвременните приложения, а и аз тези от близкото бъдеще двуядреният прицесор с 1.7 гхз би ли се справил?

Рамта е 2 гб и смятам, че е достатъчна.

Сам си отговаряш на въпроса. Помисли малко. Виж сега какво излиза на пазара. Виж телефона, който показваш, а на всичкото отгоре и никой не е чувал за него. Е колко доказателства искаш??????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 44 минути, Емил Костов написа:

Сам си отговаряш на въпроса. Помисли малко. Виж сега какво излиза на пазара. Виж телефона, който показваш, а на всичкото отгоре и никой не е чувал за него. Е колко доказателства искаш??????

Защо не го оставите да си го купи момчето, след като толкова му е мераклия?В този срок от 2 години тази техника толкова е напреднала, че всяка ваша стъпка към стара такава ще представлява вашето поражение. Особено, ако успееш и да му качиш 5-версия на андроид. Вземай смело. Утре ще ни питаш за нов модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не разбирам?

преди 1 час, Наско Атанасов написа:

Разумно ли е Март 2016 година да се купува телефон излязъл на пазара началото на 2014 ? За съвременните приложения, а и аз тези от близкото бъдеще двуядреният прицесор с 1.7 гхз би ли се справил? Рамта е 2 гб и смятам, че е достатъчна.

Аз в момента съм с Vodafone Smart 4 Turbo (това му е ревюто). Модела е лятото на 2014 г, процесора - 1.2GHz quad-core, РАМ - 1 GB, дисплей - 4,4", Android 4.4.4 KitKat. Нищо особенно - но когато го купувах струваше 50 паунда (една надница),а сега ги има по 30.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, * СТЕФАН * написа:

Защо не го оставите да си го купи момчето, след като толкова му е мераклия?В този срок от 2 години тази техника толкова е напреднала, че всяка ваша стъпка към стара такава ще представлява вашето поражение. Особено, ако успееш и да му качиш 5-версия на андроид. Вземай смело. Утре ще ни питаш за нов модел.

Стефане ( за пръв път се обръщам така към теб. Може би не е правилно, не знам). За пореден път се опитвам да накарам постващия да мисли. Сам да стигне до решение. Дори и аз да не съм прав, просто да се замисли, да започне да пресява варианти. Това ми е целта в този форум. Не мненията, харесванията, темите. Просто искам да накарам хората да мислят, провокирам ги, защото в последно време тази им способност изчезва. А знаеш човек, който не мисли в какво се превръща - ЗОМБИ!

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 22 минути, Емил Костов написа:

Стефане ( за пръв път се обръщам така към теб. Може би не е правилно, не знам). За пореден път се опитвам да накарам постващия да мисли. Сам да стигне до решение. Дори и аз да не съм прав, просто да се замисли, да започне да пресява варианти. Това ми е целта в този форум. Не мненията, харесванията, темите. Просто искам да накарам хората да мислят, провокирам ги, защото в последно време тази им способност изчезва. А знаеш човек, който не мисли в какво се превръща - ЗОМБИ!

Както ти е удобно можеш да ме наричаш. Тук не са необходими никакви притеснения от твоя страна. Аз те усещам каква е целта ти. И като че ли е много добре, че го правиш. Но! Едва ли ще успееш ти и който и да е да ги накара да мислят. Виж, да се разправят с хора, които са по напред в живота , как умело могат да се отговарят. Ще остане  човек с мисълта, че една майка ги е раждала.За тези 13 години във този форум се убедих, че от младите нищо не става. Разбира се че има изключения, но те са много малко.Ще напиша един малко дълъг пример, ей тъй, щото ме подсети. Когато реших да карам курсовете за любител шофьор в групата бяхме 32 човека. Целият курс тогава беше 9 месеца(1978год). Казаха ни, че сме попаднали на най добрият инструктор за това време (Стефан Ножаров) Както и да е. В групата имахме току що навършила пълнолетие и право на това, много хубаво момиче - мед. сестра. Учиш теория и след 2 седмици го прилагаш на практика. Мен брат ми беше ме учил предварително и никога не съм имал проблем по време на курса. Дойдеше ли времето за практика, тази хубавица се разплакваше и казваше, че не иска да продължава курса.Инструктора ни, много начетен и справедлив човек на няколко пъти ни казва думите. На мен са ми поверили 32 човека  с платени такси и вие щете, не щете курса ще го изкарате с цената на всичко. В края на краищата, така и стана.От 32 човека, нямаше нито един, който да не взема книжка за любител шофьор.Тази тогава хубава мома, сега е баба и е една от търновчанките, които не слизат денем и нощем от колата си. Не я плаши ни зима, ни лято. Имала е хъс, да се научи. Сегашните имат хъс, да се нажабурят с някоя трева зад ъгъла.А ти се опитвай. Това от теб е благородно дело, но дали ще успееш, само Господ знае!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да му мисля.

Колко по-елементарно да задам въпросът?

Имаш зададени техн.характеристики и всеки, който е на ТИ с мобилните технологии може да каже дали ще задоволят настоящите, а и тези в близкото бъдеще приложения?

Благодаря за взетото отношение, но още от първото мнение, като започна с едни предразсъдъци, после мина през критика и накрая завърши с това, колко деградирали хората и резултатът вече е на лице.

Получи се традиционно българската работа.

Направо ще го цитирам: " Американски форум: питаш нещо и ти отговарят; 
Руски форум: питаш нещо и теб те питат; 
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп! "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Наско Атанасов написа:

Какво да му мисля.

Имаш зададени техн.характеристики и всеки, който е на ТИ с мобилните технологии може да каже дали ще задоволят настоящите, а и тези в близкото бъдеще приложения?

Благодаря за взетото отношение, но още от първото мнение, като започна с едни предразсъдъци, после мина през критика и накрая завърши с това, колко деградирали хората и резултатът вече е на лице.

Отговора на оригиналния въпрос е Не. Не си заслужава, фирмата която го продава (прозивежда се в Китай) не може да се сравнява с гигантите и съответно не може да предложи продукт на тяхното ниво

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Направо ще го цитирам: " Американски форум: питаш нещо и ти отговарят; 
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп! "

Това значи че сте сбъркал форума. Този е български.

" Имаш зададени техн.характеристики и всеки, който е на ТИ с мобилните технологии може да каже дали ще задоволят настоящите, а и тези в близкото бъдеще приложения? "

Вие убеден ли сте, че дори и тези в настояще бъдеще, ще може въобще да ги задоволява? Чисто технически ви отговарям, че не си заслужава  телефончето, колкото и да Ви харесва. Ако единствено го ползвате за телефонни разговори - съгласен съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефонът няма такава цена толкова заради мощният хардуер, а заради глезотийката с вторият екран с e-ink. Не е нищо особено като хардуер от днешна гледна точка, но не виждам защо да не може да се справи с нормална употреба. Въпреки всичко, освен ако не си почитател на дизайна, допълнителната функция с вторият екран - считам го за необосновано скъпа покупка спрямо хардуера му към днешна дата.

преди 10 часа, Емил Костов написа:

Просто искам да накарам хората да мислят, провокирам ги, защото в последно време тази им способност изчезва. А знаеш човек, който не мисли в какво се превръща - ЗОМБИ!

А според мен просто говориш неверни работи.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Наско Атанасов написа:

Какво да му мисля.

Наско Атанасов, този телефон на две години, ще можеш да го ползваш пълноценно максимум още една. След това започват темите по форумите, от рода на: Проблем с Месинджър или Проблем с Вайбър или Фейсбук ми сече и не ми вървят клиповете или Помощ за къстъм ром, защото приложенията вече са за Андроид 6+, а аз съм с Джели и т.н.

Това е морално остаряла техника, която не се купува. Освен това, за 300лв. можеш да си купиш приличен телефон, който да те изкара дълго. Примерно ТОЗИ или ТОЗИ. Единствения плюс на Йотата е задния капак, оригинално измислен е, но няма да можеш да му се радваш дълго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, driver_sl написа:

Наско Атанасов, този телефон на две години, ще можеш да го ползваш пълноценно максимум още една.

преди 1 час, capnemo написа:

Отговора на оригиналния въпрос е Не. Не си заслужава, фирмата която го продава (прозивежда се в Китай) не може да се сравнява с гигантите и съответно не може да предложи продукт на тяхното ниво

Попринцип - и двамата и сте прави, и не сте.

Но, като се има предвид какъв е въпроса ...

преди 13 часа, Наско Атанасов написа:

Гледам предимно тези до 300 лв и днес забелязах промоция на русият Yotaphone - първият модел. Цената е 270.

и ... къде е зададен ( в България - "... от 1 януари 2016 г. ... минималната месечна работна заплата за страната 420 лв....") - по-скоро сте прави.

Не може човек да даде 2/3 от минималната РЗ за ... експерименти. Или може - ама тогава не пита ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих се спрял на китайските варианти от чужди сайтове, но единственото, което ме спира е ГАРАНЦИЯТА.

Досега колкото и телефона да съм имал все са ходили в сервиз, така че за мен наличието на такава е важен коз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземай ето това Lenovo P1m и си свиркай. 4000 мах батерия и приличен хардуер...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Наско Атанасов написа:

Какво да му мисля.

В този форум доста хора са на ти с техниката но явно ти не си толкова :)  Да говориш само за характеристики ? Еми поддръжката на софтуера ? Как работи телефона с приложенията ? Доказал ли се е на пазара ? Има толкова много неща че престава си нямаш които трябва да се гледат в един смартфон ! Има ли някакви проблеми дефекти и т.н ? ЗАЩО БЪЛГАРИНА СИ ВЗИМА НЕЩА ЗА КОЕТО НЕ Е ЗАПОЗНАТ ???? Ето ти Top марки : Samsung , LG , Sony , Huawei , Meizu , Lenovo , Apple , Xiaomi харесай си нещо от тези марки и няма да сбъркаш < мое мнение !!! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, ayo1337 написа:

ЗАЩО БЪЛГАРИНА СИ ВЗИМА НЕЩА ЗА КОЕТО НЕ Е ЗАПОЗНАТ ????

Ще цитирам една реплика - не прилича да е по темата, но ако се замислите - си е.

Цитат

Никога не се обвързвай с нещо, от което да не можеш да се отървеш за 30 секунди, ако усетиш жегата зад ъгъла !...

Робърт Де Ниро - във филма ЖЕГА.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.03.2016 г. at 14:23, Наско Атанасов написа:

Бих се спрял на китайските варианти от чужди сайтове, но единственото, което ме спира е ГАРАНЦИЯТА.

Досега колкото и телефона да съм имал все са ходили в сервиз, така че за мен наличието на такава е важен коз.

Ами варианта със ЗОПО, който предложих по-горе. Имат сервизен център в Европа и не дай си Боже се развали, ще ти коства 5-6лв да го пратиш на ремонт. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще проуча и този вариант.

Окончателно се отказах от първоначалния ми избор.

В емаг вчера имаше Xiaomi Note 2, за 269, но доста бързо се изчерпа.

Ако беше още наличен, вече да съм го поръчал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.