Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,не намерих подобна тема във форума,ако има такава се извинявам за новата такава,но имам страхотен проблем с дисплея на лаптоп Lenovo G 70-70,HD +Intel(R) Core i5 17.5 дисплей . Купих го чисто нов за Коледа от Техномаркет,съответно без инсталирана операционна система,което не ми даде възможност да го разгледам преди покупката.Инсталирайки такава в къщи,след инсталиране на всички драйвери от сайта на Леново естествено,установих ,че цветовете са супер неестествени а именно червеното бие на оранжево,черен текст на бял фон е сив вместо черен,нормалното зелено е гущерово зелено,а баланса на бялото е толкова силен,че не се виждат надписи и текстове,гледайки екрана леко от страничен ъгъл е все едно негатив от снимка.С две думи нереални цветове което е доста неприятно,изтичат ти очите пред монитора .Покрай коледни и новогодишни празници,изпуснах 30 дневния срок за връщане на лаптопа,за това директно с всички документи и гаранционна карта го върнах в магазина,а те оттам в сервиза поддържащ Леново "Вюпойнт".След седмица ми се обадиха от магазина да отида да си взема лаптопа,с резултат от ремонта цитирам " Не е констатиран проблем".А проблем има.Моля за съдействие,ако някой има някаква идея за проблема и решението му,нека сподели.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа има вградена и външна карта. И при двете ли се наблюдава този проблем? Ако включите външен монитор пак ли цветовете се виждат по този начин?

Може ли да направиш и снимка да видим как изглеждат цветовете?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте една снимка да видим какви са тия цветове.

Можете ли да влезете в настройките на видеокартата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизам в настройките на видеокартата,видимо всичко е наред. При свързване към телевизор или външен монитор,проблема остава. 

Screenshot_1.jpg

Сънмявам се че по снимка ще се види проблема,търсих настройки за баланс на бялото,правих калибриране на цветовете и всякакви настройки по видеокартата но...ефект няма 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз не виждам нищо неестествено в цветовете на тази снимка.Покажете какви точно настройки са направени в момента на видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимката ми изглежда повече от добре. Даже се вижда, че червеното е червено. Да не би да ползвате предпазни очила или нещо подобно?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е по темата но......ще ти споделя малко опит и защо не се купува компютър от технобакалията.

Лаптоп Леново с блокирала панта. Отворихме лаптопа и не можахме да го затворим, занесохме го в магазина. Обяснихме проблема, описваха подробно снимаха....... приеха го така отворен ........ след 10-20 дни се обадиха отидохме да го вземем и връщат лаптопа затворен ..... Според тях " Не е констатиран проблем" пантата изкъртена счупена ...... разправии .......никой не ги бил предупредил, че не може да се затвори......... пихме една студена вода.

В нормален сервиз оправиха проблема за 20тина лева. + цената на частите. Лаптопа едвам си изкара гаранцията умря скоро след като изтече.

Никога повече Леново и никога повече лаптоп или каквато и да било техника от тази бакалията.

преди 2 часа, Емил Костов написа:

Снимката ми изглежда повече от добре. Даже се вижда, че червеното е червено. Да не би да ползвате предпазни очила или нещо подобно?

Това май е скрииншот ??? 

Към автора я снимай с телефона или фото апарат да видим каквото виждаш и ти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За технобакалийте май ще излезеш прав. В последно време доста взеха да се излагат. Но това ще им излезе през носа след време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Емил Костов написа:

За технобакалийте май ще излезеш прав. В последно време доста взеха да се излагат. Но това ще им излезе през носа след време.

От техномаркет лично аз пазарих за последно 2008г в мен остана едно горчиво чувство и вместо да се зарадвам на покупката ме загубиха като клиент завинаги.Купих три еднакви телевизора, единия беше объркан в кашона имаше по евтин модел, на другия поставката се оказа крива ..........Наложи се да се връщам 2-3 пъти за да коригират грешките си 

От тогава ги бойкотирам никога не бих купил нищо от тази верига.

В Бургас не държаха на клиентите си, продавачите бяха високомерни, мързеливи и некомпетентни. И да се е променило нещо мен ме загубиха като клиент дори сайта им не поглеждам.

Лаптопа беше на приятел той си реши да пазари от там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията ви,но на снимка както казах проблема не се вижда,трябва да си пред монитора за да го видиш,а той се вижда с просто око,самата поляризация на екрана мисля е дефектна,тези тип негатив образи  на дисплея изкривяват цветовете,на положение отворен лаптоп от 90 градуса мисля не е нормално да се вижда като негатив от снимка,а при наклонен капак на лаптопа почти до края отворен картината да е перфектна.Няколко човека го гледаха на живо,всички бяха на мнение за фабрично обърната матрица,което не знам как се диагностицира и хваща този дефект,но със сигурност проблема е хардуерен,а не софтуерен и до настройки,Когато обърна лаптопа с клавиатурата нагоре,екрана е с перфектен дисплей,което също говори за обърната матрица.Не съм специалист,но в сервиза Вюпойнт май също не са.

Редактирано от neli ilieva (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.