Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Имам таблет леново а3000 и тази сутрин както винаги го сложих да се зарежда ! Когато го сложих почна да се чува звук от зарядното леко писукащ и тиктакащ (подобен звук когато заложиш бомба в CS) , не се зарежда пробвах 3 зарядни устройства и при 3-те е този звук ! Други устройства (телефон) се зареждат на зарядните , но таблета не .... Какво да направя или дали въобще може да се оправи ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, crashgold написа:

Здравейте ! Имам таблет леново а3000 и тази сутрин както винаги го сложих да се зарежда ! Когато го сложих почна да се чува звук от зарядното леко писукащ и тиктакащ (подобен звук когато заложиш бомба в CS) , не се зарежда пробвах 3 зарядни устройства и при 3-те е този звук ! Други устройства (телефон) се зареждат на зарядните , но таблета не .... Какво да направя или дали въобще може да се оправи ? :)

Ся остава да сложиш sound-shot  (запис на звука).

Ако до последно си е работил и не си го удрял, изтървал ... - може би има проблем в буксата. Има вариант да извадиш батерията, да я заредиш и да пробваш дали работи нормално. Но ти дали можеш да го направиш ...

Носи го в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С какви точно други зарядни си пробвал? Има вероятност да окъсява кабела между зарядното и таблета. Този кабел много лесно се наранява.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, jhoro написа:

Ся остава да сложиш sound-shot  (запис на звука).

Ако до последно си е работил и не си го удрял, изтървал ... - може би има проблем в буксата. Има вариант да извадиш батерията, да я заредиш и да пробваш дали работи нормално. Но ти дали можеш да го направиш ...

Носи го в сервиз.

Не съм го изтървал или удрял но маи тази сутрин сложих зарядното в буксата на обратно и може да се е разширило ?  Иначе не мисля че мога сам да махна батерията и да го поправя ... уча в техническа гимназия с професия техник на електронна техника , но няма да се пробвам да правя нищо защото не искам да го развалям повече ! Много благодаря за вниманието ! :) 

преди 38 минути, Емил Костов написа:

С какви точно други зарядни си пробвал? Има вероятност да окъсява кабела между зарядното и таблета. Този кабел много лесно се наранява.

Зарядно на леново(ноговото) ЛГ , самсунг  ..  Мисля че може да съм направил нещо на буксата защото когато слагах зарядното го сложих обратното в буксата и .......... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало да има възможност да зареждаш таблета през USB. Това за момента е решението. Ако си сложил неправилно буксата вероятно си я повредил. Носиш таблета на сервиз, за да оправят проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Емил Костов написа:

Няма да е от зарядното, виж какво е написал

преди 1 час, crashgold написа:

Други устройства (телефон) се зареждат на зарядните , но таблета не ...

преди 18 минути, Емил Костов написа:

Би трябвало да има възможност да зареждаш таблета през USB.

А той не се ли зарежда през мини-USB ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, jhoro написа:

Да аз исках да кажа че на таблета жака съм прецакал

Мини - USB  съм наранил

Редактирано от crashgold (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, jhoro написа:

Понеже си коригирах поста в последствие и мислех, че е от зарядното щях да накарам постващия да пробва да зареди таблета през USB на компютъра с такъв кабел, но вероятно проблема е в самата букса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Понеже си коригирах поста в последствие и мислех, че е от зарядното щях да накарам постващия да пробва да зареди таблета през USB на компютъра с такъв кабел, но вероятно проблема е в самата букса

Да  така е !! Не е от зарядното :)

Редактирано от crashgold (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, crashgold написа:

Да аз така е !! Не е от зарядното :)

От тук вариантите са 2.

1.Носиш таблета в сервиз, за да проверят и сменят буксата. Предполагам, че ще ти вземат около 20-30 лева.

2.Ако се окаже, че буксата не може да се смени или е опасно да се сменя, или пък не се дава гаранция, че таблета ще работи след смяната, ще се наложи да си вземеш външно зарядно и там да си зареждаш батерията. Вярно малко неудобно, но и това е решение.

PS: Почистих темата от излишни коментари по искане на Jhoro.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбрах че ще е към 30лв. сега питах комшията той е техник ... Това да е проблема .. друго да не е ! Благодаря много за вниманието което ми обърнахте ! Приятен ден :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, crashgold написа:

Да разбрах че ще е към 30лв. сега питах комшията той е техник ... Това да е проблема .. друго да не е ! Благодаря много за вниманието което ми обърнахте ! Приятен ден :)

Много внимателно трябва да се слага и маха зарядното при всеки един таблет или телефон. Буксите са много нежни и лесно се чупят. Иначе цената е горе долу такава. Зависи вече колко ще струва самата букса и дали може да се намери.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Лина Георгиева
      Здравейте, 
      Правя един ~едночасов клип, който е съставен от ~25 по-малки клипчета, като между отделни части от клипа има черен 'simple color' с текст отгоре. Работя с последната версия на Filmora, безплатeн лиценз. Днес отворих последния си запазен project file, редактирах го известно време, след това натиснах 'Save', програмата изведнъж се затвори от нищото. Опитах се да отворя project файла, но резултатът беше, че целият клип освен черния 'simple color' и текста, е изчезнал! Опитах се да отворя по-предишни мои project файлове, но резултатът беше същия, освен за един, който бях правила преди седмица- изписа се "The file was made on an older version of Filmora and needs to be converted.", конвентирах project файла, но след като го затворих и отворих отново, същото се случи и с този project file ... Нямаше никакви далогови прозорци, че нещо не е наред. Не съм работила с по-стара версия на Filmora докато съм обработвала клиповете. 
      Моля ви, помогнете ми, вече се хващам за главата, не искам да губя повече project файлове, 4 месеца труд хвърлих по този клип, трябваше да бъде за рожден ден на много важен за мен човек, не искам да го разочаровам, тъй като вече знае за клипа, не искам и да правя отново абсолютно целият клип наново! 
      Това е всичко, което е останало от клипа.

• от cveti81
      Здравейте! Значи 2018 си взех една натриева лампа с дросел и рефлектор.........Препоръчаха ми я едни агрономи щото имах една мандарина дето беше малка и понеже не беше много слънчево ми препоръчаха да си купя такава да заякне дръвчето и аз развързах кесията.........Та сега нямам какво да я правя щото дървото се оправи............Та питането ми е къде изкупуват такива, че не ми трябва вече? Тез мойте агрономи ми разправяха, че разправяха, че в западна  европа ги ползвали масово да гледат плодове и зеленчуци в закрити хангари.....Благодаря ви предварително?
    • от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.