Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Значи от известно време имам проблем с записвачката на Toshiba satelitte  качвах какви ли не програми и резултата един и същ-пускам да записва,изписва че записва всичко точно като извадя диска личи че нещо е писано по него,но като го кача не тръгва нито на компютъра нито на СД отчита че има запис върху него.Преди време пак същия проблем имаше и бях намерила някаква програма на майкрософт  fix it  която автоматично го отстрани сега обаче не мога да я намеря или може би проблема е друг?!

Редактирано от Богатир (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия записвачки отдавна се превърнаха в консуматив.Но пък поне можете да смените програмата,с която правите записа.Опитайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С коя програма записвате дискове? Какви файлове записвате - филми, песни..? Коя опция на програмата ползвате? Опитайте BurnAware

Ако записвате диска с музика, и диска ще се пуска на устройство, което възпроизвежда само CD формат, ползвайте опцията Аудио диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оптичното устройство (CD / DVD) изобщо работи ли ? Може ли поне да "чете" дискове? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай този инструмент за ремонт.

https://rizonesoft.com/download/dvd-drive-repair/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

опитах с много програми,един и същи е ефекта.Иначе си чете дискове безпроблемно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, svetlaaaaaa написа:

А ние как да знаем какво е пробвано? И тонът никак не ми харесва - като да не искате помощ!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, ExaFlop написа:

И тонът никак не ми харесва - като да не искате помощ!

Ти пък - какъв тон, при нещо написано?

преди 7 часа, svetlaaaaaa написа:

Ти сигурен ли си , че е записвачка, А ???

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.03.2016 г. at 21:38, ExaFlop написа:

А ние как да знаем какво е пробвано? И тонът никак не ми харесва - като да не искате помощ!

незнам какво му е на тонът не съм искала да се "дръвча" ако така е прозвучало,пробвах с nero,deepburner..... и накрая с преинсталиране на уиндоуса,чете си дисковете но не може да ги записва ,софтуерен е проблема 99% съм сигурна, от fix it  предния път ми изписа че имало някаква забрана затова не може да записва и fix it  я махна и си записваше след това 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом преди е прилаган Fix It от Microsoft и е свършил работа сега не може ли да се приложи пак?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ExaFlop написа:

Щом преди е прилаган Fix It от Microsoft и е свършил работа сега не може ли да се приложи пак?

не мога да го намеря:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заповядай:

https://support.microsoft.com/bg-bg/mats/cd_dvd_drive_problems/en-us

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, ExaFlop написа:

благодаря много точно това ми оправи проблема предния път , но този път не успя и то изписва ми че носителя не позволява записване и не може да приложи промени.Смених с друг диск и на него същото ми изписва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, ExaFlop написа:

влизам в това меню,но при мен ги няма Upper filter & lowfilter :(

между другото установих че ми липсва някакъв драйвер Mass storage controller но не мога и да намеря откъде да го сваля а и незнам дали има нещо общо с записвачката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирай devmgmt.msc  разгърни CD/DVD drives щракни с десен бутон по появилото се DVD устройство и избери Uninstall. Потвърди деинсталирането и после потвърди рестарта. Ако не пита за рестарт, рестартирай машината ръчно, т.р. от бутона за изключване/рестарт. При новото зареждане машината ще инсталира драйвъра за DVD и като завърши, ще пита за рестарт. Потвърди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, ExaFlop написа:

Стартирай devmgmt.msc  разгърни CD/DVD drives щракни с десен бутон по появилото се DVD устройство и избери Uninstall. Потвърди деинсталирането и после потвърди рестарта. Ако не пита за рестарт, рестартирай машината ръчно, т.р. от бутона за изключване/рестарт. При новото зареждане машината ще инсталира драйвъра за DVD и като завърши, ще пита за рестарт. Потвърди.

и това не помага ....:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с чисто зареждане (clean boot)
https://support.microsoft.co/bg-bg/kb/929135

И ако и това не помогне, направи Repair Install  на Windows. Свободното място на Windows  дела трябва да е колкото заетото. За улесняване на работата, ако на С имаш потребителски файлове, ги премести на друг дял/диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахахах абе хора що не й препоръчате на мацката да пробва и под линукс?

Ся мадам - Записвачаката ви е за кофата, съжалявам ако ви звучи герубо но факта си е факт, ако щете да инсталирате уиндоус 15 с всички екстри все е тая.

Единствено се сещам че може да пробвате да почистите лазера с някой от онези дискове за почистване, струват около 5лв., но при всички положения най добре е да си купите нова. :)

Апропо за PC ли става дума или за лаптоп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.04.2016 г. at 15:38, Bubbles написа:

Ахахах абе хора що не й препоръчате на мацката да пробва и под линукс?

Ся мадам - Записвачаката ви е за кофата, съжалявам ако ви звучи герубо но факта си е факт, ако щете да инсталирате уиндоус 15 с всички екстри все е тая.

Единствено се сещам че може да пробвате да почистите лазера с някой от онези дискове за почистване, струват около 5лв., но при всички положения най добре е да си купите нова. :)

Апропо за PC ли става дума или за лаптоп?

Ако съм сигурна че е от нея проблема щях да я сменя досега,но не съм ,защото и предния път така ми казваха пък се оказа софтуерен проблема:)

на 11.04.2016 г. at 20:37, ExaFlop написа:

Пробвай с чисто зареждане (clean boot)
https://support.microsoft.co/bg-bg/kb/929135

И ако и това не помогне, направи Repair Install  на Windows. Свободното място на Windows  дела трябва да е колкото заетото. За улесняване на работата, ако на С имаш потребителски файлове, ги премести на друг дял/диск.

с чисто нов уиндоус съм заради записвачката го преинсталирах

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв е резултатът от преинсталирането?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, ExaFlop написа:

И какъв е резултатът от преинсталирането?

ми един и същ,нещо не се получава запис :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.