Премини към съдържанието
vilizarht

Как да възстановя видео картата?

Препоръчан отговор

По моя грешка влязох във диспечер на устройства и върху видео картата (AMD Radeon R7) натиснах десен бутон и забрани, сега как мога да я възстановя обратно да ми я чете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По същия начин, само че цъкнете 'Разреши'.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, на мен не ми излиза в диспечера, изгуби се там! А преди това ми я четеше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да беше споделил и коя е операционната система.

Рестартираш компютъра в безопасен режим, старрираш диспечера на устройства и канираш за промени в хардуера.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с System restore

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, adersa написа:

Пробвай с System restore

За да е пълно мазалото?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

За такова дребно нещо систем рестор.. Енейбъл е достатъчен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във командният прозорец постави тази команда и натисни Enter.

BCDEDIT /SET VGA OFF

Рестартирай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да изчезне едно устройство от диспечера на устройствата има следните възможности :

1. Премахнато е устройството

2. Устройството е дефектирало /изгоряло /

3. Драйвера на това устройство е освен деинсталиран и изтрит .

4. Забрана на устройството на ниво БИОС или чрез клавиш за целта когато има такава възможност .

5. Слота на който става монтажа е повреден .

Ако при влизане в диспечера на задачите и изпълнение на командата " сканиране за хардуерни промени " устройството не се открива , дори като непознато такова " то трябва бъде демонтирано и монтирано обратно / ако е възможно това / като за целта машината се изключва преди манипулацията и след това отново гореописаната процедура през диспечера на задачите .

Ако това не помогне , то има възможност устройството да е забранено на ниво БИОС , при настолни машини и лаптопи опериращи с две видео карти

Ако там всичко е наред , то има вероятност самото устройство да е дефектирало , както не се изключва и възможността за проблем с БИОС.

Автора на темата да направи освен тези гореописани неща /ако са възможни / и да инсталира драйвера за тази карта отново , не зависимо от това дали се е появил компонента в диспечера на устройствата или не .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Току що, PC doctor написа:

За да изчезне едно устройство от диспечера на устройствата има следните възможности :

1. Премахнато е устройството

2. Устройството е дефектирало /изгоряло /

3. Драйвера на това устройство е освен деинсталиран и изтрит .

Ако при влизане в диспечера на задачите и изпълнение на командата " сканиране за хардуерни промени " устройството не се открива , дори като непознато такова " то трябва бъде демонтирано и монтирано обратно / ако е възможно това / като за целта машината се изключва преди манипулацията и след това отново гореописаната процедура през диспечера на задачите .

Ако това не помогне , то има възможност устройството да е забранено на ниво БИОС , при настолни машини и лаптопи опериращи с две видео карти

Ако там всичко е наред , то има вероятност самото устройство да е дефектирало , както не се изключва и възможността за проблем с БИОС.

Автора на темата да направи освен тези гореописани неща /ако са възможни / и да инсталира драйвера за тази карта отново , не зависимо от това дали се е появил компонента в диспечера на устройствата или не .

Преди това да деинсталира ако има предходни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав сте колега Tanner.

Поздрави и уважение !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, изстеглих програма за драйвъри рестартирах и я върна. Благодаря ви още веднъж!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радващ е резултата , не е радващо че е използвана програма за драйвери , използват се официални сайтове на производителите на системите или отделния хардуер за теглене на конкретните драйвери . Доста често се случва че след решаването на един проблем като този в тази тема , се появява друг със наблъскването на системата с нежелан софтуер прилежащ към " хубавите автоматични "програми  за драйвери и отново сме с проблеми , но от друго естество .

Поздрави и успех !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, PC doctor написа:

Радващ е резултата , не е радващо че е използвана програма за драйвери , използват се официални сайтове на производителите на системите или отделния хардуер за теглене на конкретните драйвери . Доста често се случва че след решаването на един проблем като този в тази тема , се появява друг със наблъскването на системата с нежелан софтуер прилежащ към " хубавите автоматични "програми  за драйвери и отново сме с проблеми , но от друго естество .

Поздрави и успех !

Използвам това само ако много много много съм мързелив, и системата която обслужвам е без приоритет.

Лично като по малък съм ползвал подобни алтернативи и никак не са бест практис.

Дори от гледна точка на сигурност е под критика използването на автоматични програми за инсталиране на драйвери.

Както вие посочвате по горе (y)

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.