Премини към съдържанието
vilizarht

Как да възстановя видео картата?

Препоръчан отговор

По моя грешка влязох във диспечер на устройства и върху видео картата (AMD Radeon R7) натиснах десен бутон и забрани, сега как мога да я възстановя обратно да ми я чете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да беше споделил и коя е операционната система.

Рестартираш компютъра в безопасен режим, старрираш диспечера на устройства и канираш за промени в хардуера.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с System restore

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, adersa написа:

Пробвай с System restore

За да е пълно мазалото?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във командният прозорец постави тази команда и натисни Enter.

BCDEDIT /SET VGA OFF

Рестартирай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да изчезне едно устройство от диспечера на устройствата има следните възможности :

1. Премахнато е устройството

2. Устройството е дефектирало /изгоряло /

3. Драйвера на това устройство е освен деинсталиран и изтрит .

4. Забрана на устройството на ниво БИОС или чрез клавиш за целта когато има такава възможност .

5. Слота на който става монтажа е повреден .

Ако при влизане в диспечера на задачите и изпълнение на командата " сканиране за хардуерни промени " устройството не се открива , дори като непознато такова " то трябва бъде демонтирано и монтирано обратно / ако е възможно това / като за целта машината се изключва преди манипулацията и след това отново гореописаната процедура през диспечера на задачите .

Ако това не помогне , то има възможност устройството да е забранено на ниво БИОС , при настолни машини и лаптопи опериращи с две видео карти

Ако там всичко е наред , то има вероятност самото устройство да е дефектирало , както не се изключва и възможността за проблем с БИОС.

Автора на темата да направи освен тези гореописани неща /ако са възможни / и да инсталира драйвера за тази карта отново , не зависимо от това дали се е появил компонента в диспечера на устройствата или не .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, PC doctor написа:

За да изчезне едно устройство от диспечера на устройствата има следните възможности :

1. Премахнато е устройството

2. Устройството е дефектирало /изгоряло /

3. Драйвера на това устройство е освен деинсталиран и изтрит .

Ако при влизане в диспечера на задачите и изпълнение на командата " сканиране за хардуерни промени " устройството не се открива , дори като непознато такова " то трябва бъде демонтирано и монтирано обратно / ако е възможно това / като за целта машината се изключва преди манипулацията и след това отново гореописаната процедура през диспечера на задачите .

Ако това не помогне , то има възможност устройството да е забранено на ниво БИОС , при настолни машини и лаптопи опериращи с две видео карти

Ако там всичко е наред , то има вероятност самото устройство да е дефектирало , както не се изключва и възможността за проблем с БИОС.

Автора на темата да направи освен тези гореописани неща /ако са възможни / и да инсталира драйвера за тази карта отново , не зависимо от това дали се е появил компонента в диспечера на устройствата или не .

Преди това да деинсталира ако има предходни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, изстеглих програма за драйвъри рестартирах и я върна. Благодаря ви още веднъж!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радващ е резултата , не е радващо че е използвана програма за драйвери , използват се официални сайтове на производителите на системите или отделния хардуер за теглене на конкретните драйвери . Доста често се случва че след решаването на един проблем като този в тази тема , се появява друг със наблъскването на системата с нежелан софтуер прилежащ към " хубавите автоматични "програми  за драйвери и отново сме с проблеми , но от друго естество .

Поздрави и успех !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, PC doctor написа:

Радващ е резултата , не е радващо че е използвана програма за драйвери , използват се официални сайтове на производителите на системите или отделния хардуер за теглене на конкретните драйвери . Доста често се случва че след решаването на един проблем като този в тази тема , се появява друг със наблъскването на системата с нежелан софтуер прилежащ към " хубавите автоматични "програми  за драйвери и отново сме с проблеми , но от друго естество .

Поздрави и успех !

Използвам това само ако много много много съм мързелив, и системата която обслужвам е без приоритет.

Лично като по малък съм ползвал подобни алтернативи и никак не са бест практис.

Дори от гледна точка на сигурност е под критика използването на автоматични програми за инсталиране на драйвери.

Както вие посочвате по горе (y)

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.