Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам xbox 360 и искам да играя Fifa 13 с приятел, който се намира в Англия. До скоро и аз бях там и играхме без проблем в режим Online Friendlies. След като вече съм в България обаче не можем да се свържем, винаги излиза Loading, след това - Connection lost. И двамата си играем без проблеми в онлайн режим със случайни съперници, но помежду си не можем да се свържем.

Аз ползвам интернет на Vivacom. Прочетох, че може да трябва да се пренасочат портове, да се въведат промените в NAPT и т.н. Аз имам достъп само до my.contact.bg. Не мога да отворя обаче 192.168.1.1, от Виваком не дават user & pass, не мога да променам UPnP настройките, защото това го няма в My.contact, а също четохме, че може да е проблем за връзката.

Рутерът е някакъв странен Smartcom, на гърба му пише SAM.

Ще се радвам, ако можете да помогнете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
преди 13 часа, Rangel92 написа:

Здравейте,

Имам xbox 360 и искам да играя Fifa 13 с приятел, който се намира в Англия. До скоро и аз бях там и играхме без проблем в режим Online Friendlies. След като вече съм в България обаче не можем да се свържем, винаги излиза Loading, след това - Connection lost. И двамата си играем без проблеми в онлайн режим със случайни съперници, но помежду си не можем да се свържем.

Аз ползвам интернет на Vivacom. Прочетох, че може да трябва да се пренасочат портове, да се въведат промените в NAPT и т.н. Аз имам достъп само до my.contact.bg. Не мога да отворя обаче 192.168.1.1, от Виваком не дават user & pass, не мога да променам UPnP настройките, защото това го няма в My.contact, а също четохме, че може да е проблем за връзката.

Рутерът е някакъв странен Smartcom, на гърба му пише SAM.

Ще се радвам, ако можете да помогнете.

В my.contact.bg също може да се пренасочиш портовете. Другия вариант е да звъннеш на 123 и да кажеш, кои портове да се отворят. Да, Виваком, както и всеки друг оператор не дават user/pass за техните устройства.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. А мога ли да сложа друг рутер? Имам един на TP LINK. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Rangel92 написа:

Благодаря. А мога ли да сложа друг рутер? Имам един на TP LINK. 

Кажи точно каква услуга използваш от Виваком и ще ти кажа дали може.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами интернет до 30 мбит и телевизия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Rangel92 написа:

Ами интернет до 30 мбит и телевизия.

Кажи си името на пакета. Трябва да го имаш в договора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво точно пише на рутера на Виваком. Интересува ме като марка и модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отпред пише само WiFi Router

Отзад:

Smartcom
The Bonds SAM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сложиш твои рутер няма да ти работи телевизията. Ще се наложи да използваш този и ако искаш настройка да звъниш на 123.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, много гадно. С този често се разпада и връзката, звънях им и казаха, че няма проблем. Обаче се появява след 20-21ч. и тогава вече явно нямат поддръжка. Мислех, че като сменя рутера, ще "убия" с един удар два заека - хем да видя дали проблемите с връзката ще изчезнат, хем и xbox-a ще си използвам пълноценно. Но уви.

Благодаря много за помощта :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутера не е лош. Коя точно връзка прекъсва. Тествал ли си с кабел, с друг компютър. Ако има проблем ще ти прекъсва и IP телевизията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорих и с 123. Прекъсва WiFi, с кабел не съм тествал до сега как ще е. Пише ми или limited connectivity или не изписва проблем на лаптопа, но не зарежда. Телефон, таблет минават на 3G/4G. Понякога лаптопите спират да зареждат, но на телефона е окей. Оправя се или от самосебе си след 3-4-5 минути, или по-бързо ако изключа кабелите за малко и ги свържа пак. Странното е, че ТВ работи без прекъсвания. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че прекъсва безжичната мрежа и на лаптопа и на телефона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понякога прекъсва за всички устройства, включително и на телефона. Понякога само за лаптопите (пробвал съм с доста различни машини), но на телефона ми работи безжичната мрежа.

И в двата случая се оправя или от самосебе си след 3-5 минути, или след като изключа кабелите за момент и после пак свържа рутера. Надявам се го обясних по-добре :-)

Какво съм пробвал до сега: смених името на мрежата, смених няколко пъти канала, като разгледах другите мрежи на кой канал са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами може да направиш следния тест. Вземаш си твой рутер и заменяш този на Виваком. Телевизия няма да имаш, но спокойно ще може да си тестваш интернета. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Няма да стане, телевизията ни трябва постоянно. А проблемът може да отнеме часове, докато се появи и го засека...

А няма ли да може да включа TP-LINK първо, а след него вивакомския рутер, като към него свържа и телевизията? Каква е причината ТВ да не работи с друг рутер, казано по друг начин?

Редактирано от Rangel92 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината е, че този рутер се използва и като суич. Ако имаш сложен 5-портов такъв преди рутера можеш да си бучнеш твоя рутер без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.03.2016 г. at 13:16, Rangel92 написа:

Няма да стане, телевизията ни трябва постоянно. А проблемът може да отнеме часове, докато се появи и го засека...

А няма ли да може да включа TP-LINK първо, а след него вивакомския рутер, като към него свържа и телевизията? Каква е причината ТВ да не работи с друг рутер, казано по друг начин?

Може да направиш още нещо. След този рутер свързваш твоя. Звъниш после на 123 и ги помоли да забранят безжичната мрежа на техния рутер. Тогава ще се види къде е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Даниела Павлова
      Здравейте,
      възможни ли са канаалите от пакета HBO & CINEMAX да се активират и гледат, като ги няма в ТВ пакета на Виваком - TV L+?
    • от Даниела Павлова
      Здравейте,
      възможни ли са канаалите от пакета HBO & CINEMAX да се активират и гледат, като ги няма в ТВ пакета на Виваком - TV L+?
    • от Ndishev
      Здравейте съфорумници. Имам огромен проблем със отвратителния рутер на Виваком.
      Рутера трябва да е някакъв модел Huawei amartcom. Ще приложа снимка.
      Та едвам намерих как да влеза в настройките на рутера
      192.168.1.1 
      User - root
      Pass - vivaNETway
      И идва огромния проблем, че при въвеждане на потребителско име и парола за достъп към comnet просто не се получава. Трия DNS на виваком трия всички автоматични настройки и просто нета не тръгва.
      Не ми се вярва да не мога да подкарам друг интернет на рутер който е взет от виваком. Купих рутера втора употреба щот ми допадна но не знаех, че е толкова проблемен.
      Някой ако може да помогне.

• от totkov
      Здравейте, отдавна не бях писал тук, но днес се сблъсках с един проблем за който бих се радвал да чуя мнението и съветите ви.
      Ползвам оптичен интернет и телевизия от Vivacom, до днес ползвах само интернета, но реших че е време да почна да ползвам и IP телевизията. Те препоръчват да се ползва техният рутер, но тъй като е ограничен до 40Mbps реших да си ползвам моя TP-LINK WR740N v7. Проблема е че рутера ми няма опции за настройка на IPTV в менюто.
      Бихте ли ми препоръчали подходящ firmware за моя рутер, който да поддържа настройки за IPTV.
      Благодаря предварително!
      Поздрави, Никола!
    • от Athov
      Здравейте, от много години съм абонат на blizoo, но през последната година интернет връзка им е под всякаква критика, затова искам да попитам да ли си заслужава да мина на vivacom? Аз ползвам 200mbps пакета на blizoo и видях че vivacom имат за същата цена 300mbps, но съм чувал преди лоши неща за тях.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.