Премини към съдържанието
GoshuWE

Въпрос относно антените по покривите и рутера

Препоръчан отговор

Здравейте, днес идваха да ми слагат кабелна телевизия и интернет. Човека който идва каза, че била събрана подписка да махнат антените от покрива на този блок където живеем. И понеже ми искаха допълнителни +35лв. за WIFI рутер и аз не дадох пари сега ползвам интернет с кабел само в едната стая на лаптопа. Нямам рутер защото още не съм купил. Та въпроса ми е, дали ако си купя рутер ще имам интернет из целия апартамент (3 Стаен) ,дали сигнала ще е добър или ще прекъсва като ги няма тези антени на покрива?

+ Ако можете да ми линк към някоя тема или да ми дадете някаква информация, какви са тези антени, за какво служат, защо хората искат да ги махат от покривите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безжичните рутери нямат нищо общо с антените по покривите на сградите. Покритието на Wi-Fi мрежата Ви, зависи от много неща. Какъв е рутера, какъв е апартамента, на каква честота ще работи, какви са устройствата Ви, какъв е Wi-Fi стандарта, колко устройства ще използвате, колко други мрежи има около вашата, на кой канал ще е мрежата Ви, препятствията в апартамента, електронния шум и много други. Тези са най-важните. Дали антените ще ги има или няма, за вашата Wi-Fi мрежа, това не е важно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Blue Ray написа:

Безжичните рутери нямат нищо общо с антените по покривите на сградите. Покритието на Wi-Fi мрежата Ви, зависи от много неща. Какъв е рутера, какъв е апартамента, на каква честота ще работи, какви са устройствата Ви, какъв е Wi-Fi стандарта, колко устройства ще използвате, колко други мрежи има около вашата, на кой канал ще е мрежата Ви, препятствията в апартамента, електронния шум и много други. Тези са най-важните. Дали антените ще ги има или няма, за вашата Wi-Fi мрежа, това не е важно.

Благодаря много, че ми отговори!

Сега мога да отида и да си купя рутер, без притеснение:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, GoshuWE написа:

Човека който идва каза, че била събрана подписка да махнат антените от покрива на този блок където живеем.

Антените на покрива служат на тези които ги ползват да не плащат за гледане на телевизия. Особено сателитните чинии ако знаеш какво се гледа с тях, няма да искаш да му плащат но тоя дето е дошъл, месечен абонамент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, GoshuWE написа:

Благодаря много, че ми отговори!

Сега мога да отида и да си купя рутер, без притеснение:D

Не е зле преди да се купи рутър да се прослуша ефира примерно със смартфон и WiFi Analyzer или компютър и WiFi Analyzer

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако пита за антените на мобилен оператор - те по-скоро пречат на сигнала на рутера вкарвайки допълнителни смущения в сигнала.

Хубавото е че не излъчват надолу така, че тая на покрива ви не би трябвало да смущава рутера много, лошото е, че ако я махнат от вашия вход може да я преместят на съседния и тогава положението може и да е по-лошо от сега.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сте с лаптоп или с декстоп машина с wifi usb адаптер,можете да импровизирате.
Правите лаптопа си или десктоп машината до която стига и влиза кабела рутер за всички останали безжични устройства у дома.

Можете да постигнете това директно от операционната система или със софтуер от трети лица "Connectify".

За повече информация ще си проучите сами.
Ползвал съм това само за временни решения.

на 14.04.2016 г. at 16:26, ExaFlop написа:

Не е зле преди да се купи рутър да се прослуша ефира примерно със смартфон и WiFi Analyzer или компютър и WiFi Analyzer

И да подслуша и да не подслуша, ефирът е пълен особено в апартаментите.
На всякъде бъка от рутери....... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо Conectify, бих предложил Baidu wifi hotspot

И няма предвид подслушване, а прослушване на обхвата и избор на канал за рутъра, така, че да не е засегнат или поне не много от други рутъри. 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ExaFlop написа:

Вместо Conectify, бих предложил Baidu wifi hotspot

И няма предвид подслушване, а прослушване на обхвата и избор на канал за рутъра, така, че да не е засегнат или поне не много от други рутъри. 

Разбрах те напълно, мислим за едно също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.