Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

зад1. Зададена е областта D с граници а и b . Зададени са и стойностите xj , j=1,2.....,n. Да се състави програма а създаване на нов масив y, съвпадащ с стойностите от масива х , лежащи вътре   в областта D. В програма да се използват динамични масиви. Да се направи блокова схема.
______________________________________________________________________________________

зад2.  Дадени са двата едномерни масива A  и B. Да се състави програма,която определя масива с повече  нулеви елементи.  

Благодаря ти  предварително ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

#include <iostream>
#include <cstdlib>
#include <ctime>
using namespace std;

int a, b, n;

int find_values_in_range(int* x, int* y, int a, int b, int length)
{
	int i, j;
	j = 0;
	for (i = 0; i < length; i++)
	{
		if ((x[i] >= a) && (x[i] <= b))
		{
			y[j] = x[i];
			j++;
		}
	}
	return j;
}

int main()
{
	int* x;
	int* y;
	int i;
	int length_of_y;
	cout << "\na = ";
	cin >> a;
	cout << "\nb = ";
	cin >> b;
	cout << "\nn = ";
	cin >> n;
	x = new int[n];
	y = new int[n];
	srand(time(0));
	for (i = 0; i < n; i++)
	{
		x[i] = rand() % 20;
	}
	length_of_y = find_values_in_range(x, y, a, b, n);
	cout << "\n\n";
	cout << "values of x -> ";
	for (i = 0; i < n; i++)
	{
		cout << x[i] << " ";
	}
	cout << "\n\n";
	cout << "values of y -> ";
	for (i = 0; i < length_of_y; i++)
	{
		cout << y[i] << " ";
	}
	cout << "\n\n";
	delete[] x;
	delete[] y;
	return 0;
}

#include <iostream>
using namespace std;

int morezero(int* A, int lengtha, int* B, int lengthb)
{
	int i, zeroa, zerob;
	zeroa = 0;
	for (i = 0; i < lengtha; i++)
	{
		if (A[i] == 0) zeroa++;
	}
	zerob = 0;
	for (i = 0; i < lengthb; i++)
	{
		if (B[i] == 0) zerob++;
	}
	if (zeroa > zerob) return 1;
	else if (zerob > zeroa) return 2;
	else return 0;

}

int main()
{
	int result;
	int A[] = { 1, 2, 0, 3, 4, 0, 5, 6, 0, 7 };
	int B[] = { 1, 0, 7, 8, 0, 1 };
	result = morezero(A, 10, B, 6);
	if (result == 1) cout << "A has more zeroes than B";
	else if (result == 2) cout << "B has more zeroes than A";
	else cout << "Both arrays have the same number of zero elements";
	return 0;
}

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Мариус Димитров написа:

зад1. Зададена е областта D с граници а и b . Зададени са и стойностите xj , j=1,2.....,n. Да се състави програма а създаване на нов масив y, съвпадащ с стойностите от масива х , лежащи вътре   в областта D. В програма да се използват динамични масиви. Да се направи блокова схема.
______________________________________________________________________________________

зад2.  Дадени са двата едномерни масива A  и B. Да се състави програма,която определя масива с повече  нулеви елементи.  

Благодаря ти  предварително ! 

За разлика от повечето хора тук, аз одобрявам да се дават готови решения във вид на код, но когато ми пращаш на лична коренспонденция следната задача:

"Дадени са двата едномерни масива A  и B. Да се състави програма,която определя масива с повече нечетни числа."

За която аз ти пиша решение , а ти пускаш задачи от типа на втора задача в настоящата тема ( която е абсолютно същата със тази за която ме пита на лично съобщение ), това ме кара да получавам остра диария и да се чувствам душевно измъчван от всички организации (напободяващи испанската инквизиция) , които някога са съществували, защото от тази ситуация мога да си направя извода, че дори не знаеш каква е разликата между логическо "И" и логическо "ИЛИ".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, programprogram написа:

За която аз ти пиша решение , а ти пускаш задачи от типа на втора задача в настоящата тема ( която е абсолютно същата със тази за която ме пита на лично съобщение ), това ме кара да получавам остра диария и да се чувствам душевно измъчван от всички организации (напободяващи испанската инквизиция) , които някога са съществували, защото от тази ситуация мога да си направя извода, че дори не знаеш каква е разликата между логическо "И" и логическо "ИЛИ".

Изненадващото е, че се изненадваш... Какво очакваш от човек който просто си е изтръсил условието на задачата и то с правописни грешки? Интересува ли се, че премахва целия смисъл от образовение, дипломи т.н.? И най-важното (за мен), какво правим, като утре почне да работи нещо свързано с писане на код?

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви но  работата  е там че  аз няма да се занимавам с програмиране  просто го изискват   до 3 година след това   ще запиша само хардуер  а вие  ако ще исказвате някакви такива  мнения не коментирайте   ако ще помогнете  благодаря ви , ако не здраве и така .  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.