Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте! От известно време имам проблем със стария компютър.След като натисна бутона за включване, всички вентилатори въртят и лампата на CD-то свети, но пищялката не издава абсолютно никакъв сигнал и на монитора няма никаква картина.Изкарах рамта и включих отново компютъра и пищялката направи сигнал за проблем с рамта.Някакви идеи какво да пробвам,за да тръгне ?Само да поясня,че компютърът работеше до последно,но понеже взех новия компютър, оставих стария близо 1 година без да съм го включвал.Първия път като го включих тръгна да зарежда някакви файлове на операционната система,но това отне повече от 6 часа и се наложи да го изключа и от този момент насам не иска да работи.Конфигурацията е : Asus P5K-E WiFi AP Edition;Intel Core Duo E6550 2.33Ghz;Elixir 2GB DDR2 800Mhz;Sapphire Radeon HD7750 1GB GDDR5;Seagate Barracuda 250TB Sata 2 7200rpm;захранването е някакво китайче Dandy; Благодаря предварително ! 

Прилагам и няколко снимки

1  2   3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало се взема почистващ спрей, разглобява се компютъра и се пръскат всички слотове, както и този на процесора. Изчаква се малко и всичко се сглобява отново. След това се проверява за подути или изтекли кондензатори.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,това ще го пробвам,но трябва да отида да взема спрей, защото в момента нямам под ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително е да се направи профилактика на компютъра особено ако е по-стар и не е работил дълго.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

той като разглоби и профилактиката става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да изключиш само кабела за данни на твърдия диск и включи компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, ExaFlop написа:

Пробвай да изключиш само кабела за данни на твърдия диск и включи компютъра.

Същия резултат.Без никакъв сигнал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,имам един доста малоумен въпрос,но... Как да откопчея щипката на видеокартата,защото очевидно само с натиск не става? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, mir4a написа:

А настрани опита ли?

Получи се.Благодаря много :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да се похваля,че ветеранът тръгна :D Изкарах видеокартата,батерийката,сата кабела и ресетнах биоса от jumper-a и преди да събера всичко, почистих и видеокартата.Благодаря на всички отзовали се да помогнат!    Температури

Искам също да попитам дали има смисъл да му взема едно ССД 120гб ?Само не знам как ще го монтирам,защото кутията е на 10 години..освен ако се продават поставки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с линукса не знам дали ще стане,но сега установих,че компютъра работи страшно бавно.Ако пиша някъде буквите излизат след 1-2 секунди,а не веднага.Също скролването по страниците е доста бавно и забелязвам,че процесорът се твари на 100% само от 2-3 отворени таба и нищо друго.Някакви идеи от какво може да е проблема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам 11 годишна десктоп машина.
Ползвам Windows xp sp3 без антивирусна програма, опера 15, флаш плеър 10.
Операта ми кешира в рамдиск.
Дуал буут с един Zorin OS 7 lite.

В момента ще му сложа zorin 11 lite. 
http://zorinos.com/download11.html

Горещо препоръчвам Линукс Минт 13 и нагоре с Xfce или LXDE.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.