Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Наскоро закупих таблет с Win 10, който няма вграден gps и т.н. Освен всичко по начало Win 10 няма такава функция ( или не е доработена ), има вграден ''сензор'', който за съжаление поддържа само вградени устройства. В моя случай получава позиция от Wifi, като в момента заради 4g доставчика ми ме позиционира само в София... представете си колко е нелепо. При опитите си да изпозлвате външен носител ще срещнете затруднения. В случая аз срещнах затруднение. Инсталирани са 5 GPS програми ( 3 от Win app store - Map factor, Navmii, и други 2 - iGO, garmin for PC ). Рових за информация къде ли не, едиственото кеото намерих, като решение на проблема са платени програми на космически цени, като най-добрата е GPSDirect. GPSDirect имаха и пробна версия, с която можете да инсталирате САМО едно устройство на машина. Преди да закупя gps bluetooth приемник, реших да пробвам програмката като вържа андроди устройство, и работи. Взех си Bluetooth GPS Hulux 236 за проба, инсталирах драйвери, свързах го ( Pair)  и до там. Нито една от програмите ен го засича, опитах се да деинсталирам вече предния опит с андроид устройството, но е невъзможно. И до тук с всичко.ю

Въпроса ми е дали има някой, по-информиран от мен в Bluetooth GPS за Win 10 насока, който да помогне да се намери някакво решение на проблема ? Ако има такива, споделете. Смятам, че е смешно една програма да струва, колктоо цяло GPS устройство...

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, callpchelp написа:

Наскоро закупих таблет с Win 10, който няма вграден gps

GPS е хардуер!Като го нямаш в таблета,дори да инсталираш някаква програма,тя няма да работи,поради липса на устройството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, манго написа:

те затова трябва да си имаш и съответния Bluetooth предавател включен в юесбито
вграденият Bluetooth разпознава и се ползва само за прехвърляне на файлове
например за безжична мишка вграденият Bluetooth  не я разпознава, те затова мишката си има собствен предавател включен в юесбито
не съм запознат с устройството, те затова давам само догатки-предположения

Такова нещо не бях чувал за устройства подържащи Windows... :D  Това е таблет... Да за ANDROID таблетите ТОВА Е ВЯРНО, но този всичко му е базирано на Intel, просто да лиспва и това, някък не ми се връзва.

Има юсб, но от същото се зарежда таблета. Напротив, разпознава си всичко. Дори намерих простичко временно решение, за което не се бях сетил по-рано. Тъй като имам инсталиран iGO8 за PC, реших да му задам съвместимост с Windows 7, свалих си драйвера за GPS Bluetooth приемника след което на .exe файла, зададох същата настройка, стартиах iGO8 и веднага се свърза с приемника, без никакъв проблем. Позиционира ме, следеше ме добре и т.н.

GPS Приложенията от Windows Store поддържат само виртуалния сензор и поради тази причина, това решение върши работа само за iGO и други GPS PC версии, които не са от магазина. Защото приложенията от там всъщност са за Windows Phone, модифицирани за Win 10. Та за сега проблема се решава само с  GPSDirect. Но тъй като iGo си е добра програма, и докато не се намери свястно решение, ще си остана с нея.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Димитър 59 написа:

GPS е хардуер!Като го нямаш в таблета,дори да инсталираш някаква програма,тя няма да работи,поради липса на устройството.

Не съм тъп, но явно ти си дезинформиран и мнението ти е леко казано смешничко и безполезно........... Явно не си разбрал това кеото аз искам да кажа!

ПС:  ПОЧТИ всяко устройство притежаващо Bluetooth, било то телефон със Java (да и за тях има приложения за GPS към които могат да се използват външни устройства, но нямат такъв хардуер... нали.... ако не знаеш), андроид, сумбиан, Windows Ce, PDA със какъвто и да е ОС, лаптоп, таблет, компютър и  т.н. и  т.н. и  т.н. и  т.н. и  т.н. и  т.н. и  т.н. и  т.н. ........МОЖЕ да се свърже със Bluetooth GPS Receiver. Лично съм тествал какви ли не устройства, тъй като от години ми се налага да пътувам много и да ги използвам съответно. До сега единствено сна таблети с Win 10 не бях опитвал да изпозлвам външен gps приемник и т.н.

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от asdfj
      Привет.От доста време насам имам проблем при инсталирането на уиндоус 8 на Lenovog50.Закупен е с 8-цата и след това съм го преинсталирал няколко пъти с уиндоус 7. На диск тръгва и когато се покаже инсталацията да избера език и т.н. отказва и блокира клавиатурата и мишката,а в биоса работи и при 7-цата върви без проблем.Възможно ли е да е заключен към 8? Отчаян съм тъй като тази 7ца не върви добре и искам да си върна предишния.Другия ми въпрос е чрез флашка какви са настройките в биоса с UEFI/Legacy и как да подкарам флашката.
      Багодаря предварително.
    • от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от Roki_03
      Коя OS да избера за компютъра ми и какво трябва да инсталирам за да работи компютъра най-добре?
      HP WORKSTATION XW 4600
      CPU: Intel Core 2 Quad q6600, 2.40 Ghz, 4 ядра
      RAM: 4GB
      GPU: nVidia Quadro FX 3500
      Знам, че не е кой знае къв компютър, но ми върши работа!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.