Премини към съдържанието
Недко

Намаляване на дял "С" в Windows XP на 2 години, без преинсталация ?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Има ли безопасен начин да се намали дял "С" от 29 Gb на 19 GB, без да се преинсталира Windows XP ?
Съобразих, че ако преинсталирам ХР Pro от оригиналното DVD SP2, ще трябва да тегля и SP 3, (който видях, че се намира все още из мрежата, но дали само в него е проблема ?).
Въпросът е какво ще се случи, като ги няма ъпдейтите, които си е получила в последните дни от поддръжката през април 2014 г и месеците след това (продължаваха да пристигат).
Също, има ли ефективен и безопасен начин да се почисти от всички излишни файлове, които е създала за 2 години и да се доближи (доколкото е възможно) до състояние на нова инсталация, най-вече, за да се ускори, почти, колкото е била тогава, не повече ?
Досега съм пробвал с дефрагментиране с вградената програма на ХР и чистене със CCleaner, Temp File Cleaner, а също и Avast май предлага отвреме-навреме да ми почисти ))

Целта е да се освободи повече място и да увелича "D", който е общ за ХР и за Linux Mint 17.3 (предстояща инсталация).
Задал съм същия въпрос в темата " Уиндолс и Линукс на един диск "

Ако с преинсталиране ще работи без големи грижи, е най-лесно, но за всеки случай да попитам.

Благодаря !

Редактирано от Недко (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Недко написа:

Има ли безопасен начин да се намали дял "С" от 29 Gb на 19 GB, без да се преинсталира Windows XP ?

Да, с програма от типа на EaseUS Partition Master .

преди 1 час, Недко написа:

Също, има ли ефективен и безопасен начин да се почисти от всички излишни файлове, които е създала за 2 години и да се доближи (доколкото е възможно) до състояние на нова инсталация, най-вече, за да се ускори, почти, колкото е била тогава, не повече ?

Да, има - ръчно почистване на остатъците от деинсталиран софтуер.

И двете процедури изискват сравнително компетентно ЗКУ .

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало, отвори "Почистване на диск" И постави всички отметки. Преди да си натиснал ОК влез и тук за да почистиш:

http://prikachi.com/images.php?images/449/8801449c.jpg

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aз ще дам още един начин, лично тестван от мен.

Правя бекъп на системният партишън с операционна система XP SP3. Използвам Аcronis True Image 2010 за тази цел.
Ако системата ми има 3 патишъна, един партишън резервиран за системата, един партишън за операционната система и един партишън за данни, тогава просто си трия системният партишън с операционната система и партишънът за данни, правя ги едно цяло като незаделено дисково пространство, след което си ги пресъздавам с каквито искам размери. Бутвам си Acronis True Image и си качвам бекъпа в желаният партишън, като бекъп файла ми е на външен носител.

Ако по някаква причина не може да се променят партишъните, тогава съветвам да се използва Gparted, който се бутва. Изтирват се всички партишъни и се оставя така.

Тук възниква един проблем с партишъна резервиран за системата и съответно оставаме и без MBR.

След като сме изтрили всички партишъни с Gparted, слагаме инсталационен диск на Windows XP SP3 и стигаме до партишъните, създаваме си по наше желание партишъните, и си избираме в кой да инсталираме уиндоуса, когато изберем в кой партишън да инсталираме уиндоуса, кликаме в него и изчакваме да почне да форматира хард диска, quick format.
След формата ще започне да копира Windows файловете си, тук рестартирате системата, защото няма нужда от това да инсталираме, тази операция се прави с цел да се възстанови онзи партишън, който е системно резервиран, съответно и MBR-a.

След това си бутваме, някой Windows PE или Линукс, и форматираме двата дяла, които сме създали. За операционната система и за данни.
След това рестартираме и бутваме Acronis True Image и си качваме бекъпа в партишъна който сме предвидили за ОС.

Лично така съм успявал да върна бекъп от преди 5 години, който мислех че не мога да използвам.
Успях да върна и още един от преди година.

Възможните усложнения тук са  две, да ви даде волюм грешка в акрониса и да не може да се качи бекъпа или бекъп файла да се повреди при създаването си, или при съхранението си, или при местенето си при някои фактори.

За този метод не съм чел никъде да се прилага, но е добро импровизирано решение и потвърждавам от личните си цели и постижения че работи.

Използвал съм тази последователност точно за постигане на тази цел за която се пита в темата.
Да променя капацитета на партишъните си, без да правя преинсталации.

Волюм грешки съм получавал само със бекъп на 7 след преорганизация на партишъни, повредени бекъпи съм имал във счупени файлови системи и повредени сториджи, твърди дискове и така нататък.

Със сигурност може да се спаси и Линукс дистрибуцията, която е инсталирана в системата, аз също имам Линукс дистро Минт 13 с най леката графична среда, но при опити за бекъп и възстановяване не ми се е получавало.

За това винаги след като си спася XP съм иснталирал Минта на ново.

Просто ако ще се слага и Минт в случая, препоръчвам при преорганизацията на партишъни да се задели и един партишън само за линукс дистрото.

Например партишънът който е системно резервиран се създава автоматично, вие сами си създавате за операционната система с какъвто капацитет искате, създавате си и за данни с какътво размер искате, създавате и един партишън с какъвто си искате размер за линукс дистрото, тук имайте в предвид че ще ви трябват минимум два подпартишъна ако мога да се изразя. За / и за Swap.

Вие ако сте изпълнили всичко до тук, остава само да си пуснете инсталация на Минта и като стигнете до партишъните да изберете ръчно организиране, без да закачате партишъните за XP, системно резервираният и партишъна за данни, избирате този който сте си заделили само за линукса и си създавате отнего два партишъна, за / и за Swap.
Избирате / и инсталирате Минта.

Накрая сте готов.

Ще имате 20 30 минути да си персонализирате Ментата и това е.

За бут лоадерите аз обичам уиндоуският ми лоадер да е по подразбиране.

Но за съжаление под XP и под Линукс не знам как се прави по подразбиране Windows Boot Мениджъра.

Инсталирам Windows 7 в  партишъна за данни.
Вече по подразбиране ми е Windows 7 бут мениджъра или още лоадера.

Губи ми се Ментата, слагам EasyBcd в 7 и от там си възстановявам Менатата с добавяне на запис с Grub 2 и автоматично откриване, слагам му и име например Linux Mint 13.

Не правя партишън за 7 защото в моят случай съм ограничен  от към дисково пространство.

Но пък и ми се налага да ползвам 7 когато се упражнявам да го администрирам под сървър 2008R2 физически защото с виртуална машина не е като да пипнеш и видиш, просто не е същото но това е по друга тема.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Tanner Foost Foust написа:

Aз ще дам още един начин, лично тестван от мен.

Правя бекъп на системният партишън с операционна система XP SP3. Използвам Аcronis True Image 2010 за тази цел.
Ако системата ми има 3 патишъна, един партишън резервиран за системата, един партишън за операционната система и един партишън за данни, тогава просто си трия системният партишън с операционната система и партишънът за данни, правя ги едно цяло като незаделено дисково пространство, след което си ги пресъздавам с каквито искам размери. Бутвам си Acronis True Image и си качвам бекъпа в желаният партишън, като бекъп файла ми е на външен носител.

Ако по някаква причина не може да се променят партишъните, тогава съветвам да се използва Gparted, който се бутва. Изтирват се всички партишъни и се оставя така.

Хубаво е да се прочитат постовете понякога!

преди 4 часа, Недко написа:

Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочел съм поста ВНИМАТЕЛНО :)

Иска точно това, което миналото лято правех на моят стар десктоп.

Аз не съм видял нищо опасно в описанието което съм дал.

Опасно е какво прави ЗКВ ако не знае какво и как да постигне ;) 

Правил съм го 4 пъти без нито един провал, това можеби ще отговори на въпроса ти колко е безопасно.

И да се обърка нещо, предварително ще си е качил данните на външен носител или клауд.

И ще му струва преинсталация или няколко опита до като доведе нещата точно по описаният начин.

Уверен съм в описаният от мен начин заради многократните ми успехи.

С XP Аcronis не дава волюм греши, дава само със 7. Лицето е с XP така че това отпада като опасно.

За повреден бекъп вече зависи от това дали му е здрав трвърдият диск или здрава флашката на която ще запази бекъпа или създаде дори.

Предполага се че има здрав сторидж и тази опасност отпада.

Но съм ги споменал за да се има едно на ум защото никак не е приятно да видиш повредени бекъпи във счупени файлови системи не зависимо от физическо или логическо естество.

Накрая резултатът е този:

;)

Моят отговор дава на автора тази възможност да си преорганизира партишъните с какъвто си иска размер без да преинсталира XP .

Вашите отговори са за дефрагментация и почистване.

Не разбирам защо нападаш поста ми :) точно по темата си е.

При свиване и разширяване на томове също има риск.
Проблемите могат да се дължат най често от разминаване на типовете партишъни праймъри и лоджикъл.
Там най често ще ви даде грешка или няма да ви разреши.

Или в процеса на свиване и на разширяване при наличие на дании да се получи някой феийл.

Или пък това, което ми се е случвало в диск мениджмънта:
Имам C и D.
Искам да взема от C 15 GB и да ги слея към D.
Свивам си 15 GB от C, Трия си целият D.
И сега надявайки се свитите 15 GB и оставащото дисково пространство от D при създаване на новото D се оказва че тези 15 и оставащото от старото D не могат да се слеят и не ми разрешава да ги слея, дори не ми дава да са унлокейтед дисково пространство като едно цяло, стоят си като отделни незаделени дискови пространства.

Пробвал съм да изтрия D и преди да свия 15 GB oт C и пак не се получава сливането ;)

Аз споделям опита си но явно  е по хубаво да си го запазя за себе си. :) .

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tanner Foost Foust написа:

Прочел съм поста ВНИМАТЕЛНО :)

Иска точно това, което миналото лято правех на моят стар десктоп.

Аз не съм видял нищо опасно в описанието което съм дал.

Опасно е какво прави ЗКВ ако не знае какво и как да постигне ;) 

Правил съм го 4 пъти без нито един провал, това можеби ще отговори на въпроса ти колко е безопасно.

И да се обърка нещо, предварително ще си е качил данните на външен носител или клауд.

И ще му струва преинсталация или няколко опита до като доведе нещата точно по описаният начин.

Уверен съм в описаният от мен начин заради многократните ми успехи.

С XP Аcronis не дава волюм греши, дава само със 7. Лицето е с XP така че това отпада като опасно.

За повреден бекъп вече зависи от това дали му е здрав трвърдият диск или здрава флашката на която ще запази бекъпа или създаде дори.

Предполага се че има здрав сторидж и тази опасност отпада.

Но съм ги споменал за да се има едно на ум защото никак не е приятно да видиш повредени бекъпи във счупени файлови системи не зависимо от физическо или логическо естество.

Накрая резултатът е този:

;)

Моят отговор дава на автора тази възможност да си преорганизира партишъните с какъвто си иска размер без да преинсталира XP .

Вашите отговори са за дефрагментация и почистване.

Не разбирам защо нападаш поста ми :) точно по темата си е.

При свиване и разширяване на томове също има риск.
Проблемите могат да се дължат най често от разминаване на типовете партишъни праймъри и лоджикъл.
Там най често ще ви даде грешка или няма да ви разреши.

Или в процеса на свиване и на разширяване при наличие на дании да се получи някой феийл.

Или пък това, което ми се е случвало в диск мениджмънта:
Имам C и D.
Искам да взема от C 15 GB и да ги слея към D.
Свивам си 15 GB от C, Трия си целият D.
И сега надявайки се свитите 15 GB и оставащото дисково пространство от D при създаване на новото D се оказва че тези 15 и оставащото от старото D не могат да се слеят и не ми разрешава да ги слея, дори не ми дава да са унлокейтед дисково пространство като едно цяло, стоят си като отделни незаделени дискови пространства.

Пробвал съм да изтрия D и преди да свия 15 GB oт C и пак не се получава сливането ;)

Аз споделям опита си но явно  е по хубаво да си го запазя за себе си. :) .

Не те разбрах! Ще повториш ли отново!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Acronis Disk Director с бутващ диск .

Само преди това почисти и дефрагментирай .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви !
Да ви кажа накратко.
Виждам смисъл във всеки вариант, който ми предлагате, но и всеки си има трудностите за човек с малка практика в съответната посока.
Дотук бях решил да архивирам всички документи от "С", "D" и УСУ Десктоп
на 64 Gb флашка ADATA S102 PRO и на още една 64 Gb ADATA C008

След това да събера мнения дали да дефрагментирам, почистя и "подмладя" сегашната инсталация на ХР
да свия "С" и да изтрия и преоразмеря цялото останало пространство.
(вероятно първо да го преоразмеря) и да презапиша архива от флашката на новия дял "D")

или
Да преинсталирам Windows XP Pro SP2 наново от DVD и да и търся добавките (SP 3 и каквото още и ако се налага ??) 
Последните 2 години дяловете бяха в схема "С", "D", "/", "home, без SWAP

Сега ще бъдат
"С" - ntfs - основен - 19 Gb
"D" - ntfs - основен - 73 Gb, за ползване от двете ОС
"/" - ext4 - основен - 16 Gb (и да инсталирам в него Linux Mint 17.3 Xfce)
SWAP - .................. - 3 Gb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвам се да ти дам съвет да използваш инструменти на Windows за да намалим заетото пространството във дял С:

Това беше само начало!

Ако те затруднява, можеш да кажеш! Ще съм много по подробен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Digimon написа:

Опитвам се да ти дам съвет да използваш инструменти на Windows за да намалим заетото пространството във дял С:

Това беше само начало!

Ако те затруднява, можеш да кажеш! Ще съм много по подробен!

Благодаря на всички !

Горе-долу дотам ми стигаха знанията, че може да се дефрагментира, да се чистят временни файлове, стари точки за възстановяване на системата и остатъци от деинсталиран софтуер. 
И съвсем уместно всеки ми препоръча по някакъв софтуер за всяко от тези действия, и за преоразмеряването също, и за архивирането и за временното изнасяне на съществуващата инсталация.

Засега се справям с толкова, ако срещна трудност - ще питам.

Още файлове или папки за изтриване, от типа на дневници за всяка сесия, съществуват ли
или смесвам информация от другаде ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Недко написа:

Благодаря на всички !

Още файлове или папки за изтриване, от типа на дневници за всяка сесия, съществуват ли
или смесвам информация от другаде ?

Съществуват!

За това ти писах че със "Почистване на диск" е само начало за да освободим пространство!

Пиши дали успя да се справиш! Защото аз даже и филмче ти направих за да те улесня!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Недко написа:

Да преинсталирам Windows XP Pro SP2 наново от DVD и да и търся добавките (SP 3 и каквото още и ако се налага ??)

Аз съм привърженик на чистата инсталация, но не е необходимо да е SP2 - може да се качи направо SP3 (със  същия сериен номер), а ъпдейтите все още се предоставят от M$.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, oavramov написа:

а ъпдейтите все още се предоставят от M$.

Само онези до времето, когато спряха подръжката!

От тогава до сега нови за ХР не са писани! Така че си губят малко смисъла!

Със други думи: Двора вече е разграден!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, oavramov написа:

Аз съм привърженик на чистата инсталация, но не е необходимо да е SP2 - може да се качи направо SP3 (със  същия сериен номер), а ъпдейтите все още се предоставят от M$.

Пиша за преинсталация от DVD със SP2, защото такова ми е лицензираното копие, което имам.

А щом ъпдейтите се предоставят все още от Microsoft, защо ми е цялата гимнастика с почистване, "подмладяване" и свиване на "С", 
ако новата инсталация може да стане във вида до април 2014 г. ?

Вчера погледнах на сайта на Microsoft и видях само "Поддръжката на ХР е спряна ... " и не намерих други варианти.
http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows/service-packs-download#sptabs=xp

Как и къде се предоставят ъпдейтите от Microsoft ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Недко написа:

Пиша за преинсталация от DVD със SP2, защото такова ми е лицензираното копие, което имам.

А щом ъпдейтите се предоставят все още от Microsoft, защо ми е цялата гимнастика с почистване, "подмладяване" и свиване на "С", 
ако новата инсталация може да стане във вида до април 2014 г. ?

Вчера погледнах на сайта на Microsoft и видях само "Поддръжката на ХР е спряна ... " и не намерих други варианти.

Не знам защо, но си помислих, че не искаш да преинсталираш, заради програмите, които си инсталирал!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лиценза си важи и за SP3. Просто трябва да се запише диск със същата версия, а може и на флашка. Може и сам да си интегрираш SP3 върху инсталацията на SP2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Digimon написа:

Не знам защо, но си помислих, че не искаш да преинсталираш, заради програмите, които си инсталирал!

Не е заради програмите, всичките ги има ... на дискове или в нета.
Представата ми е, че SP 2 и дори SP 3 са доста по стари от 2014 г.
и ОС може да има нужда от ъпдейтите,
за да работи прилично със съвременните версии на програмите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, oavramov написа:

Лиценза си важи и за SP3.

Това не е вярно!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, oavramov написа:

Лиценза си важи и за SP3. Просто трябва да се запише диск със същата версия, а може и на флашка. Може и сам да си интегрираш SP3 върху инсталацията на SP2.

Това го знам и го правих поне 2 пъти досега от 2010 г.
Моля, виж последния ми пост, защото писахме едновременно.

преди 7 минути, Digimon написа:

Това не е вярно!

Допускам, че си прав, но не спирам да се чудя защо SP 3 можеше да се изтегли свободно от сайта им,
и не се появи никаква пречка, съобщение и др., че е инсталирането му е неразрешено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Недко написа:

Съвременните програми искат и съвременна ОС!

ХР не е вече съвременно. Независимо със кой сервизен пакет е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Недко написа:

Не е заради програмите, всичките ги има ... на дискове или в нета.
Представата ми е, че SP 2 и дори SP 3 са доста по стари от 2014 г.
и ОС може да има нужда от ъпдейтите,
за да работи прилично със съвременните версии на програмите.

XP не може да работи със съвременни програми прилично. Може да се ползва само за стари програми, които не работят на новите ОС.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Допускам, че си прав, но не спирам да се чудя защо SP 3 можеше да се изтегли свободно от сайта им,
и не се появи никаква пречка, съобщение и др., че е инсталирането му е неразрешено.

Ако говорим за ъпгрейд: Да

Но вземи от някой тракер някое ХР и пробвай да видиш със твоя ключ, дали ще го приеме!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Digimon написа:

Но вземи от някой тракер някое ХР и пробвай да видиш със твоя ключ, дали ще го приеме!

Ще го приеме, но трябва да е същата версия. Сервизните пакети се предоставят безплатно и лиценза се покрива от основният продукт - в случая XP

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Digimon написа:

Съвременните програми искат и съвременна ОС!

ХР не е вече съвременно. Независимо със кой сервизен пакет е!

Само дето имам и разни старички хардуери (и програмки), които са си точно за нея или не са за Линукс
и все срещам проблеми, ако не са с нея.
Настройките на МФУ не са толкова богати и послушни,
мобилен модем не мога да подкарам,
видеоредакторите в Линукс не са ми толкова удобни, колкото един, който намерих за Windows,
инсталиране на програми в Линукс така и още не съм научил,
панорама с програмите на Линукс не мога да спретна и пр. и пр.
Въпрос на навици, които са част от удобството в много случаи.

Основната ми работа е да рисувам
и занимавката с непрекъснатото обучаване с нов софтуер ми пречи на работата.

Моля да се върнем на въпроса :

Откъде и как се вземат ъпдейтите за ХР през 2016 г ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Недко
      Здравейте !

Наскоро един собственик на сервиз - магазин ми каза,
      че AVAST, който е на дяла с Windows XP e тежък
      и това е причината за бавната работа на ОС.

Преди години съм ползвал AVIRA, също и PANDA за кратко време.
      Последно, преди няколко години сложих AVAST по препоръка на същия спец,
      който ми беше препоръчал AVIRA и след няколко години беше забелязал
      някакво влошаване на качеството или на развитието и.

Лаптопът е TOSHIBA L40 14F от подписа ми, всичко 120 GB диск, 2 GB RАМ,
      от които 20,4 GB, заделени за дял "С" на Windows XP.

Папката AVAST в Program Files e 1,4 GB !!!

Ползвам Windows XP за много малко дейности :
      подаване на декларации в НАП, прожектиране-увеличаване на картини с мултимедиен проектор,
      печат, сглобяване на панорамни снимки, видеомонтаж ... и друго трудно се сещам 
      .... може би една ранна версия на преводач ... и Sketch Up, преди много време ...
      също Гугъл Хром с Фейсбук, докато прожектирам картините и ги чертая ...

Моля да ми препоръчате безплатна версия на антивирусна програма,
      подходяща за моя случай !

Предварително Ви благодаря !

• от Dimitar122
      Имам инсталирани .NET framework 1.1, и 2.0 SP2. Въпроса ми е мога ли да ги денсталирам без това да предизвика проблеми с операционната система? Просто целта ми е да освободя тези ~1,7GB място.
      Като се опитам да денсталирам ъпдейта на 1.1(KB2833941) ми казва, че това може да предизвика проблеми в по-новите версии(снимката по-долу)

Ето го и процореца с всичките техни неща

Ето и някои неща, които може да потрябват:

• от SAKATAR
      Добро утро! Някой знае ли от къде мога да изтегля актуализация KB927891 за Windows XP 32-bit? В сайта на Microsoft са я изтрили и са оставили само за 64-bit.
    • от peppone1
      Здравейте, преинсталирах компютъра и пуснах да се свалят ъпдейтите, но не избрах само ъпдейта Windows Malicious Software Removal Tool. Но след като останалите се свалиха, видях че липсва ъпдейта Windows Genuine Advantage Notification, който беше избран заедно с другите в пакета, но защо сега го няма? Опитах да го инсталирам от Internet Explorer и то го инсталира, но после не можа да отвори страницата и да продължа по-нататък. При предишната преинсталация на компютъра, този ъпдейт го свали чак на следващият ден, но неща да чакам толкова.
      Windows XP Professional SP3
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.