Премини към съдържанието
DDR4

Как да преместя приложенията си към SD карта?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте! Искам, да ви попитам, как мога да си преместя приложения към SD карта. Например като; You Tube, Google play Services. На самото приложение ми изписва "Move to SD card". Обаче на тези 2 прилож. които написах не ми позволява да ги прехвърля. Също и "Whatsapp", не ми позволява. Но все пак, има ли начин да се прехвърлят?

OS; Android 4.2.2 Jelly Bean.

Редактирано от DDR4 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Системни приложения като Google play Services не могат да се местят (без рут права)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви идеи, как мога да го Root-на? Защото таблета ми е нов, и до сега съм работил единтвенно с компютър. Странно е, че и приложението ''Whatsapp'', не ми позволява да го прехвърля. Също и др. популярни приложения не ми позволява.

Обаче Skype, и други 3 съм ги прехвърлил на SD. И тук таме, някои игри (обаче, не всички се прехвърлят).

Редактирано от DDR4 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, DDR4 написа:

Някакви идеи, как мога да го Root-на? Защото таблета ми е нов, и до сега съм работил единтвенно с компютър. Странно е, че и приложението ''Whatsapp'', не ми позволява да го прехвърля. Също и др. популярни приложения не ми позволява.

Обаче Skype, и други 3 съм ги прехвърлил на SD. И тук таме, някои игри (обаче, не всички се прехвърлят).

Преместил си само данните, иначе самото приложение си е пак в телефона. Без руут няма как да стане номера. А с руут в зависимост от марката - можеш да загубиш гаранцията си, та по-добре, ако не знаеш какво правиш - недей бута. Колко ти е вътрешната памет, че толкова се притесняваш? Място ли не ти достига?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, DDR4 написа:

Здравейте! Искам, да ви попитам, как мога да си преместя приложения към SD карта. Например като; You Tube, Google play Services. На самото приложение ми изписва "Move to SD card". Обаче на тези 2 прилож. които написах не ми позволява да ги прехвърля. Също и "Whatsapp", не ми позволява. Но все пак, има ли начин да се прехвърлят?

OS; Android 4.2.2 Jelly Bean.

Ако въпросните приложения са предварително инсталирани няма да можеш да ги бутнеш и с руут. Ако са си с операционната система. По-скоро да разгледаш как да заделиш място от картата за да се ползва за системна памет. Процеса не е толкова прост обаче и ако не е много наложително не бих се захващал. Ако ти се пълни паметта просто почисти приложения като фейса дето заделят много кеш и си готов.

Какъв модел е таблета?

Понеже подозирам че проблема е в тези игри дето не искат да се местят пък няма място за тях - свали от нета apk приложението и OBB папката (ако има такава) Копираш OBB в папка андроид и инсталираш приложението от телефона. Така ще иде на картата памет (предполагам че си задал да инсталира на нея от настройките) 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, XYconstant написа:

и,ubи е пак вмона. Без рприложениятауут няма как да стане нопошзвмера. А с руут в зависимост от марката - можеш да загубиш гаранцията си, та по-добре, ако не знаеш какво правиш - недей бута. Колко ти е вътрешната памет, че толкова се притесняваш? Място ли не ти достига?

Системния е 787MB, другия е 1.20GB. Исках да си освободя пространство, да не е толкова пълен. Марката е Serioux Antares A7 Slim. Цялата работа, е че трябваше да си ъпдейтна Google play services, и от тогава пространтвото ми "лудна", а беше необходимо да направя  за да  ползвам други неща. - Даже съм забранил ъпдейтването на приложенията, чрез Gplay.

А за Root-ването....незнам, дали съм готов да го направя, гледал съм клипове в You tube, как мога да го Roo-тна таблета.  Не е много лесно, не  е и много трудно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Данните на инсталираните приложения можеш да си ги местиш в картата и без руут.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, XYconstant написа:

Данните на инсталираните приложения можеш да си ги местиш в картата и без руут.

Това, съм го направил, обаче >>не всички приложения<< могат да се местят на външен носител. Например Skype, беше 49.14MB, когато беше съхраняван в SSD-то на таблета. Сега като е на картата е 99.10MB, и взима от птространството на таблета едва 11.15MB

А, изобщо този таблет може ли да се ''руутне''? Защото аз се съмнявам....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че не всички могат да се местят. То дори в момента не можеш да преместиш и изцяло - нито едно. Ти местиш само данните им, а самото приложение си стои във вътрешната памет. Skype най-вероятно ти е бил вграден и не можеш да направиш нищо, освен ако не го ползваш да изчистиш данните и да го деактивираш. Същото важи и за другите вградени приложения. А и като цяло мястото е за да се пълни. След като не ти е проблем и не ти пречи на това да записваш неща - то гимнастиките са излишни.

Иначе където си питал - може ли някак да е заключен - може. Някои производители заключват bootloader-a и слагат като опция в техния сайт чрез изискване на данни от твоя телефон да го отключиш. Веднъж отключиш ли го - пада гаранцията, освен ако после не се заключи отново ръчно. Дори и да се заключи има вероятност да издаде, че е отключван някога и да е със статус re-lock, а не както трябва lock.

И както казах горе - ако не възпира работата ти на него или просто искаш да освободиш място (без конкретна причина), то по-добре недей се захваща, защото шанса да си вкараш таралеж в гащите е много голям.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на Saturday, May 14, 2016 at 13:53, XYconstant написа:

збира се, че не всички могат да се местят. То дори в момента не можеш да преместиш и изцяло - нито едно. Ти местиш само данните им, а самото приложение си стои във вътрешната памет. Skype най-вероятно ти е бил вграден и не можеш да направиш нищо, освен ако не го ползваш да изчистиш данните и да го деактивираш. Същото важи и за другите вградени приложения. А и като цяло мястото е за да се пълни. След като не ти е проблем и не ти пречи на това да записваш неща - то гимнастиките са излишни.

Иначе където си питал - може ли някак да е заключен - може. Някои производители заключват bootloader-a и слагат като опция в техния сайт чрез изискване на данни от твоя телефон да го отключиш. Веднъж отключиш ли го - пада гаранцията, освен ако после не се заключи отново ръчно. Дори и да се заключи има вероятност да издаде, че е отключван някога и да е със статус re-lock, а не както трябва lock.

И както казах горе - ако не възпира работата ти на него или просто искаш да освободиш място (без конкретна причина), то по-добре недей се захваща, защото шанса да си вкараш таралеж в гащите е много голям.

Skype съм го изтеглил от Google play, не е вграден. Заема само 11.20MB от пространството на таблета и 89.80MB от картата, защото е преместен в нея. Прав сте, по-добре да не задълбочавам нещата. Благодаря ви за отговорите!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.