Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
DDR4

Как да преместя приложенията си към SD карта?

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам, да ви попитам, как мога да си преместя приложения към SD карта. Например като; You Tube, Google play Services. На самото приложение ми изписва "Move to SD card". Обаче на тези 2 прилож. които написах не ми позволява да ги прехвърля. Също и "Whatsapp", не ми позволява. Но все пак, има ли начин да се прехвърлят?

OS; Android 4.2.2 Jelly Bean.

Редактирано от DDR4 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Системни приложения като Google play Services не могат да се местят (без рут права)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някакви идеи, как мога да го Root-на? Защото таблета ми е нов, и до сега съм работил единтвенно с компютър. Странно е, че и приложението ''Whatsapp'', не ми позволява да го прехвърля. Също и др. популярни приложения не ми позволява.

Обаче Skype, и други 3 съм ги прехвърлил на SD. И тук таме, някои игри (обаче, не всички се прехвърлят).

Редактирано от DDR4 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, DDR4 написа:

Някакви идеи, как мога да го Root-на? Защото таблета ми е нов, и до сега съм работил единтвенно с компютър. Странно е, че и приложението ''Whatsapp'', не ми позволява да го прехвърля. Също и др. популярни приложения не ми позволява.

Обаче Skype, и други 3 съм ги прехвърлил на SD. И тук таме, някои игри (обаче, не всички се прехвърлят).

Преместил си само данните, иначе самото приложение си е пак в телефона. Без руут няма как да стане номера. А с руут в зависимост от марката - можеш да загубиш гаранцията си, та по-добре, ако не знаеш какво правиш - недей бута. Колко ти е вътрешната памет, че толкова се притесняваш? Място ли не ти достига?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, DDR4 написа:

Здравейте! Искам, да ви попитам, как мога да си преместя приложения към SD карта. Например като; You Tube, Google play Services. На самото приложение ми изписва "Move to SD card". Обаче на тези 2 прилож. които написах не ми позволява да ги прехвърля. Също и "Whatsapp", не ми позволява. Но все пак, има ли начин да се прехвърлят?

OS; Android 4.2.2 Jelly Bean.

Ако въпросните приложения са предварително инсталирани няма да можеш да ги бутнеш и с руут. Ако са си с операционната система. По-скоро да разгледаш как да заделиш място от картата за да се ползва за системна памет. Процеса не е толкова прост обаче и ако не е много наложително не бих се захващал. Ако ти се пълни паметта просто почисти приложения като фейса дето заделят много кеш и си готов.

Какъв модел е таблета?

Понеже подозирам че проблема е в тези игри дето не искат да се местят пък няма място за тях - свали от нета apk приложението и OBB папката (ако има такава) Копираш OBB в папка андроид и инсталираш приложението от телефона. Така ще иде на картата памет (предполагам че си задал да инсталира на нея от настройките) 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, XYconstant написа:

и,ubи е пак вмона. Без рприложениятауут няма как да стане нопошзвмера. А с руут в зависимост от марката - можеш да загубиш гаранцията си, та по-добре, ако не знаеш какво правиш - недей бута. Колко ти е вътрешната памет, че толкова се притесняваш? Място ли не ти достига?

Системния е 787MB, другия е 1.20GB. Исках да си освободя пространство, да не е толкова пълен. Марката е Serioux Antares A7 Slim. Цялата работа, е че трябваше да си ъпдейтна Google play services, и от тогава пространтвото ми "лудна", а беше необходимо да направя  за да  ползвам други неща. - Даже съм забранил ъпдейтването на приложенията, чрез Gplay.

А за Root-ването....незнам, дали съм готов да го направя, гледал съм клипове в You tube, как мога да го Roo-тна таблета.  Не е много лесно, не  е и много трудно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Данните на инсталираните приложения можеш да си ги местиш в картата и без руут.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, XYconstant написа:

Данните на инсталираните приложения можеш да си ги местиш в картата и без руут.

Това, съм го направил, обаче >>не всички приложения<< могат да се местят на външен носител. Например Skype, беше 49.14MB, когато беше съхраняван в SSD-то на таблета. Сега като е на картата е 99.10MB, и взима от птространството на таблета едва 11.15MB

А, изобщо този таблет може ли да се ''руутне''? Защото аз се съмнявам....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че не всички могат да се местят. То дори в момента не можеш да преместиш и изцяло - нито едно. Ти местиш само данните им, а самото приложение си стои във вътрешната памет. Skype най-вероятно ти е бил вграден и не можеш да направиш нищо, освен ако не го ползваш да изчистиш данните и да го деактивираш. Същото важи и за другите вградени приложения. А и като цяло мястото е за да се пълни. След като не ти е проблем и не ти пречи на това да записваш неща - то гимнастиките са излишни.

Иначе където си питал - може ли някак да е заключен - може. Някои производители заключват bootloader-a и слагат като опция в техния сайт чрез изискване на данни от твоя телефон да го отключиш. Веднъж отключиш ли го - пада гаранцията, освен ако после не се заключи отново ръчно. Дори и да се заключи има вероятност да издаде, че е отключван някога и да е със статус re-lock, а не както трябва lock.

И както казах горе - ако не възпира работата ти на него или просто искаш да освободиш място (без конкретна причина), то по-добре недей се захваща, защото шанса да си вкараш таралеж в гащите е много голям.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на Saturday, May 14, 2016 at 13:53, XYconstant написа:

збира се, че не всички могат да се местят. То дори в момента не можеш да преместиш и изцяло - нито едно. Ти местиш само данните им, а самото приложение си стои във вътрешната памет. Skype най-вероятно ти е бил вграден и не можеш да направиш нищо, освен ако не го ползваш да изчистиш данните и да го деактивираш. Същото важи и за другите вградени приложения. А и като цяло мястото е за да се пълни. След като не ти е проблем и не ти пречи на това да записваш неща - то гимнастиките са излишни.

Иначе където си питал - може ли някак да е заключен - може. Някои производители заключват bootloader-a и слагат като опция в техния сайт чрез изискване на данни от твоя телефон да го отключиш. Веднъж отключиш ли го - пада гаранцията, освен ако после не се заключи отново ръчно. Дори и да се заключи има вероятност да издаде, че е отключван някога и да е със статус re-lock, а не както трябва lock.

И както казах горе - ако не възпира работата ти на него или просто искаш да освободиш място (без конкретна причина), то по-добре недей се захваща, защото шанса да си вкараш таралеж в гащите е много голям.

Skype съм го изтеглил от Google play, не е вграден. Заема само 11.20MB от пространството на таблета и 89.80MB от картата, защото е преместен в нея. Прав сте, по-добре да не задълбочавам нещата. Благодаря ви за отговорите!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.