Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Сегашният ми вентилатор ( стоков) от кутията Zalman R1 издаде багажа . Утре ще бързам да взема някакъв 120мм , предпочитам да е с лед светлинка , като цвета няма значение . До колкото знам няма кой знае какъв вентилатор ще купя , освен  , че по евтините са по скапани от към шум . До 15-тина лева е бюджета . Първо ще мина през кварталният компютърен магазин  , понеже е най-близо пък там да видим какво ще имат .  Все пак отворих кутията да видя да не се е нещо разместил кабела , сложих го пак , но отново не потегли вентилатора . 3 пинов е конектора , който се включва към захранването . Има ли значение колко волта е вентилатора - и колко оборота e ? . Също искам да спомена , че кутията ми има и фан контролер  през който си настройвам оборотите , и дали новия вентилатор ще си се настройва пак през тоя контролер /

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Държите да е светещ - а нещо за шума? :)

До 15-тина лева наистина ще е нещо евтино и за да е по-тих, трябва да не е повече от около 1000 об/мин - пише си го на етикета/описанието на продукта. Стандартно са на 12 Волта - ако се намали волтажа, падат и оборотите - а също и дебита на въздуха. Ако вентилатора е включен към захранването, оборотите не се регулират. За целта трябва да е включен или към дъното, или към фан-контролера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, batista2443 написа:

Сегашният ми вентилатор ( стоков) от кутията Zalman R1 издаде багажа . Утре ще бързам да взема някакъв 120мм , предпочитам да е с лед светлинка , като цвета няма значение . До колкото знам няма кой знае какъв вентилатор ще купя , освен  , че по евтините са по скапани от към шум . До 15-тина лева е бюджета . Първо ще мина през кварталният компютърен магазин  , понеже е най-близо пък там да видим какво ще имат .  Все пак отворих кутията да видя да не се е нещо разместил кабела , сложих го пак , но отново не потегли вентилатора . 3 пинов е конектора , който се включва към захранването . Има ли значение колко волта е вентилатора - и колко оборота e ? . Също искам да спомена , че кутията ми има и фан контролер  през който си настройвам оборотите , и дали новия вентилатор ще си се настройва пак през тоя контролер /

С кой акъл си закупил тази кутия? По въпросите ти - към вградения fan controller можеш да закачиш 2 броя вентилатори. Също няма как да закачиш 3 пинов конектор директно към захранването. Ако имаш повече от 2 вентилатори и искаш да ги контролираш погледни и към дънната платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.