Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Съпруга ми е алжирски гражданин,женени сме от1г и6м,брака ни е сключен в чужбина,всички документи са легализирани.На съпруга ми бе отказана виза за БЪЛГАРИЯ,в момента аз работя и живея в ХОЛАНДИЯ а съпруга ми е в АЛЖИР .Възможно ли е съпруга ми да пътува свободно с мен в държавите от европейския съюз като член на семейството и какво може да направим за да се съберем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва му лична карта на БГ гражданин !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, стилияна минчева написа:

Съпруга ми е алжирски гражданин,женени сме от1г и6м,брака ни е сключен в чужбина,всички документи са легализирани.На съпруга ми бе отказана виза за БЪЛГАРИЯ,в момента аз работя и живея в ХОЛАНДИЯ а съпруга ми е в АЛЖИР .Възможно ли е съпруга ми да пътува свободно с мен в държавите от европейския съюз като член на семейството и какво може да направим за да се съберем.

Не, не може да пътува свободно.
Придвижването му (към този момент) може да се осъществява само с визи, но с оглед ситуацията в Европа са трудни нещата като цяло.

Има различни стъпки, които могат да се предприемат, но нещата не се решават по форуми.
Вие искате той просто да пътува насам-натам из ЕС или искате легитимно да има гражданство и да е български гражданин?
Дефинирайте си първо желанието, а другото е по-лесно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сте уточнила в коя държава ви е сключен брака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам Ви, да прочетете дериктива 2004/38/EO

Накратко:

Гражданите на ЕС, имат право:

• да влизат в друга държава от ЕС, както и членовете на техните семейства - независимо дали те са граждани на ЕС или не - но с входна виза или карта за пребиваване; Те трябва винаги да носят валиден паспорт !
  • членовете на семейството могат при определени условия да запазят правото да живеят в засегнатата държава, ако гражданинът на ЕС почине или напусне страната;
  • граждани на ЕС или членовете на техните семейства могат да бъдат експулсирани, ако се държат по начин, който сериозно застрашава фундаменталните обществени интереси;
  • единствените заболявания, които дават основание за ограничаване на свободата на движение на дадено лице, са онези, които Световната здравна организация счита за притежаващи епидемичен потенциал.

На този линк, ще откриете подробности за всичко, което ви интересува:

http://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/non-eu-family/index_bg.htm

Редактирано от nikeman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.