Премини към съдържанието
Swiftypoppin

Програма за прехвърляне на файлове през домашна мрежа

Препоръчан отговор

Здравейте,

имам около 30-40 гб файлове които искам да прехвърля от един компютър на друг. Компютрите са в една мрежа. Искам програма с която да стане,  а не искам да споделям папки и т.н.т защото компютъра не е мой. Ако е възможно програмата да е колкото се може опростена.

Благодаря предварително! ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти трябва програма - пусни си споделянето на диска с файловете и на другата машина отвори този диск през мрежата.

А сега копирай на воля като от локален диск (е, почти)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.digitalcitizen.life/share-libraries-or-folders-using-advanced-sharing

Не мога да разбера защо трябва да се ползва допълнителен софт за нещо, което е интегрирано в ОС.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Swiftypoppin написа:

Искам програма с която да стане,  а не искам да споделям папки и т.н.т защото компютъра не е мой

Човека го е написал , като условие.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Упс, моя грешка (недочел). Извинявам се! Не виждам разлика между другото - и на двете машини трябва да се инсталира софтуер - FTP клиент и сървър.

клиент

преносим сървър

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много начини за това като цяло. FTP, HTTP сървър или през някакъв вид облачна услуга. Един прост начин, е да се направи HTTP сървър с обикновен HTML код и да се добавят определени папки и файлове, след което от браузъра на другия компютър да се зареди вътрешния IP адрес и порт на компютър, на който е сървъра и да се изтеглят файловете. Много прост вариант, който е не консумира много ресурс е програмата HFS под Windows. От нея създавате необходимите папки или ги споделяте от хард диска, след което в програмата имате IP и порт, които трябва да заредите от компютър в мрежата и да изтеглите желаните данни. Има възможност и за защита с парола, но като става въпрос за локално прехвърляне на данни, не е необходимо подобно нещо. Може да направите и FTP сървър с програма като File Zilla server и от клиентската версия на програмата, да влезете във въпросния сървър. Може и да използвате една идея по-стабилен софтуер за HTTP сървър като Apache или Nginx, но това вече са допълнителни екстри.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

30GB по http...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, проблем? Защото някои не теглят и в пъти по-големи размери...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

30GB по http...

Питай МОН... Там се качват файловете от видеонаблюдението на матурите. Познай колко бързо става. Отделно, че сървърите им са прекалено бавни.

TCP    192.168.1.205:49547    213.91.172.24:80       ESTABLISHED

Редактирано от mir4a (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, stojiv написа:

https://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=50364  има възможност за прехвърляне

Ама сигурен ли си в това? Нали на 2 GB Teamviewer  ще те клъцне като като ветеринар....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, welcome2 написа:

Това е програмата - https://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=50911

Дали обаче е лесно да се копират няколко файла/директория, без да се минава процедурата по синхронизиране?

Защото в повечето случаи синхронизиране не е необходимо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво имате в предвид  като казвате процедура по синхронизиране но при мен с FreeFileSync сравняването на 80 GB директория с хиляди снимки ми отнема под 5 секунди а копирането после на новите фаилове зависи от скороста на мрежата при мен е 10 МБ в секунда .

Редактирано от welcome2 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, ExaFlop написа:

Ама сигурен ли си в това? Нали на 2 GB Teamviewer  ще те клъцне като като ветеринар....

А ти изпробвал ли си я? Защото при мен няма проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, не слизам от нея. Затова съм го и написал. Двата гигабайта са условно примерни, но по няклое време те изхвърля и започва да те таксува като про и иска лиценз.

Ако се ползва от време на време и за малко, няма проблем.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, welcome2 написа:

Не знам какво имате в предвид  като казвате процедура по синхронизиране но при мен с FreeFileSync сравняването на 80 GB директория с хиляди снимки ми отнема под 5 секунди а копирането после на новите фаилове зависи от скороста на мрежата при мен е 10 МБ в секунда .

Имам в предвид, ако не искам да сравнявам и синхронизирам, а само да копирам. Дали става като във FileZilla, само с драг и дроп, или трябва да се минава през няколко прозореца настройки. Естествено може да ползвам друга програма, както в примера FileZilla, но е плюс ако го може директно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то копирането си е синхронизиране просто с два клика си избирате коя папка да я има и на другата машина и тя се копира само трябва да се зададе местоположение . Единствено ако искате прехвърляне с изрязване (cut) не зная дали има такава опция .

Редактирано от welcome2 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това имах в предвид. Нищо, все пак научих за още един полезен инструмент с отворен код.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стане ли въпрос за гоминdows от 100 дерета вода се мъкне, за да може човек спокойно автоклизма да си направи.

преди 20 часа, Swiftypoppin написа:

Здравейте,
...

Всяко живо Linux-дистро прави това с просто прощракване на пръсти. Присвоявате администраторски права, след което влизате в желания каталог и споделяте.
Никакви инсталации, никакви остатъци, никакви следи!

Програма Fing те мята в шоколада. Разбира се, тя е под Android.
Tова е моята мрежа.

MyEthernet.png

Отгоре-надолу.
Първи адрес е на рутера, следва: смартфон, смартфон, probook, принтер, смартфон, смартфон-сканер на мрежата, prodesktop, tv-box, ip-телефон, смартфон, windows-desktop и т.н.
Идеята е probook ( subnotebook под ubuntu 14.04 ) да сподели съдържaнието си в мрежата, а от prodesktop ( desktop под ubuntu 14.04 ) или произволен друг адрес, да се точи (чете).

На probook вдигаме вградения в дистрото python-http сървър, чрез тази команда:

python -m SimpleHTTPServer 8088

Това е всичко, като порта може да варира по ваш избор.
Споделяне на каталог.

home.png

На prodesktop стартираме браузър с адрес на probook, узнат от Fing и порт, назначен от python. Например, съдържанието на галерия.

share.png

Успех!

Редактирано от Profruit
орфография (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, welcome2 написа:

Това е програмата - https://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=50911

Как се свързват два компютъра чрез програмата?

Тоест как да прехвърля файлове от единия на другия и на двата ли трябва да е инсталирана програмата?

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютрите трябва да са шернати в мрежа за да работи програмата и да са разрешени промени по дяловете от - properties / sharing ...   . На едната машина е достатъчно да я има инсталирана програмата .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.