Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Избирам телевизор между 600-799 лв. Спрял съм се на тези модели от Технополис. Избирал съм ги по големите характеристики. Не разбирам и ще ви помоля за помощ.

Телевизор JVC LT-40V953 Ultra HD LED

Телевизор SHARP LC-40CFE6242E LED

Телевизор LG 42LF561V LED

Телевизор SAMSUNG UE-40J5000 LED

Телевизор SONY KDL-40R450C LED

Редактирано от musicmania (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

JVC/Samsung ги зарежи. LG-то е с най-голям диагонал та гледай него иначе не блестят с нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По характеристика се избират първо,но когато е еднаква,не винаги е критерий за по добрият избор!Ако имаш възможност да видиш как предават е най-добре.Приближаваш се до екрана.Избираш един участък с бяло.Вижда се растера на матрицата,като финна мрежа.На по слабите модели си личи че са по едри вертикалните линии.Колкото са по финни и незабележими са тези линии по финно предава.Друга проба се гледа някой фин текст.На някои ще има артефакти около него.Трето избира се ярък цвят и се наблюдава за изкривявания,което личи при някои модели.Четвърто гледа се общото оцветяване,защото на по-добрите се усеща по голямо разнообразие от цветове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горещо ти препоръчвам Самсунг. Всичките имат еднаква картина, но другите възможности сигурно ще ти трябват- USB , LAN и прочие. Имах Сони КДЛ , най-беден -не може да възпроизведе един филм от флашка на формат AVI, за сърфиране в интернет да не говорим. Купих си Самсунг 40инча и съм много доволен-хем телевизор, хем компютър. Има всякакви входове за външен източник, като най-важните-HDMI са четири. В режим стенд-бай консумира 0.8вата срещу 20вата на Сонито-повярвай, това прави доста ток на месец. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може до тази сума и друго да ми предложите, не е проблем.

Jvc е с 4к ultra hd, другите са full hd.

Наистина ми трябва съвет. 

Редактирано от musicmania (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 4к ultra HD  -звучи много примамливо, но няма да има нито едно предаване в този формат за гледане, нещо като 3D функцията, много модерна преди време, но откровено казано, напълно безполезна-до сега не сме гледали нищо с нея. Ако този телевизор има достатъчно входове, ако има достатъчно кодеци ( та каквото и да пъхнеш в USBто , да почва да работи ( както е Самсунга) , нищо против. Не знам дали ще успееш да намериш толкова информация предварително, освен да помолиш в магазина да ти дадат книжка за него, отвори на входове и формати и виж как е.У дома флашката се използва много често, от интернет си свалям филми и сериали, после без да използвам ДВД или каквото и да е друго, направо в телевизора-много лесно. Даже имам безжична мишка и клавиатура и си проверявам пощата по интернет.

Значи да има поне 3-4 HDMI  входа, поне 3-4 USB, да поддържа колкото се може повече формати- MP, MP4, AVI, WMV и пр.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samsung 43J5500

LED Samsung 40J5100

Philips 40PFH5500/88

в този ред първия и последния са смарт- не съм тествал обстойно андроида за да знам как се държи, само ютуб приложението, това което си спомням е, че правше проблем с wifi връзката при второто включване, иначе ако работи без проблеми с Kodi бих препоръчал него, но не съм го тествал-Android по принцип доставя най- много благинки откъм смарт функции, в случай, че са ти важни. Но както казах не съм го тествал в детайли, за да знам дали е пълноценен андроид.

От твоите LG е най-добре, но ме съмнява да го намериш налично някъде, но тези са по-добри, ако се напънвеш малко за това е най-добре LG 42LF652V

Редактирано от spielberg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори да не е някой от тези, които съм написал ще се радвам за предложения. Утре ще купувам. Моля ви за съвет. Засега май LG е най добър от мненията ви. Бюджера ми е до 799 максимално. Попринцип ми казаха до 750, до за 50лв няма да е проблем предполагам. Ще купувам от Технополис. Моля за предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, musicmania написа:

Между LG и SAMSUNG ли да избирам?

Да.Въпреки,че реално са на едно качество,аз в този случай бих избрал LG-заради  малко по-големият екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.