Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

comir

Проблем с интернета

Препоръчан отговор

Здравейте, от известно време имам проблем с интернета   понякога не мога да го тествам  странното е ,че късно вечер се оправя  но имам цял ден проблем .Плащам до 90 Mbps  тествам го  когато тегля  един и също браузер   вечер го тегля за една минута а през дена  стига до четири часа  .Въпроса ми е  колко трябва да ми е  download speed и upload speed качвам снимки  на тестове .

jk

test1.JPG

test2.JPG

test3.JPG

test4.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свържи се с интернет доставчика си! Той отговаря за услугата, която ти предоставя! Ако той ти обясни, че проблем при него няма и ти го докаже, тогава трябва да ни дадеш информация за всичките си мрежови, както и други устройства. След това, може да се мисли къде при теб е проблема, ако изобщо е при теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Провери, когато е мн. бавен нетът да не би да има някой закачен на рутъра - ако няма - звъни на доставчика.

Wireless Network Watcher
wnetwatcher.gif

Провери и за смущаващи съседски рутъри. и ако трябва смени канала на рутъра:
WirelessNetView
wirelessnetview.gif

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, ExaFlop написа:

Провери, когато е мн. бавен нетът да не би да има някой закачен на рутъра - ако няма - звъни на доставчика.

Wireless Network Watcher
wnetwatcher.gif

WirelessNetView
wirelessnetview.gif

А от къде разбра, че има рутер, да ги науча и аз тези възможности за гадаене? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

Wireless Network Watcher
wnetwatcher.gif

WirelessNetView
wirelessnetview.gif

Не съм с рутер     обадих са на интернет доставчика    и то няколко пъти  доста са несериозни    утре уж ми обещаха   въпроса ми беше  кое колко трябва да ми е при теста   защото не разбирам много  .Плащам  до    Плащам до 90 Mbps   трябва ли да ми е постоянно    download speed и upload speed  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 59 минути, comir написа:

Плащам до

Повечето плащаме до... и те се оправдават с това, че тези скорости са негарантирани. Ако може ще ги стигне, но при теб разликите са драстични. А и пингът ти варира в доста широки граници.

Мога да предложа да реинсталираш драйвъра за мрежовата карта и след като завърши този процс да нулираш настройките на tcp/ip протокола.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това няма как да прави такъв пинг!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, ExaFlop написа:

Повечето плащаме до... и те се оправдават с това, че тези скорости са негарантирани. Ако може ще ги стигне, но при теб разликите са драстични. А и пингът ти варира в доста широки граници.

Мога да предложа да реинсталираш драйвъра за мрежовата карта и след като завърши този процс да нулираш настройките на tcp/ip протокола.

Преди няколко дни смених мрежовата карта  но не е от нея  после смених и целия компютър  не е  и от компютъра  проблема явно е по трасето .На   съседът ми  му го тествах  при него всичко е наред   но като гледам при мен  си е голям проблем .От начало си мислех  ,че е от браузера  но не бях тествал интернета  връзката е нестабилна  доста променлива  .Утре казаха,че ще идват от поддръжката да видим какво ще направят  .Пробвах и с драйвъра на  мрежовата карта нищо не става .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ги беше разказал тия неща още в самото начало! Това си е явно проблем при доставчика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво! Открихме топлата вода! Защото още в началото не се знаеше къде е проблема! Тръгнали да му казват как да действа, ако е участник в ПТП, а той дори няма моторно превозно средство! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...