Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги!

Имам въпрос относно позиционирането на елементи чрез margin и padding. Понякога, каквото и да правя не мога да избегна използването на отрицателни стойности върху някой елемент, за да го позиционирам така както искам. Мой познат ми е казвал, че това е лоша практика и е добре да се избягва, затова искам да се допитам и до Вас дали е така. Ще поставя изображение, на което всеки един отделен елемент е посочен със стрелка, като на тези в червено съм приложил margin с отрицателна стойност.   

28wgyms.png

Редактирано от Zdrravko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е лоша практика. А и зависи какво точно използваш. В крайна смета е важно дадената страница да работи и клиента да е доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора!

Питам, защото ми предстои да кандидатствам на позиция front-end разработчик и правя няколко начални страници на известни български уеб сайтове, за да мога прикача линк към CV-то си с написания от мен код. Просто не ми се иска заради дребни грешки да не ме наемат на въпросната позиция. Благодаря отново за отговора!

Редактирано от Zdrravko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето едно мнение по този въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разрових се в Интернет и навсякъде казват, че не е лоша практика. Давай смело и успех с кандидатстването!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

По принцип не е лоша практика да се използват отрицателни стойности за "margin" и "padding". Но може да пробваш с "z-index" и тогава не се налага да имаш отрицателни стойности. Но трябва да внимаваш с използването на z-index.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.