Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здрасти.
    На 17г съм и искам да се науча да програмирам ама не знам от къде да почна.
    Поразгледах у гооле излезнаха ми там линкове влизам първия втория и т.н. мисълта ми е, че на всеки сайт казват различно да почна първо със programing basic  втория с html  и третия със c++ и т.н.
    Затова съм много объркан и също така гледах някакви клипове също....
    Просто казано искам да стана програмист ама не знам откъде да започна ще съм ви много благодарен ако ми ударите едно рамо и ми помогнете. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нали си наясно, че не може да научиш всички езици ? Запиши се в някаква школа. Познавам един програмист (не просто като хоби, а професионалист който си изкарва хляба по този начин) и като го попитах с какво да започна, ми отговори, че е най-подходящо с Java.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 39 минути, niki292002 написа:

Нали си наясно, че не може да научиш всички езици ? Запиши се в някаква школа. Познавам един програмист (не просто като хоби, а професионалист който си изкарва хляба по този начин) и като го попитах с какво да започна, ми отговори, че е най-подходящо с Java.

Наясно съм със езиците.
    Школа ще помисля и ще видя дали във моя град има подходяща.
    Еми java ся ще я изтегля ще я видя и таййй много ще си бия главата със сигурност ама какво да се прави :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Зависи в коя сфера на програмирането си се запътил.По училищата,никъде не започват с java.Да не кажа,че и почти не се учи.Като за начинаещ,би било добре да започнеш със c++,после c# и от там нататък вече ти си избирай езиците.Java-та е голямо лутане с нея.Доста тегава ще ти дойде като за пръв език.

Редактирано от XxeoN (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, XxeoN написа:

Зависи в коя сфера на програмирането си се запътил.По училищата,никъде не започват с java.Да не кажа,че и почти не се учи.Като за начинаещ,би било добре да започнеш със c++,после c# и от там нататък вече ти си избирай езиците.Java-та е голямо лутане с нея.Доста тегава ще ти дойде като за пръв език.

WEB
    Значи java се учи след като вече имаш опит със по тай лесните езици тай ли да го разбирам ? 

Сега видях един от клиповете на софтуни и там за начинаещи почнаха със програмата visual studio  и тая програма съдържа езици c++ , c#  и още php  не се сещам.
    Имате ли някакъв опит със програмата или мнение дали е добра защото до колко то видях във нея има много езици .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо лично и не искам да звучи като заяждане...,но

научи първо българския. Ако него не си успял да усвоиш за 10 години в училище, то програмирането ще ти се види още по-голям залък.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Специално аз, както и мои приятели започнахме от HTML, CSS после JavaScript и PHP(това са за WEB), а ако си се насочил към системното програмиране, започни със C/C++ да научиш основите на програмирането и по-нататък C#/Java. Разбира се НЕ учи всички на веднъж. Ако си за уеб, тръгни с HTML, ако си за системното, започни със C/C++, горе обесних защо.

Успех!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 часа, XYconstant написа:

Нищо лично и не искам да звучи като заяждане...,но

научи първо българския. Ако него не си успял да усвоиш за 10 години в училище, то програмирането ще ти се види още по-голям залък.

Тука си прав но си има причина и тя е че до 8 клас учих във полша :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, #NesSa! написа:

Тука си прав но си има причина и тя е че до 8 клас учих във полша :)

Ще ти помогна. "Във" и "Със" се поставят само пред думи, започващи със "С" и "В".

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направо и ти почвай с него да учите правописа - не само пред думи започващи със С и В, но и пред такива със З и Ф

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Човекът пита откъде да учи програмиране, а вие го превърнахте в лекция по граматика.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пичове ако може да ми помогнете със HTML съвети или сайтове....
    Във моя град намерих няколко заведения за уроци по програмиране ама много са солени цените :shock11:

преди 18 часа, niki292002 написа:

Ще ти помогна. "Във" и "Със" се поставят само пред думи, започващи със "С" и "В".

Мс Че ми Казуа :*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Готин, достъпа ти до гугъл ограничен ли е или не знаеш как се ползва търсачката? Всичко е написано на хиляда места. Не вярвам някой да седне и заради теб да се зарови в нета.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз ти предлагам да опиташ това. Има всичко което ти трябва(HTML&CSS, PHP, Javascript, jQuery, Sass и още много неща за чиито имена не се сещам).

Редактирано от Dimitar122 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Martin Yakimov написа:

Пичага, влизаш ТУК и почваш да четеш :)

Супер! Благодаря. Днес цял ден търся... :computer8:
    Още от сега почвам да чета!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако нещо не можеш да разбереш - пиши!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-добре започни с книгите на Наков, всичко е обяснено елементарно и ще получиш мноого добри общи познания след като разбереш основите, описани в книгите, можеш да се насочиш към който искаш език. http://introprogramming.info - това са  книгите му онлайн и са безплатни

Редактирано от rock n roll (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Nero AN
        Здравейте, някои може ли да ми помогне с тази задача?
        Благодаря предварително!
        Задачата е следната:

• от Nero AN
        Зададен е едномерен масив от цели числа A0, A1....... An-1. Да се състави програма която създава нов масив а0, а1......., а-1, като стойността на аi е равна на разликата между сумата на четните цифри и сумата на четните цифри на Аi. В програмата да се използват деинамични масиви.

Благодаря предварително!
      • от NotYou
        Здравейте, аз съм студент първи курс, специалност софтуерно инженерство. И се нуждая от лаптоп, който ще използвам основно за програмиране. Това което мисля, че ми трябва е :
        -процесор intel core i7 възможно по-стабилен;
        -поне 8 GB рам;
        -видеокарта мисля, че е най-удачно да е вградена;
        -паметта да е SSD предпочитам чисто;
        -по възможност подсветка на клавиатурата (фен съм им :D)
        И ако мога да намеря подобен лаптоп за бюджет от около 1800 лева ще е страхотно. Благодаря ви предварително за помощта!
      • от Магдалена Гичева
        Здравейте! Бих искала да ми препоръчате лаптоп, който би бил подходящ за програми, свързани с програмиране или с две думи да ми върши добра работа , понеже уча в РУ и съм специалност компютърни системи и технологии (КСТ)  Като цена мога да отделя от 550 до 1000 лева. Ще се радвам препоръчаният лаптоп да е в наличност в Емаг  Благодаря предварително!
      • от GorZoMoBG
        Здравейте. До сега съм учил в нормално средно даскало и сега мисля да се местя в друго даскало с профил "Приложно програмиране и английски език". След като се местя след 10 клас ще трябва ли да държа някакъв изпит че да ме приемат (и ако да по какво ще бъде този изпит) ? Също така ако някой учи с такъв профил в някакво даскало може ли да ми каже какъв е езикът за програмиране който се учи и какво точно се учи ? Имам познания по програмиране на C# (знам фундаментите на езика + OOP) и малко Pascal (може би единственото по което съм правил домашни в даскало през целите ми 10 години стаж като ученик ).

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.