Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте всички. Днес стана най малоумното нещо, което може да стане. С АМД съм и исках да махна охлаждането и да видя колко термопаста има и да я сменя като цяли, плюс планирах да сменя охлаждането и да видя как точно е инсталирано сегашното. Затрудних се мъничко при изваждането, но като го извадих видях че процесора е зашепен именно за него.... Има ли надежда са проклетия Процесор или не?  Опитах да го сложа пак все едно не е ставало нищо, но не стана така. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пиновете на процесора огънати ли са? Не би трябвало процесора да е залепен за охлаждането. При мен също изглеждаше залепено, но мисля че се беше получило заради изсъхналата термопаста. Може да качиш няколко снимки да разгледаме какво е станало. Добре е преди да сменяш/вадиш процесора да изгледаш 2-3 видеа как се прави.

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може ли първото мнение да се препише на български език, тъй като в това си състояние е неразбираема?

преди 32 минути, Веселин Кънев написа:

като цяли

Това правописна грешка ли е, или някоя друга дума се опитвате да изкажете?

процесора е зашепен

За тук вече доста мога да гадая какво ли имате предвид.

Има ли надежда са проклетия Процесор или не?  Опитах да го сложа пак все едно не е ставало нищо, но не стана така. :D

Така и не разбрах какво точно се е случило с въпросния процесор?

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според мен процесора е залепнал заради пастата. И има 2 пина, които изглеждат леко кривички. Не съм сигурен изобщо дали процесора трябва да е залепен. Даже се съмнявам.. Аа до снимките сега точно не мога да кача. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Двата пина едва ли ще са ти голям проблем за работата на процесора. Последния НЕ трябва да е залепен за охлаждането! И пак не стана ясно какво точно се е случило с въпросния процесор, както и възможни ли са малко пояснения по първото мнение?

Редактирано от Blue Ray (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако дълго време не е сменяна пастата няма как да не залепне. Виж тук как е залепнал. Разбира се не е като да е залепено с лепило, но все пак иска да го напънеш малко. Иначе процесора трябва почти сам да си влезе в дупките, без да го натискаш.

П.П.: Като чета в нета повечето хора казват, че вероятно няма да работи с огънатите пинове, но все пак може да пробваш.

Редактирано от RJ45 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Blue Ray написа:
    преди 1 час, Blue Ray написа:

Двата пина едва ли ще са ти голям проблем за работата на процесора. Последния НЕ трябва да е залепен за охлаждането! И пак не стана ясно какво точно се е случило с въпросния процесор, както и възможни ли са малко пояснения по първото мнение?

Писах от телефона, а не ми е удобно и даа има правописни грешки, за което се извинявам. Мисълта ми е дали процесора ще е жив ако се опитам да го отлепя и като има 2 3 криви пина.... Ето и снимка

1466237355186257288259.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще е жив. Само внимавайте да не отлепите капачката по горната му повърхност, тъй като за разлика от Intel процесорите, при AMD тя е по-ключова. За пиновете не мисля, че ще има някакъв проблем при работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Процесорът ви е излязъл заедно с охладителя, защото е бил студен и не сте наясно с техниките при сваляне на охладител. 

1 При охладители който не са махани доста отдавна е нормално пастата да се втвърди и охладителя да прилича на залепен за процесора и за това е желателно преди демонтаж машината да се остави да поработи, за да вдигне температура от своя страна това да доведе до омекване на пастата и по-лестното отстраняване на охладителя.

2 След откачане на щипките на охладителя и ако той не се вдига а седи като залепен тогава се правят леки въртеливи движения около оста на вентилатора по този начин охладителя се отстранява по-лесно

Това че процесорът е излязъл заедно с охладителя не е редно, но не и кой знае каква драма стига да спрете да се опитвате да го върнете по същия начин в цокъла НЕВЪЗМОЖНО Е, защото в същия този момент цокъла е ЗАКЛЮЧЕН. Процесора се слага в цокъла, заключва се и след това се монтира охладителя, друга последователност е невъзможна.

В дадената ситуация опитайте:
    1 завъртане на процесора 

2 ако 1 не даде ефект да вкарате острието на макетно ножче между капачката на процесора и охладителя там където е пастата

Огънатите пинове не са проблем естествено трябва много внимателно да ги изправите. Гледайки крачетата отстрани те трябва да са в идеални редици ако някое не е съвсем ок ще се набива на очи. Прекарвате острието на нож покрай редицата и ако е нужно леко притискате този дето е наклонен в съответната посока. След като спре да се цепи от редицата поглеждате от другата страна като завъртите процесора на 90 градуса и така докато не решите че всичко е ок. 

Многократното огъване на даден крак ще доведе до неговото отчупване за това се прави с минимални огъвания като се внимава да не прекалите и да го огънете на обратно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отлепих процесора и изправих 3/4ти пиновете, но за нещастие имаше един почернял пин, който просто изпадна и процесора не тръгна. Явно е заминал. Набелязал съм амд фх 8370, но приятел ми каза, че видеото (geforce gtx 760 256 bit Gigabyte), ще го спъва. Прав ли е, защото аз видях, че е съвместим със тази серия, но не съм сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.