Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравеите! Някой може ли да ми каже как се кара скутер, че смятам да си взимам, но незнам как се кара? Който знае да пише моля ви! :)

БЛАГОДАРЯ ЗА ВНИМАНИЕТО!!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На колко си години?

Много е лесно, само даваш газ. Аз никога не бях карал и като си го купих го подкарах от първия ден. Ако можеш да караш колело (т.е. да можеш да пазиш равновесие), няма да имаш проблеми. Тук единственото по-различно е, че вместо да въртиш педалите, даваш газ с ръката. :)

Редактирано от rock n roll (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, rock n roll написа:

На колко си години?

Много е лесно, само даваш газ. Аз никога не бях карал и като си го купих го подкарах от първия ден. Ако можеш да караш колело (т.е. да можеш да пазиш равновесие), няма да имаш проблеми. Тук единственото по-различно е, че вместо да въртиш педалите, даваш газ с ръката. :)

На 13 съм. И знам, че е като колелото и давам газ, но малко не съм наясно с скоростите, ако можеш да ми кажеш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма скорости скутера (или по-скоро са автоматични така че това не те интересува). Не е като големите мотори, тук скорости няма да ти се налага да сменяш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, rock n roll написа:

Няма скорости скутера (или по-скоро са автоматични така че това не те интересува). Не е като големите мотори, тук скорости няма да ти се налага да сменяш.

Еми тогава, ако може ми кажи как се тръгва, за да тръгна и после как се дава на неутрална? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нямаш ли баща, чичо или някой приятел, който да ти покаже, елементарно е. Първо палиш скутера, тръгва се като навиеш с дясната ръка "масура" (throttle), докато не го навиваш не дава газ и си е на 'неутрална'.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, rock n roll написа:

Нямаш ли баща, чичо или някой приятел, който да ти покаже, елементарно е. Първо палиш скутера, тръгва се като навиеш с дясната ръка "масура" (throttle), докато не го навиваш не дава газ и си е на 'неутрална'.

Знам, че тръгвам обаче после кат съм тръгнал как се връща на неутрална?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, rock n roll написа:

В момента в който пуснеш "масура" автоматично се връща на неутрална.

Значи ръката ми постоянно е на масура и съм включил и тръгвам, а пък като махна ръката става неутрална така ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да. Ръката ти може да е на масура но ако не го навиваш няма да дава газ, докато навиваш - газ и върви, в момента в който спреш да навиваш - спира да дава газ и си седи на едно място (или върви по инерция - но имаш и спирачки).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, rock n roll написа:

Да. Ръката ти може да е на масура но ако не го навиваш няма да дава газ, докато навиваш - газ и върви, в момента в който спреш да навиваш - спира да дава газ и си седи на едно място (или върви по инерция - но имаш и спирачки).

До тука мерси, но искам последно нещо да те питам. Като навивам и дава газ, а пък като си махна ръката е на енерция как да намаля примерно: Карам с 60 км/ч и искам да намаля на по-малко как да го направя без да пускам на енерция или да е на неутрална?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, rock n roll написа:

Написах ти -  имаш спирачки.

Тази спирачка дето е пред масура нея ако трябва да натискам, в ляво онова за какво служи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виж момче отдавна ми стана ясно че си тролър. Или си трол или си безкрайно глупав да задаваш един милион малоумни въпроси.

Ако все пак си лапенце, а не трол без работа:

Най-доброто което можеш да направиш е да излезеш и да пробваш да го караш тоя скутер, а не да четеш във форум обяснения за това как се кара, по-ясен от това не мога да съм, питаш за нещо свръхелементарно, което няма как да се научи с четене, а с практика. Дори и колело да ти обясня как се кара, ако не си карал до сега е вероятно първия път да не се справиш добре.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За спирачки, ако не си сигурен кое какво е, можеш да ползваш и джапанки. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.