Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Предстои ми покупка на климатик за хола, южно изложение около 20 квадрата. Ще се ползва само и единствено за охлаждане лятото, нямаме намерение да се топлим на климатици. Бюджета е до около 850 със монтажа. Идеята е да се охлажда хола и при отворена врата да отива към другата през коридора. Предполагам трябва да търся 12ка или по голям? Моля да ми препоръчате марка и модел и магазин от къде да купя. Техномаркет и Технополис ми идват първи на ум, но предполагам, че има специализирани магазини с доста по-добри предложения. Също климатика над леглото ли трябва да се постави за да може да се спи през нощта или няма значение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

20 квадрата,ама колко кубика,защото имаш и таван все пак.Да охлаждаш 2 помещения през коридор е възможно,но няма да е ефективно-в стаята,в която е монтиран климатика ще е добре,в коридора-поносимо,а в другата стая почти няма да се усеща,освен ако не го сложиш на макс.вентилатор и на 23-25° т.е. почти да не изключва.

Много е важно монтажа да е качествен - да се вакуумира машината,да се нивелират телата,да не се огъват или пречупват тръбите и т.н.
    Също така го вземи от фирма,която се занимава само с климатици-продава,монтира,сервизира, обслужва,а не от техно веригите,защото те наемат някоя фирма да монтира,а доколко монтажниците й са кадърни никой не знае.

Относно разположението на вътрешното тяло-то трябва да е такова,че да НЕ духа директно или в хората/човека,особено ако се спи.

Марка и модел в зависимост от населеното ти място,и особеностите на помещението.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Стаята е около 70 кубика, като има външен балкон с изолация и дограма. Така или иначе става въпрос само за охлаждане,  не знам до колко има значение изолацията. За София става въпрос. Някакви препоръки за читави фирми в София? Надали ще се насоча към техно верига.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

чувал съм хората да казват:

за колите - мерцедес и всички останали ,

за климатиците съм чувал - дайкин и всички останали

http://www.daikin.bg/

хайер също бива (немски)

http://www.clima-services.com/bg/klimatici/-/-/haier/

изборът е твой ! :wink12:

Редактирано от Петроff (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хаер си е Китаец. Но марков, пускат продукт на външния пазар само ако се е наложил на вътрешния.

Аз съм доволен от Технополис и Зора, те само продават монтажа е от външна фирма. В техно магазините често има промоции с безплатен монтаж но се чака доста. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За 70 кубика Дайкин за 850 лв макс няма да намери.Този става за кубатурата,но е извън бюджета - http://klimafrost.com/klimatik-Daikin-ftxb35c-rxb35c  

и 3 г са си 3 г гаранция и то без доплащания и глупости.Изолацията винаги има роля,така че не я подценявай.

Ето ти 1 климатик - http://klimafrost.com/klimatik-Treo-cs-i12ca1-co-i12ca1

който ти е в бюджета и е от фирма за климатици.

Каквото и да решиш,имай предвид за следното-машината да е съобразена с кубатурата,да е направен оглед,да е монтирана както трябва/по-горе съм писал най-основното/,да разбереш предварително дали профилактиката е задължителна или не и дали се плаща или не,гаранцията по закон е 2 г и не трябва да е обвързана с профилактика или каквото и да е допълнително плащане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За охлаждане каквото и да е върши работа. Разликите са за отопление при ниски температури.

Външното тяло трябва да се монтира извън остъклената тераса, за да има топлообмен. с околния въздух. 12 смятам че ще е достатъчно. Преди няколко месеца си купих GREE GWH12MA. За по-малко пари  с 5 години гаранция. Нямам изисквания за платени профилактики. Казаха ми само че за 5 години гаранция трябвало да профилактират на третата. И съм го взел основно за отопление.

ff93e8c34c9et.jpg b27a256f41a2t.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз имам такъв модел http://www.home-max.bg/klimatik-msr-09hrdn1-r17/ и съм много доволна. Охлаждам няколко стаи, но почти не стоя в стаята, в която е климатикът , защото вредно и неусетно се разболявам. УСпех в търсенето!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Емануела, и аз мисля да си взема такъв, защото цената ме устройва и изглежда качествен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според този сайт 12, която съм купил е само с 50 лв повече от предложената 9, която явно ще е недостатъчна.

Сегашните уж чешки дайкини са произведени в Турция и нямат нищо общо с едновремешните.  Имат значително по-малко и леко тяло (икономия на материал), което несъмнено се отразява на качеството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.