Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Вентилатора ще е за охлаждане на харддисковете. Имам един 140 мм Zaward Golf 2, а над него в момента има 120 мм вентилатор. Целта ми е да го сменя със 140 мм. Бих взел още един от този вид, но вече го няма от там, където го бях поръчал а и спрях да пазарувам оттам. Дори в Декада в момента изборът не е голям - NB не са налични от доста време. Има на Noctua - 31 лв. + 6 лв. доставка - стават почти 40 лв.(ясно ми е, че част от тези пари са заради марката :) ). Търся предложения за модели и по-скоро - място, откъдето да си избирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никъде не се споменава бюджет и предпочитания към вентилатора, като ниво на шума, скорост и обороти на въртене, осветление и други допълнителни функции.

http://nikem-bg.net/computer-components/Evercool-Fan-140x140x25-2Ball-900RPM-EC14025LL12BA/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Бюджет - до около 25 лв. Неприятното е, че за такива сравнително "дребни" стоки цената за доставка става относително висока...

Имаше още една софийска фирма - често препоръчвана тук - ще погледна и при тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, sten90 написа:

Бюджет - до около 25 лв. Неприятното е, че за такива сравнително "дребни" стоки цената за доставка става относително висока...

http://www.dekada.com/catalog/140mm-вентилатори-c-22_100.html

До 25 лв. - максимум на Evercool или Noiseblocker, Noctua са скъпи...

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 24 минути, sten90 написа:

И тя е? Nikem? По-горе съм ти дал линк с предложение от тях. Като цяло, щом не отговаряш на другите ми два въпроса, нямаш специфични изисквания към вентилатора. Ако търсиш евтина/безплатна доставка, може да се насочиш към Emag. Иначе то и при Nikem можеш да си вземеш поръчката директно от техен офис в договорен за това ден и час. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 48 минути, Blue Ray написа:

И тя е? Nikem? По-горе съм ти дал линк с предложение от тях. Като цяло, щом не отговаряш на другите ми два въпроса, нямаш специфични изисквания към вентилатора. Ако търсиш евтина/безплатна доставка, може да се насочиш към Emag. Иначе то и при Nikem можеш да си вземеш поръчката директно от техен офис в договорен за това ден и час. 

Другата фирма е SKY.

Не обърнах внимание на останалата част от коментара. Търся първо ниско ниво на шум - ако може да се вярва на данните - на моят Golf вентилатор пише 62,14 CFM, 13.9 dBA. Обороти - от 900 до 1200 примерно. Осветление не ми трябва, даже предпочитам вентилатора да има по-традиционен, индустриален дизайн. :) Не мога да се начудя защо масово перките на компютърните вентилатори ги правят с обратна извивка - особено на атакуващият ръб. Човек ако е виждал индустриални вентилатори и особено - самолетни витла - там лопатките са или прави, или с лека извивка назад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разгледах в Амазон и си харесах 3-4 модела. Погледнах за цена на доставката - ако правилно съм видял, пише 5 долара + 2 долара на либра(фунт). Според тези мерки вентилаторите са между половин и един фунт. Правилно ли предполагам, че минималната такса ще е за 1 фунт? Има ли нещо, което пропускам - например някакви банкови такси(от Уникредит или Амазон)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, sten90 написа:

В ''Sky'' ще намериш доста модели на NB(не че са им налични). Noctua има защо да са с по-висока цена(не е заради името). Примерно този(NF-P14s-redux), когато оперира на максимални обороти ще възприемаш шума издаван от него като нещо винаги присъстващо в ежедневието ти, а същевременно ще набива 110 кубика въздух на дисковете ти за час време. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 часа, XECUTIONER написа:

В ''Sky'' ще намериш доста модели на NB(не че са им налични). Noctua има защо да са с по-висока цена(не е заради името). Примерно този(NF-P14s-redux), когато оперира на максимални обороти ще възприемаш шума издаван от него като нещо винаги присъстващо в ежедневието ти, а същевременно ще набива 110 кубика въздух на дисковете ти за час време. 

Да, това е един от вариантите. В Никем даже е почти 28 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.