Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте форумци,имам един проблем онзи ден получих ъпдеит на андроид 6.0.1 на галакси ноут 4,след като се инсталира телефона почна да загрява много,вчера му направих хард ресет но проблема си остана,апарата е закупен от Виваком и е в гаранция питам се дали този проблем е за сервиз..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

0800 11131 - национален телефон на Samsung. Обади се и питай.

Или опитай през тази форма за контакт

И двете работят в делнични дни.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 48 минути, Ангел Стоянов написа:

Здравейте форумци,имам един проблем онзи ден получих ъпдеит на андроид 6.0.1 на галакси ноут 4,след като се инсталира телефона почна да загрява много,вчера му направих хард ресет но проблема си остана,апарата е закупен от Виваком и е в гаранция питам се дали този проблем е за сервиз..

След хард ресет-а връща ли му бакъп или инсталира всичко начисто?

Направи ресет-а и си качи едно по едно приложенията, които ползваш, а не връщай бакъп.
    Ползвай го така 2-3 дни и виж дали ще е същото.

Редактирано от algor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Едно по едно качвах :(:( несмея да го ползвам той е врял и батерията пада за минути а телефона е купен преди 4 месеца

преди 9 минути, RudeBoy написа:

0800 11131 - национален телефон на Samsung. Обади се и питай.

Или опитай през тази форма за контакт

И двете работят в делнични 

..................... Благодаря за съвета още утре ще се обадя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Един друг пък има същия проблем със S4 след смяна на дисплей. С каква версия си бил преди това ? (downgrade лесно се прави) Може ли също и точните цифрички на модела ? (евентуално може да изровя нещо от гугъл или андроид форума)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Истината е че незнам какво е било преди ..  5.1.1 но другите неща неги знам... модела е N910C

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Downgrade е обратното на upgrade - сваляне към предишна версия. Обаче първо ще се консултирам с XDA, че при S4-то при downgrade към 4.4.2 (трябваше ми за тест на Xposed) ми мръдна Knox-а.

П.П. Знаете ли английски ? (да знам дали да ви давам линковете към оригиналните статий или да превеждам)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Ангел Стоянов написа:

Истината е че незнам какво е било преди ..  5.1.1 но другите неща неги знам... модела е N910C

За мен някое от приложенията ти дава проблем, но докато го хванеш ще трябва да си поиграеш малко.
    Джасай хард ресет, но след като започнеш инсталацията на приложенията едно по едно, изчаквай малко време да видиш след кое ще се появи загряването.
    А като загрява толкова апарата, батерията как е?
    Има ли сериозен дрейн някакъв или тя си държи нормално?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, algor написа:

За мен някое от приложенията ти дава проблем, но докато го хванеш ще трябва да си поиграеш малко.
    Джасай хард ресет, но след като започнеш инсталацията на приложенията едно по едно, изчаквай малко време да видиш след кое ще се появи загряването.
    А като загрява толкова апарата, батерията как е?
    Има ли сериозен дрейн някакъв или тя си държи нормално?

Батерията пада за минути а телефона е врял... казаха ми в сайта на самсунг да пиша дано го оправят 48 градуса е CPU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В консуматорите на батерията кой е челника?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да направя скреен шот кажи на кое за да добиеш представа

Screenshot_2016-06-19-19-19-53.jpg

Screenshot_2016-06-19-19-20-26.jpg

Screenshot_2016-06-19-19-21-32.jpg

Редактирано от Ангел Стоянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добих.
    Я ми кажи как правиш хард ресет на телефона си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, algor написа:

Добих.
    Я ми кажи как правиш хард ресет на телефона си.

Връщам му заводски настройки и телефона започва на ново

преди 8 часа, niki292002 написа:

Инсталирай Ampere и направи скрийншот докато е изключен от зарядното.

Добре, снощи го оставих на 96% сега ставам и беше 0 %,нека зареди малко и ще направя скрийн

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Ангел Стоянов написа:

Нулиране на заводските настройки няма нищо общо с т.нар. хард ресет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 40 минути, algor написа:

Нулиране на заводските настройки няма нищо общо с т.нар. хард ресет.

А какво е хард ресет,на мен така ми казаха и това направих нулирах телефона изтри му се всичко 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 часа, niki292002 написа:

Инсталирай Ampere и направи скрийншот докато е изключен от зарядното.

Screenshot_2016-06-20-10-59-40.jpg

Screenshot_2016-06-20-11-00-02.jpg

Screenshot_2016-06-20-11-00-37.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Онова е soft reset, а hard reset се прави така:

Изключваш телефона, натискаш Бутон за усилване + Home бутон + бутон за включване - wipe data/factory reset

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дава ми човечето на андроид и download... това което ми написа го няма,като натискам бутоните нищо не се случва и после махам батерията зада тръгне тела

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, techmaniac написа:

Онова е soft reset, а hard reset се прави така:

Изключваш телефона, натискаш Бутон за усилване + Home бутон + бутон за включване - wipe data/factory reset

Направихго но нищо пак е топъл 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направихго но нищо пак е топъл 

Влизаш в Настройки> място> подобрена точност и спираш непрестанното сканиране за Wi Fi.
    Освен това, ако имаш инсталиран Вайбър го деинстални, изчисти кеша на гугълските приложения и ако ти е важен си го инсталирай отново начисто.
    Също така спри автоматичното архивиране на гугъл.

И след като се занимаваме няколко души с проблема ти, след като изпълниш някое от указанията, давай подробон инфо какво и как се случва, а не само "Направихго но нищо пак е топъл".
    След дадена манипулация казвай с колко пада батерията (примерно за 15 минути) и повече, по-малко горещ ли е апарата и т.н.
    В момента с общи усилия се опитваме на принципа на изключването да локализираме проблема.
    При положение, че всички ползватели на вивакомски апарати са доволни от ъпдейта и казват, че пръстовия отпечатък е перфектен, батерията държи по-добре, апарата е по-оптимизиран и т.н., значи и твоя трябва да е така.
    Ако трябва накрая ще флашнеш и един полски ром, ама това в краен случай.

Проблема ти идва от някое приложение или от няколко и от настройки на бакъпи, архиви и прочие сканирания за мрежа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, algor написа:

Влизаш в Настройки> място> подобрена точност и спираш непрестанното сканиране за Wi Fi.
    Освен това, ако имаш инсталиран Вайбър го деинстални, изчисти кеша на гугълските приложения и ако ти е важен си го инсталирай отново начисто.
    Също така спри автоматичното архивиране на гугъл.

И след като се занимаваме няколко души с проблема ти, след като изпълниш някое от указанията, давай подробон инфо какво и как се случва, а не само "Направихго но нищо пак е топъл".
    След дадена манипулация казвай с колко пада батерията (примерно за 15 минути) и повече, по-малко горещ ли е апарата и т.н.
    В момента с общи усилия се опитваме на принципа на изключването да локализираме проблема.
    При положение, че всички ползватели на вивакомски апарати са доволни от ъпдейта и казват, че пръстовия отпечатък е перфектен, батерията държи по-добре, апарата е по-оптимизиран и т.н., значи и твоя трябва да е така.
    Ако трябва накрая ще флашнеш и един полски ром, ама това в краен случай.

Проблема ти идва от някое приложение или от няколко и от настройки на бакъпи, архиви и прочие сканирания за мрежа.

Истината е че неразбирам от тези неща и ми се вижда сложно,говорих със сервиза на самсунг и ще ги пратя на тях да го видят,пуснах темата понеже съм притеснен да не остана без телефон понеже е нов.След хард ресета днес пак загря,след около 2 часа стана студен,пуснах да зареди малко и пак загря,сега пиша от него и е студен.Благодаря за съветите пак се случи нещо.

Направих това за сканирането на wi-fi и махнах вайбър но този гугъл кеш как да махна 

Мисля че при свалянето на ъпдейте може да е станало нещо понеже нета беше слаб,30 мин след ъпдейда почнаха проблемите,снощи от 90% батерия сутритна без ток в него,и това ме притесни.От виваком казаха че това ги интересува имало си сервиз на самсунг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Колеги, призовавам ви да не мъчите човека. Това е телефон от висок клас, и не е редно да загрява от няколко приложения във фонов режим. 

Нека мине диагностика в сервиза, най-макото да се разбере дали е хардуерен, софтуерен, или някакъв друг проблем. Още повече, че е и в гаранция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, Ангел Стоянов написа:

Истината е че неразбирам от тези неща и ми се вижда сложно,говорих със сервиза на самсунг и ще ги пратя на тях да го видят,пуснах темата понеже съм притеснен да не остана без телефон понеже е нов.След хард ресета днес пак загря,след около 2 часа стана студен,пуснах да зареди малко и пак загря,сега пиша от него и е студен.Благодаря за съветите пак се случи нещо.

Направих това за сканирането на wi-fi и махнах вайбър но този гугъл кеш как да махна 

Мисля че при свалянето на ъпдейте може да е станало нещо понеже нета беше слаб,30 мин след ъпдейда почнаха проблемите,снощи от 90% батерия сутритна без ток в него,и това ме притесни.От виваком казаха че това ги интересува имало си сервиз на самсунг.

Не е сложно, а и не си струва за всеки такъв проблем да пращате апарата си в сервиза.
    А дебилите от Виваком няма да ги коментирам, защото най-малкото трябва и могат да ви предложат заместващ апарат.
    От къде сте?
    От написаното от вас разбирам, че сме на прав път.
    Оставете го за сега така, работете и пишете от него и да видим следващите 2-3 часа ако остане без дрейн и не загрява, значи всичко е ок.

преди 4 минути, RudeBoy написа:

Колеги, призовавам ви да не мъчите човека. Това е телефон от висок клас, и не е редно да загрява от няколко приложения във фонов режим. 

Нека мине диагностика в сервиза, най-макото да се разбере дали е хардуерен, софтуерен, или някакъв друг проблем. Още повече, че е и в гаранция.

А бе гледам по форумите, че има доволно хора, които им се появява този дрейн и загряване мощно.
    Дали веднага след ъпдейта, дали на втория-третия ден, няма значение.

Нали знаеш, май френд, в сервиза какво обичат да казват, още повече си разбиращ и можещ човек или аз поне те познавам като такъв с мненията и съветите ти...
    "Тествахме апарата 24 часа и не са забелязани проблеми като описаните".
    И си измиват ръцете...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може да ми се смеете но като загря помислих че е от жегата навън понеже бях в парка,но в нас е климатик поседя малко в стаята пак врял,намерих една програма за CPU показа 45 градуса и това ме втрещи.До сега несъм имал проблем с телефон,в момента на това което пиша екрана се затъмни а яркоста му е на макс и пак загря.

Редактирано от Ангел Стоянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.