Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Някой би ли ми казал от какъв модел HP e тази видео карта ATI -102-C26405 (b)  . Изникна проблем с драйвери ,които изтеглих от сайта на AMD за HD6450. Отказаха да се инсталират под windows XP 32 bit .Като погледнах в описанието забелязах,че липсва в списъка с подръжка. Сега се опитвам да я открия в сайта на HP,но не знам към коя конфигурация е включена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кажи и модел на компютъра, за да видим точно какви драйвери сваляш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

точно това питам - какъв е моделът на компютърът ?

Аз съм я сложил на NFORCE4-A754 .

Картата изглежда точно като тази ( да не се счита за реклама )

http://www.splusdirect.com/amd-ati-radeon-hd6450-1gb-gddr3-video-card-ati-102-c26405b-m0kv6

Редактирано от Deimosss (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Deimosss написа:

точно това питам - какъв е моделът на компютърът ?

Аз съм я сложил на NFORCE4-A754 .

Инсталирай си програмата AIDA или Speccy и ми кажи марка и модел на дънната платка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предполагам си инсталирал драйверите за чипсета и драверите за звука. Сега покажи от AIDA марката на видеокартата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, Емил Костов написа:

Предполагам си инсталирал драйверите за чипсета и драверите за звука. Сега покажи от AIDA марката на видеокартата

На Device Manager на мястото за Display adapters ми излиза въпросителна . По принцип картата би трябвало да е HD 6450 512 MB DDR3 , core clock 625 MHz ,memory clock и т.н.  След като изтегля драйверите от сайтът на AMD ,не могат да се инсталират. В последствие разгледах списъкът за подръжка,който AMD е побликувал и забелязах,че този модел липсва. Та в Internet видях,че е била в конфигурация на HP ,a на нея има стикер ATI -102-C26405 (B)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тук няма би трябвало. Какво ти показва програмата AIDA или Speccy?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не знам какви драйвери си слагал, но AMD спряха поддръжката както на Windows XP така и на HD 5000 и HD 6000 сериите. Все пак не е трудно да се намери последната версия на драйвера, който поддържа картата.

http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=Windows+XP+-+Professional/Home&RenderOnServer=true

Нови драйвери за Windows XP няма повече от две години. Трябва да се внимава като се търсят драйвери. Трябва да поддържат операционната система.

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 6/25/2016 в 22:39, plamenbm86 написа:

Да. Точно от посоченият линк изтеглих драйверие,но отказват да се инсталират на Windows XP 32bit.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имаш ли инсталиран dotnet framework 3.5? Не съм сигурен май трябва да е dotnet 4.5.  И двата ли файла от линка пробва? Единият най-вероятно няма да свърши работа.

Ако не успееш с 14.4, винаги можеш да използваш 13.12

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/previous/detail?os=Windows%20XP%20Professional/Home&rev=13.12

Редактирано от plamenbm86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тия стари дъна често имат проблем с 5450 и 6450 а и други ако са със първоначалните биоси.

И не всяко дъно има по-нов с фикснат проблем при разпознаването им.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дава ли някаква грешка при инсталация на драйвера? Ако дава, веднага ли я изписва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Що не минеш на 7 или на Линукс за игри? Примерно с моя лаптоп който е мнооооого стар и бааааавен играя все още, само че минах от 7 не на 10 а с някакви дистрибуции и Майнт, Манджаро пак майнт, после вече само сменям между мейт и синамом и се ориентирам към убунто. Дано съм ти помогнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На Windows 7 Ultimate (64 bit) съм . ( XP - то отдавна съм го оставил.Имам стар хард диск ,на който има инсталирано 32 bit XP и го ползвам заради една програма,която не иска да се инсталира на Win7 (64bit) .Обаче се наложи да преинсталирам и след това работата се спече откъм видеото..) Видео картата я разпознава като HD 6450 (Win 7 ).Драйверите както писах по-горе съм изтеглил от сайта на AMD. Не дава грешка при инсталиране .След карая на инсталацията ми изписва дали искам да рестартна или не и .... дотам ....и при двете положения. На add remove programs няма инсталиран ССС  (a съм го задал ) а нещо като апликация (празна иконка) без дата и размер за обемът.Не мога дам uninstall само repair. и дотук - нямам повече идеи,или останалите са свързани с преинсталация на ОС и още куп ядове (навярно)

Редактирано от Deimosss (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.