Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Пенсионерка с болно сърце съм. Живея сама. Имам дъщеря, за която не знам жива лие, спотайва ли се наблизо или е изчезнала...

Има много починали в София, чиито останки няма кой да погребе, въпреки появата на наследници, следва отказ. Въпросът ми е как да бъда сигурна, че останките ми ще бъдат погребани ? Общината няма право да ме погребе при наличие на наследник. На кой да дам пълномощно и пари за погребение и как ще научат упълномощените за настъпилото събитие, за да погребат тялото ми ? :tongue2:

Редактирано от mmiimmii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Започни да се радваш на живота и намери смисъл в него. Това за дъщерята вече го знаем. А ако си решила да търсиш смъртта мисля, че е без значение какво ще стане с тялото след това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сестра ми беше болна от рак и издъхна в ръцете ми - просто видях как спира да диша, докато държах ръката й... Толкова е лесен прехода. Остана ми урна с нейната пепел, и единственото доказателство, че тялото е съществувало в красива материално-веществена форма са нейните снимки! В един момент те има, а после - не!

Ценете живота и не мислете какво ще стане после с тялото Ви, което е преходно. Тялото е нашето превозно средство, което е управлявано от душата - грижете се за него!

Не губете вяра в Твореца! Той Ви обича, щом има кой да прочете темата Ви и да се докосне до написаното!

Редактирано от Бай Хой (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, mmiimmii написа:

Пенсионерка с болно сърце съм. Живея сама. Имам дъщеря, за която не знам жива лие, спотайва ли се наблизо или е изчезнала...

Има много починали в София, чиито останки няма кой да погребе, въпреки появата на наследници, следва отказ. Въпросът ми е как да бъда сигурна, че останките ми ще бъдат погребани ? Общината няма право да ме погребе при наличие на наследник. На кой да дам пълномощно и пари за погребение и как ще научат упълномощените за настъпилото събитие, за да погребат тялото ми ? :tongue2:

Внучка над 18 имате ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

:no-no:За сега все-още никой не е отговорил на въпроса ми. Благодаря, но очаквам конкретни отговори по темата, по възможност правно обосновани. Един в Пловдив усмърдял целия блок, докато го приберат след 2 год. Не, нямам внуци, дъщерята е гей, а аз съм израснала като сирак в дом. Все-още се радвам на живота всеки ден и се кефя на Лед Цепелин, въпреки независещите от мен печални събития :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, mmiimmii написа:

Подчертаното просто НЕ Е ВЯРНО .

Има си наредба на Общината и редът е уреден много ясно : ако покойният няма близки, които да заплатят трупът се съхранява за 14 дни, след което се погребва за сметка на общината - чл 25 :

Цитат

ЧЛ.25./1/ ОП "Гробищни паркове" или лицата по чл.3, ал.2 извършват социални погребални услуги на български граждани, които са самотни, без близки и роднини, бездомни, безпризорни, настанени в заведения за социални услуги и регистрирани в службите за социално слаби.

/2/ Социалните погребални услуги включват:

1.  издаване на смъртен акт

2.  отпечатване на 5 бр. некролози
    3. осигуряване на ковчег

4. превоз на покойник

5. осигуряване на надгробен знак;

6. изкопаване и закриване на гробно място или кремация - само в случаите на чл.28, т.1 и 2, в т.ч. урна и урнополагане.

/3/ Стойността на услугите по ал.2,т.2-6 се превежда с вътрешен касов трансфер от бюджета на дирекция „Социални дейности" към Столична община, към бюджета на общинското предприятие или на съответния район, според това кой е извършил погребението.

/4/ Покойници, оставени за съхранение в хладилните камери на ОП „Гробищни паркове" за срок от 14 дни се погребват по реда на чл.25, ал.1, като разходите за това се събират от известните наследници по общия ред.

Тъй че не знам от къде сте си втълпили, че има трупове в София или в някой друг български град, които не биват погребани ! 

Но няма нужда да дезинформирате потребителите във форума, не мислите ли ?

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Az имам кола която е подходяща за катафалка. Комби е и без това задните врати вече не се отварят, само трябва да я боядисам черна. И лопади и кирки имам и познат поп. И приятел дърводелец. Не познавам никой от моргата и нямам оод обаче...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 6/29/2016 в 19:13, Trichocephalus написа:

Подчертаното просто НЕ Е ВЯРНО .

Има си наредба на Общината и редът е уреден много ясно : ако покойният няма близки, които да заплатят трупът се съхранява за 14 дни, след което се погребва за сметка на общината - чл 25 :

Тъй че не знам от къде сте си втълпили, че има трупове в София или в някой друг български град, които не биват погребани ! 

Но няма нужда да дезинформирате потребителите във форума, не мислите ли ?

Благодаря за отзива мъжки ! Даваха документален филм за София - мед. академия и че няма къде да държат непотърсените трупове, как ги тъпчат в склад един върху друг, стават все-повече,  въпреки законовото указание от общината. Прекрасно лято и успех във всички посоки:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.