Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Файлът, който е проблем в момента е формат MP4. Звукът изостава с почти 4 минути. Имам инсталирани Aegisub и MP4Box GUI. Мисля, че поне с втората програма би трябвало да стане, но не знам точно как - а и наръчника на програмката го няма никакъв. Като вкарам клипа в програмата и в прозореца отдолу се появяват два реда - един за видеото и един за аудиото с кутийки за отметки пред тях. Ако отметна само видеото и натисна Demux - появява се нов видеофайл без звук. Ако отметна и вторият ред с аудиофайла - появява се втори файл с формат aac. А не излиза и поле, в което да задам с колко точно да изтегля звука. Къде бъркам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Първо трябва да извлечеш (demux) и двата потока и после да създадеш нов файл с последователно добавяне на видеото и после на аудиото.

http://www.hecticgeek.com/2013/02/fix-audio-video-sync-save-permanently-avidemux/

http://www.hecticgeek.com/2013/11/fix-audio-delays-vlc-mkvtoolnix/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Изобщо не се бях сетил, че ще може и с Avidemux - въпреки името. :) Обаче сега като пробвах - изникна друг въпрос: излезе съобщение, че ако файла използва B-frames, може да се получи забиване или накъсване. И ме пита дали да използва друг режим, който е сигурен, но ще загубя Frame Accuracy. Какво означава това и как да избера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвах и се оказа, че трябва да използвам алтернативният метод. Обаче има нов проблем. В полето за изместване на аудиото единиците са в милисекунди, а максималната стойност, която мога да въведа е 99999(с минус отпред). Обаче на мен ми трябват 232000 милисекунди. Досега не съм се сблъсквал с такова огромно разминаване. Има ли решение, или да търся друга програма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А защо не ги demux на два потока (файла) и да ги събереш отново е нов контейнер (mux). Така няма да има разминаване - звукът ще започва заедно с видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Струва ми се малко по-сложно и не знам точно как става. Не съм го правил така досега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Demux и Demultiplex едно и също ли е? Програмата изглежда просто, но като не съм наясно с видеообработката и използваните термини се налага да питам за какво ли не, за да свърша нещо уж просто.Четох как става запис на отделно аудио и видео в Avidemux, но в моята програма няма  Audio → Select Tracks ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.