Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам следния проблем:

След последното "флашване" на биоса процесора не може да намалява автоматично честотата си, когато е клокнат.

Поради ненамаляването на клоковете се произвежда повече топлина и се хаби повече илишен ток.

Температурите скочиха с 5-10 градуса.

На какво се дължи това?

От коя настройка зависи автоматичното намаляне на клока когато не се използва пълната мощност?

Може ли/как да се оправи?

Струва ли си да го пусна на заводски настройки?

Дъното ми е MSI Z97S SLI Crait Edition, процесора както вече споменах - Intel core i5 4690K,

BIOS версия - V10.7

Предварително благодаря за помощта! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Intel Speedstep търсиш в Биос.

Ако му пуснеш Default настройки, дъното ще си включи тази функция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

- Long Duration Power Limit (W) = Turbo Boost Power Max
    - Long Duration Maintained (s) =Turbo Boost Power Time Window
    - Short Duration Power Limit (W) = Turbo Boost Short Power Max
    - CPU Current Limit (A) = Processor Core ICCMAX

Още за настройките можеш да прочетеш тук .

Ето ти пример -

cpu features.jpg

Редактирано от kokomil (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Saw Future
        Здравейте,
        Имам рутер TL-WR710N Mini Pocket Router, който съм свързал към кабелен модем Motorola SURFboard SB5101, а компютърът ми, както се досещате, е свързан с интернет посредством рутера.
        Имам и таблет..., за него след малко.
        Инсталирах FileZilla 3.17.0  и FileZilla Server 0.9.57 Beta, за да свържа компютръра и таблета и евентуално (разбирайте почти сигурно) и друг компютър, за обмен на файлове.
        Използвам рутера за да свържа таблета с интерет. На таблета използвам ES File Manager която програма си има интегриран FTP сървър.
        И така всичко е инсталирано и "конфигурирано", а се получава следното: мога да разглеждам от компютъра файловете на таблета, но обратното е невъзможно. Всъщност и без FileZilla беше възможно да преглеждам файловете от таблета на компютъра, но не можех да разглеждам файловете намиаращи се на компютъра. Предвид различните OS става въпрос за аудио/видео, снимки и документи.
        При опит да конфигурирам сървъра получавах следното съобщение: Warning: FTP over TLS is not enabled, users cannot securely log in.
        You appear to be behind a NAT router. Please configure the passive mode settings and forward a range of ports in your router.
        Разгледах възможните решения в интернет и използвах едно от тях:
        - Log on to the FileZilla Server Interface.
        - Open Settings from the Edit menu.
        - Press Passive Mode Settings.
        - Check Use custom port range and specify 980-989.
        - Press Use the following IP and type the server’s public IP into the textbox.
        - Go to SSL/TLS Setttings.
        - Check Enable FTP over SSL/TLS support (FTPS).
        - Generate a certificate or import one.
        - Check Disallow plain uncencrypted FTP. (paranoia)
        - Forward incoming tcp ports 980-990 on your router to the local IP of the server. 980-989 for data, 990 for control.
        - Start Windows Firewall with Advanced Security. (habit)
        - Click Inbound Rules and Select New Rule.
        - Select Program and click Next.
        - Select This program path and click Browse.
        - Add FileZilla Server.exe and click Next. (%ProgramFiles% (x86)\FileZilla Server\FileZilla server.exe in my case)
        - Select Allow the Connection and click Next.
        - Check all profiles and click Next.
        - Enter a rule name such as “FileZilla Server SFTP Server” and click Finish.
        - Open the command prompt as the administrator and run the following commands: netsh advfirewall set global StatefulFTP disable
        След това тествам сървъра чрез https://ftptest.net/ и получавам следния отговор, вижте снимката.

А в настройките на рутера във Forwarding добавих IP адреса на компютъра, но нищо не се промени.
        Гъде греша!
      • от m30b25
        Здравейте,както се подразбира от заглавието целта ми е да позасиля едно лаптопче.Имам го от 4 години нищо до сега не ми е правило проблем освен wi-fi то обаче го оправихме.Не съм сигурен дали темата ми е за тук така,че ако някой от админите прецени,че не е,нека я премести.
        Гледам от доста време и от много приятели,че клокват процесора някой се оплакват други са много доволни трети ги надуват колкото може и слагат охладители от автомобили и т.н..Искам да видя вашето мнение как да го засиля,препоръки,трикове и т.н
        Процесор : Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T6600, 2200 MHz (11 x 200)
        Видео карта : NVIDIA GeForce G 105M  512mb
        Рам памет : DIMM1: Samsung M4 70T5663EH3-CE6    2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
        DIMM3: Samsung M4 70T5663EH3-CE6    2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM  (5-5-5-15 @ 333 MHz)  (4-4-4-12 @ 266 MHz)  (3-3-3-9 @ 200 MHz)
        Като игри играя : Euro truck simulator 2,World of Tanks,live for speed,test drive unlimited 1/2,need for speed,gta san andread и gta IV Обаче gta IV я подкарвам на малко по слаби настройки(даже бях правил клипове на нея).
        Имам към 100 тина лева и искам да ги сложа в компютъра затова и пускам тема за препоръка как да направя така,че игрите да ми вървят малко по добре от колкото сега иначе като беше нов вървеше мнооого по-добре от колкото сега.

• от b3s7ch0
        Здравейте,

преди няколко дни се сдобих със Samsung Galaxy A5 и след като се справих с всички останали настройки , остана само една , която нещо ме гложди . Auto Brightness опцията , която е въведена от тях , нещо не ме грабва , нещо което отдавам на това , че не знам как да я калибрирам . Получава се така , че в тъмно помещение , вместо дисплеят да става по-светъл , става дори по-тъмен от обикновено . Когато спра опцията и направя настройката ръчно , нямам никакъв проблем .

Има ли някакъв начин да се настрои въпросната функция ?
      • от b3s7ch0
        Добро утро пак ,

след успешното включване на телевизора , идва въпросът с настройката му . Наскоро не ми се е налагало и да ви кажа очевидно съм забравил как . Има ли някакви определени стойности на контраста , яркостта и остротата на телевизора , за да предава той възможно най-добре ?

Ако има някакво значение , телевизорът е SANG L2436 12V LED :

• от Mitvichin
        Здравейте,

Бих искал да попитам как точно да си клокна процесора.
        Ако може някои да ми кажи какви трябва да са настройките w bios-а за да го изгоря.
        PC компоненти : 
        Processor AMD althlon II X2 250
        Дъно Gigabyte MA74GMT-S2
        видео Gigabyte GT 440

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.