Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Блокираха ми карта за градския транспорт.  Точно в същия ден ми изтече , а исках да я зареда другата седмица, защото ще  се запиша в университет и щях да платя не 50 , 21 лева,  за месец .  Какво да правя ? Може ли да си взема нова ,  вместо да плащам глобата на  старата ?

Редактирано от nodrama5885 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как така са ти я блокирали, моля дай малко повече информация, защото такова нещо като блокиране на карта няма. Плащаш си някакъв период и след като изтече тя просто е неактивна/незаредена не е блокирана, ако си платиш пак ще ти я пуснат.
    Така и така като станеш студент трябва да я смениш, защото студентските карти се ползват със съответните права и са други на цвят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Контрольорката искаше карти и билети. И аз дадох картата , но точно в  същия ден ми (тоест днес) беше изтекла. Тя провери картата с апарата си и каза ,че освен че ми е изтекла, се е блокирала автоматично след проверката с апарата и` , макар че и преди съм давал незаредена карта и те са ми я връщали само със забележката да я зареда ,без блокирвания или нещо друго. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Само в някой център за обслужване ще могат да помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Такам.

тея тупани контрольорите по цял ден им слушам глупостите.

По цял ден си почиват, четат книги, решават крастословици и прочие.

Като ти я чукнат на апаратите и ако е изтекла системата я блокира и те нямат думата. Дали ще може да не плащаш глоба вече нещо ако изгуби давност след години може би, не знам. Ако сега изкараш нова карта сигурно ще те видят, че имаш глоба и ще трябва да цакаш;

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам елекртонна карта за Градския транспорт (от тези новитезелена, специално за ученици с Общинско намаление. Общо са 90 пътувания, оставащите ми са 87, и ползвам само 1 линия. Картата е за 1 мес, и изтича на 7.11.2016. Сметнал съм си, че до датата на изтичане, ми остават в излишък към 35 пътувания. Въпроса ми е... Прехвърлят ли се неизползваните оставащи пътувания в следващия мес? Или отиват на вятъра.....

Благодаря предварително!

Редактирано от NBS 9322 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, NBS 9322 написа:

Прехвърлят ли се неизползваните оставащи пътувания в следващия мес?

Не! Губят се. 

Цитат

Със „зелени” електронни карти, които дават право на 90 пътувания с общинско намаление. Тези пътувания имат срок от един месец. При изчерпване на тези 90 пътувания, ще могат да добавят към картата си електронни билети на намалена цена от 70 ст. за билет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, oavramov написа:

Не! Губят се

Ехх, жалко че не се прехвърляха.... То няма никаква логика да имаш право на общо 90 пътувания, за срок от  1 мес, поради простата причина че не мога да ги изразходя до край. В крайна сметка излиза че плащаш за нещо, от което не можеш да се възползваш (аз така го разбирам). Лично аз трябва да си зареждам карта с 44 билета, (пътувания), x70ст. за билет= 30.8лв. което не е много евтино. 

По-правилно, според мен цената на билет за електронна карта да е 40ст. за билет! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако ползваш смяна на 2 возила до училище дори не стигат

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 часа, ExaFlop написа:

Ако ползваш смяна на 2 возила до училище дори не стигат

Ползвам само 1 линия. Според мен, по-добре си беше с хартиените карти (това е мое мнение) То, каква е разликата.... и в 2-та варианта, ти дават срокове, и картите си изтичат след определения срок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Говориш за нормална ученическа карта от тази Тарифа, нали? Струва грандиозната сума от 10 лева. На твое място - ако се возя с нея повече от 6 пъти ще съм Very Happy.

А ти се ядосваш, че оставали неизползвани - ми използвой си ги де. Ходи и на други места с автобус - до библиотеката, примерно.

Картите (електронния носител) не си заминават - нали затова плащаш отделно 2 лева.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 часа, jhoro написа:

Говориш за нормална ученичти Тарили? Струвсрочнаа грандгодиозпростоната сума от 10 лева. На твое място - ако се возя с нея повече от 6 пъти ще съм Very Happy.

А ти се ядосваш, че оставали неизползвани - ми използвой си ги де. Ходи и на други места с автобус - до библиотеката, примерно.

Картите (електронния носител) не си заминават - нали затова плащаш отделно 2 лева.

Предимно  си я ползвам за у-ще, само през уикендите се отпускам да ходя напред назад, по роднини, приятели и т.н. Ползвам си я, не   стои изоставена в къщи.

Исках да кажа че картата е месечна, и след това се зарежда отново с билети. 

П.С - Не съм чак толкова запелен по книгите, не че не чета.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 часа, jhoro написа:

Говориш за нормална ученическа карта от тази Тарифа, нали?

Не, не става въпрос за тази. Четох някъде че.... електронната карта, се зарежда с билети (пътувания) (Които са x70 ст. за билет) По горе съм го написал.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.