Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

един от работните ми монитори почна да се държи странно
    като го включа чува се едно подобно на бъзззз за една секунда и черен екран, пак за една секунда бъззз (има картина ) и след това черен екран ...и това е.  Два бъза през които има картина и и до тук.
    Отворих го за да видя източника на звука но не мога де определя точно, Страх ме е да си приближа ухото да не ме изпере тока

IMG_9288.JPG

ако са CCFL въпроса ми е мога ли да взема лампите от друг монитор, друга марка и малко по-голям размер и да ги заменя ? 

P.S. кондензатора в ограден в червено е леко подут

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 24 минути, julienalexandrov написа:

един от работните ми монитори почна да се държи странно
    като го включа чува се едно подобно на бъзззз за една секунда и черен екран, пак за една секунда бъззз (има картина ) и след това черен екран ...и това е.  Два бъза през които има картина и и до тук.
    Отворих го за да видя източника на звука но не мога де определя точно, Страх ме е да си приближа ухото да не ме изпере тока

IMG_9288.JPG

ако са CCFL въпроса ми е мога ли да взема лампите от друг монитор, друга марка и малко по-голям размер и да ги заменя ? 

P.S. кондензатора в ограден в червено е леко подут

Кондензатора е направо за смяна и това е една от причините. Купувате нов (може би е 470 микрофарада на 35-40 волта) със същия капацитет и напрежение, махате подутия и го сменяте с новият, като внимавате да не размените плюса и минуса.  Като гледам и този, който е до предпазителя, кафявия на цвят(до него е зелен, залепени двата заедно) май и той се е понадул. Ако да, сменяте и него по същият начин. След това всичко трябва да е ОК! Чакаме за резултат и успех от мен!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, * СТЕФАН * написа:

Кондензатора е направо за смяна и това е една от причините. Купувате нов (може би е 470 микрофарада на 35-40 волта) със същия капацитет и напрежение

Само да допълня за кондензатора е желателно да е 105°C Low ESR. Аз бих сменил и другите два зелени - предполагам че са със същата стойност и са на същата захранваща линия преди индуктивността (може да се проследят пистите от другата страна). Успех и от мен!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 7/2/2016 в 23:38, * СТЕФАН * написа:

Кондензатора е направо за смяна и това е една от причините. Купувате нов ....... Чакаме за резултат и успех от мен!

благодаря много, като намеря подходящ кондензатор ще го сменя

преди 23 часа, oavramov написа:

Само да допълня ...

благодаря и на теб ...  ще ги сменя и трите като намеря подходящи 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 7/2/2016 в 23:38, * СТЕФАН * написа:

Купувате нов (може би е 470 микрофарада на 35-40 волта), като внимавате да не размените плюса и минуса. Чакаме за резултат и успех от мен!

680mf на 25 на волта беше ..... понеже нямах 680mf (имах 470mf и 1000mf) смених го със 470mf на 25 волта, беше биполярен така че не видях къде е минуса и плюса,............. изгря и засега работи добре .... Другите кондензатори са добре......честно казано аз си мислех че проблема е по-сериозен, в смисъл от рода на CCF лампите....благодаря много и успешна седмица 

на 7/3/2016 в 1:10, oavramov написа:

желателно да е 105°C Low ESR. Аз бих сменил и другите два зелени -). Успех и от мен!

нямах 105° и му сложих 75°, не ми се даваха 5$ за три кондензатора а и магазина е на 15 км от мен. Останалите другите два зелени по веригата ми се видяха добре и не съм ги барал ...... благодаря много и успешна седмица

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, julienalexandrov написа:

680mf на 25 на волта беше ..... понеже нямах 680mf (имах 470mf и 1000mf) смених го със 470mf на 25 волта, беше биполярен така че не видях къде е минуса и плюса,............. изгря и засега работи добре .... Другите кондензатори са добре..........благодаря много и успешна седмица 

Биполярен кондензатор практически няма плюс и минус. Използват се най вече в друга област на радиоелектрониката. Затова е добре, независимо че е "изгрял" монитора, да го подмените с електролитен. На магазина са по 30 стотинки. И при такива ситуации не е необходимо да казвате че нямате, а да купите и да го подмените. В тази верига кондензатора е задължително да е електролитен. Иначе , по вашата логика, фирмите ще си слагат каквото намерят в склада като елементи. Добре е че сте се справил с ремонта. Явно, мониторът ви е необходим. И поради тази причина ще го подмените с такъв, за който вече ви написах.Дали ще сложите 470, 680, или 1000 микрофарада, няма голямо значение. Значение има неговото работно напрежение и температурата. Ако сте прочел всички постове, колегата под моя пост ме е допълнил с температурния му обхват. Аз не го написах това тенденциозно, защото даже и добри техници не спазват основни правила, а слагат каквото им падне под ръка - само пари да падат в джоба. Приятна вечер ви желая!

Редактирано от * СТЕФАН * (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, * СТЕФАН * написа:

Биполярен ....Затова е добре, независимо че е "изгрял" монитора, да го подмените с електролитен. На магазина са по 30 стотинки. И при такива ситуации не е необходимо да казвате че нямате, а да купите и да го подмените. 

С уважение към времето отделено за моя проблем. Не съм в БГ. Най близкия магазин за части е на 15 км от мен, и един кондензатор като тоя е 1.5 долара ... ако въобще го имат в наличност. Това значи 5 долара плюс бензина и загубеното време по пътя за трите кондензатора. Монитора ще го оставя така докато издъхне а след това ще купя някакъв по-нов. Не ми беше толкова важен. Използвах го да troubleshoot-вам повредени компютри.   Плюс това при разглобяването съм повредил лентовоя кабел и даваше бягащи хоризонтални снежинки. Едвам го наместих и ме е страх при ново разглобяване да не почне пак снеговалежа.

преди 21 минути, * СТЕФАН * написа:

Биполярен кондензатор Използват се най вече в друга област на радиоелектрониката. 

биполярния го взeх от един 32 инчов счупен телевизор ,

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, julienalexandrov написа:

С уважение към времето отделено за моя проблем. Не съм в БГ. Най близкия магазин за части е на 15 км от мен, и един кондензатор като тоя е 1.5 долара ... ако въобще го имат в наличност. Това значи 5 долара плюс бензина и загубеното време по пътя за трите кондензатора. Монитора ще го оставя така докато издъхне а след това ще купя някакъв по-нов. Не ми беше толкова важен. Използвах го да troubleshoot-вам повредени компютри.   Плюс това при разглобяването съм повредил лентовоя кабел и даваше бягащи хоризонтални снежинки. Едвам го наместих и ме е страх при ново разглобяване да не почне пак снеговалежа.

биполярния го взeх от един 32 инчов счупен телевизор ,

Съгласен съм с Вас, но никъде не прочетох, че не живеете в България.Затова другият път като питате, напишете си автобиографията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.