Премини към съдържанието
ExHard

Връщане на някоя ОС за постоянно

Препоръчан отговор

Здравейте!!

От няколко дена се опитвам да преинсталирам един комп. Смених 3 сидита и почти четири различни диска с windows и пак нестава (прикачил съм снимка с грешката която излиза всеки път). Пробвах и с windows Xp mini ot Hiren's boot cd да кача нов win и да бутвам направо от харда но на края всичко пак се прецаква. :(:(

Та въпроса ми е дали има някакъв начин да върна някоя ОС която е инсталирана преди, като имаме напредвид че при първия опит за преинстал съм форматирал харда.

Благодаря предварително!! 

IMG_20160629_192927_888.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много ще ми е интересно как ще стане тая работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И при всички инсталации (XP/7) ли връща тази грешка? Дай информация за хардуера - дъно, процесор, RAM, диск, 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, ExaFlop написа:

И при всички инсталации (XP/7) ли връща тази грешка? Дай информация за хардуера - дъно, процесор, RAM, диск, 

Xp не съм пробвал само със различни версии на win 7. Иначе дъното е GIGABITE GA-8I915PL-G, харда еWestern Digital WD1600, рамта е kingston KTH -D530 DDR400 процесор Intel Pentium 4 650 3.4GHz LGA775 .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това че не може да си инсталираш windows-а няма много връзка със заглавието. Аз него така го разбирам - Инсталираш windows-а, всички необходими драйвери и програми и след това правиш имидж на диска - примерно с Acronis True Image. Може после имиджа да ти е на флашка, на D диска или на отделен дял за бекъп само за него - при много от лаптопи го правят по този начин - с имидж на отделен скрит дял

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, ined написа:

Инсталираш windows-а...

Оп, оп. Спри до тук, защото той не може да преодолее този момент.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 51 минути, ExaFlop написа:

Оп, оп. Спри до тук, защото той не може да преодолее този момент.

Много си ми интересен като видиш някой да се намеси след твой пост ти го нападаш искаш само ти да си прав и да прави автора това което казваш . Започваш да се заяждаш с поствастштия след теб .

Така до автора - пробвай с флашка да инсталираш изтегли windows 7 от сайта на Microsoft и го качи на флашка и тествай :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, adersa написа:

Много си ми интересен като видиш някой да се намеси след твой пост ти го нападаш искаш само ти да си прав и да прави автора това което казваш . Започваш да се заяждаш с поствастштия след теб .

преди 1 час, ExHard написа:

Xp не съм пробвал само със различни версии на win 7. Иначе дъното е GIGABITE GA-8I915PL-G, харда еWestern Digital WD1600, рамта е kingston KTH -D530 DDR400 процесор Intel Pentium 4 650 3.4GHz LGA775 .

И с теб ли се заяждам - погледна ли цитата над тоя текст и снимката? Какво се инсталира там? Windows 7!
    И за двамата се отнася - ключовата дума е четене, а не писане, както казваше дядо ми - на аба.

И, не, не ангажирам никого с моето мнение, но ми е минала много машина през ръцете и смея да твърдя, че съм видял какво ли не. Не, че не може да се види и още нещо...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, adersa написа:

пробвай с флашка да инсталираш изтегли windows 7 от сайта на Microsoft и го качи на флашка и тествай :)

Ами създадох отдялна тема специално затова дъно, и се оказа че в биуса пише че подържа да бутва от флашка но в действителност по никакъв начин не може да бутне. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След форматиране на харддиска всичко е заминало, не можеш да върнеш нищо. За да отказва какъвто и да е носител на Уиндоус, прилича на хардуерен проблем. За да си сигурен в това, направи на друг компютър носител чрез инструмента Media Creation Tool , най-добре да свалиш Уиндоус 10, запиши ISO файла на ДВД с програма , способна да записва образ на диск, провери го за грешки пак с тази програма, и тогава опитай инсталация. Ако пак не става, нещо ти се е развалило. Тествай с Hiren,s Boot  отделните компоненти за повреди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току що, B3M2W0 написа:

най-добре да свалиш Уиндоус 10

Дали? На това дъно?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 45 минути, ExaFlop написа:

Дали? На това дъно?

Откровено казано, не се замислих много за това, но за моя информация- коя е причината дъното да не е подходящо? Разгледах данните му, на края пише(виж по-долу), това ли е?

11.JPG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ако е това дъно

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=1915#ov

има много голяма вероятност да има дефектни сектори на харда и не е лошо да го сканира за грешки с Hiren's boot cd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

гледам, че това дъно е в две версии

Bios
    за първата

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=1884#utility

Bios
    за втората

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=1915#utility

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 минути, дръндю написа:

гледам, че това дъно е в две версии

Bios
    за първата

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=1884#utility

Bios
    за втората

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=1915#utility

Какво да правя с тази информация която си ми предоатавил? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, ExHard написа:

Какво да правя с тази информация която си ми предоатавил? 

първо, провери ли си харда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 45 минути, дръндю написа:

първо, провери ли си харда?

Да чрез Hiren's boot cd 

Всичко е наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

с коя версия на bios си

и с коя версия на дъното си, първата или втората?

би трябвало да го има като инфо в bios

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, ExHard написа:

Xp не съм пробвал само със различни версии на win 7.

Според мен разковничето на проблема е в тези различни версии на Уиндоус 7 които казваш че си ползвал. Кажи точно кои са тези версии на Уиндоус които се мъчиш да инсталираш и най-вече откъде си ги взел и кой ги е правил - оргинални версии на Уиндоус от Майкрософт ли ползваш или правени версии от знайни и незнайни "майстори" по разни торенти. Ако използваш пипани версии от разни разбирачи всичко е ясно.

Редактирано от borisfx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, borisfx написа:

Според мен разковничето на проблема е в тези различни версии на Уиндоус 7 които казваш че си ползвал. Кажи точно кои са тези версии на Уиндоус които се мъчиш да инсталираш и най-вече откъде си ги взел и кой ги е правил - оргинални версии на Уиндоус от Майкрософт ли ползваш или правени версии от знайни и незнайни "майстори" по разни торенти. Ако използваш пипани версии от разни разбирачи всичко е ясно.

Ами пробвах да инсталирам ultimate home premium и кой още не. Тях всичките съм ги теглил от замунда и не са оригинални :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.