Премини към съдържанието
Miroslav Chernev

Проблем с километраж на Мерцедес 190е

Препоръчан отговор

Здравейте имам 190е 1.8 1991г. 
    Заредих си колата обаче забравих да зануля километража докато бях спрял на бензиностанцията и го направих в джижение и започна да забива на определени километри след като го зануля. Знаете ли дали може да се оправи и голяма играчка ли е благодаря ви. (след това разбрах че не е трябвало в движение да го занулявам)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много вероятно е да са изронени зъби на предавката на брояча. Заменя се с друг.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи си занулил малкия км.Вероятно си изронил зъбите и сега тря търсиш от някоя морга.Моя не беше зацепен добре .........първото зъбно колело за метрите и целия не отчиташе.Свалих го и го разглобих,за късмет нямаше счупени зъби и с наместване се оправи.

Редактирано от Иво Димов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не чак толкова :)  пластмасови зъбни колела .Най -добре си вземи от някоя морга

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 26 минути, Miroslav Chernev написа:

лесно ли се отваря лесно ли се прави ? някаква идея имаш ли защото четох че било по фино от часовник....

Защо най-добре не отидеш до някой сервиз или дори познат да е който разбира,отколкото ти да базикаш където не разбираш,защото от играчка може да стане плачка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 часа, KOCKAR написа:

Защо най-добре не отидеш до някой сервиз или дори познат да е който разбира,отколкото ти да базикаш където не разбираш,защото от играчка може да стане плачка.

оо не сам няма да тръгна да го правя просто си правя сметка дали ще излезе много пари за труд

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Можеш да попиташ, няма да те изядат. И движението на колата не зависи от това - можеш да продължиш с возията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, Miroslav Chernev написа:

оо не сам няма да тръгна да го правя просто си правя сметка дали ще излезе много пари за труд

Както е казал колегата по-горе по-добре попитай съмнява ме да е чак толкова скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

проблема е там че не знам колко километра минавам след като заредя защото съм на газ на всичкото отгоре и основния километраж не върти заедно с малкия. Ще отида тези дни да попитам благодаря ви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никога не съм си занулявал километража и изчислявам пътя приблизително по изминатите от мен маршрути. Понеже колата е стара, макар и добра - няма компютър, то това е единственият ти уред за километри и той е механичен. Пластмасови зъбни колела от годините гният и се чупят зъбците им - това е резултата. Можеш да намериш алтернативен начин за изчисление, да си купиш друг или да ползваш GPS-а на телефона ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.