Премини към съдържанието
nbs

Избор на фотоапарат за начинаещ

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам, какъв фотоапарат да си взема за начинаещ, който си няма много понятие за фотографията :D 

В момента съм в САЩ и искам да си купя нещо на приемлива цена, която да ми върши доста добра работа. Целта ми е да снимам като пътувам(най-вече). Доволен съм от снимките на смартфона си, но батерията е проблем, така че искам да си взема специално фотоапарат за тази цел, който да прави качествени снимки и общо взето нямам намерение да ставам професионален.  :D

Спрял съм се на тези модели, също така ми харесва да имам NFC и WiFi, за по-голямо удобство, но все пак може и без тях. 

Ето ги и моделите - 

Canon Powershot SX530 

Samsung NX3000 Wireless Smart 20.3MP Mirrorless Digital Camera

Samsung NX1100

Panasonic LUMIX DMC-FZ70 16.1 MP Digital Camera 

Fujifilm FinePix S9800 Digital Camera 

Panasonic Lumix FZ70 Digital Camera 

Nikon D3200 DSLR 

Nikon D3300 DSLR

Nikon COOLPIX P510 или L840 

Горе долу това са евтини модели и които ми харесват

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

От тези,които си изредил най много си заслужава Nikon D3300 .Освен много качествено фото,прави и много качествено видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И още един глас за същият модел.Не много скъп, но за сметка на това, много добър. Дъщеря ми има такъв и съм очарован от снимките и.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, nbs написа:

Здравейте, искам да попитам, какъв фотоапарат да си взема за начинаещ, който си няма много понятие за фотографията :D 

В момента съм в САЩ и искам да си купя нещо на приемлива цена, която да ми върши доста добра работа. Целта ми е да снимам като пътувам(най-вече). Доволен съм от снимките на смартфона си, но батерията е проблем, така че искам да си взема специално фотоапарат за тази цел, който да прави качествени снимки и общо взето нямам намерение да ставам професионален.  :D

Спрял съм се на тези модели, също така ми харесва да имам NFC и WiFi, за по-голямо удобство, но все пак може и без тях. 

Ето ги и моделите - 

Canon Powershot SX530
    Samsung NX3000 Wireless Smart 20.3MP Mirrorless Digital Camera

Samsung NX1100
    Panasonic LUMIX DMC-FZ70 16.1 MP Digital Camera
    Fujifilm FinePix S9800 Digital Camera
    Panasonic Lumix FZ70 Digital Camera
    Nikon D3200 DSLR

Nikon D3300 DSLR
    Nikon COOLPIX P510 или L840

Горе долу това са евтини модели и които ми харесват

Хм, много интересен избор. Харесал сте си камери от най-различни класове, point and shoot, bridge, 4/3, DSLR. Ако имате намерение по-късно да си купите поне още един обектив то тогава Никона Д3300 е модела, който си заслужава (3200 също е добър) или моделите на Самсунг. Ако искате универсален, с голям зум модела на Панасоник или Канон е добро решение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз ще направя едно еретично предложение: вместо D3300 -> Sony A6000.Двата фотоапарата са много сходни като характеристики, като основните предимства на А6000 са по-малкия размер, наличието на NFC и WiFi, бързия автофокус (но това зависи и от обектива, така че е малко относително).Основните недостатъци на сонито са по-малкия избор и по-високите цени на обективите, по-малкия капацитет на батерията (което при пътуване може да се окаже проблем).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.