Премини към съдържанието
Kondioo

Windows oткри конфликт на IP адреси

Препоръчан отговор

Здравейте, този конфликт на кои IP-та става, на тези дето ми ги показва рутера 192.168.1.1 или на този който излиза като напиша my ip в google ? 

И има ли въобще повод за притеснение ? :D  

Редактирано от Kondioo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако има конфликт уиндоус ще те уведоми долу вдясно компютърчето?

Редактирано от _Alex&Vanko_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Конфликтът е във вътрешната ти мрежа (всичко свързано след рутера(192.168.1.х). Когато се включи някое друго у-во, понякога се получава конфликт на IP адресите (двете устройства получават едно и също IP), при което връзката на тези 2 устройства или само на едното (не съм сигурен) се разпада, при което му се задава нов IP адрес. Не е голяма драма, само е малко дразнещо. Предполагам че това може да се избегне, ако им зададеш статичен IP адрес 

Редактирано от m0nss7erKill (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, m0nss7erKill написа:

Конфликтът е във вътрешната ти мрежа (всичко свързано след рутера(192.168.1.х). Когато се включи някое друго у-во, понякога се получава конфликт на IP адресите (двете устройства получават едно и също IP), при което връзката на тези 2 устройства или само на едното (не съм сигурен) се разпада, при което му се задава нов IP адрес. Не е голяма драма, само е малко дразнещо. Предполагам че това може да се избегне, ако им зададеш статичен IP адрес 

По-скоро така ще си създадеш с.конфликт.

Ако само DHCP сървъра раздава адресите - няма да имаш проблем. Но ако някое устройство си присвои даден адрес, но същия не е резервиран и сървъра не знае, че не трябва да не го раздава - и ... воала, дублирането е готово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Start->Run->ncpa.cpl
    и натискаш Enter. Шракващ с десен бутон по мрежовата карта, която не е с Х(т.е. е свързана с мрежата) и избираш Properties. От появилия се списък намираш Internet Protocol Vesion 4, кликаш на него, после на бутон Properties и маркираш Obtain an IP automatically и ОК (гледаш картинката). Рестартираш компютъра. Влизаш в рутъра и в секция LAN и слагаш отметка на DHCP, потвърждаваш, рестартира се рутърът и трябва да си готов. Провери кои устройства са ти в локалната мрежа.

netsh_dhcp.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Такъв конфликт става обикновено,когато използваш външен USB мрежов адаптер,а в същото време е включен да работи и вградения на компютъра(лаптопа).Проблема изчезва,когато изключиш единия от двата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, ExaFlop написа:

Провери кои устройства са ти в локалната мрежа.

Това как да стане ? 

Иначе на мен си ми е така 

konflikt.png

преди 9 часа, _Alex&Vanko_ написа:

Ако има конфликт уиндоус ще те уведоми долу вдясно компютърчето?

Едно прозорче в средата на монитора ми излезе, как го включих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

DHCP  ти е разрешен. Провери само падащото меню Lease Time какъв е най-големия период и го избери. И потвърди с ОК. За прозорчето - покажи ни го да го видим. Иначе звучи така" Абе, излиза едно нещо, ама к'во е...?"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 42 минути, ExaFlop написа:

DHCP  ти е разрешен. Провери само падащото меню Lease Time какъв е най-големия период и го избери. И потвърди с ОК. За прозорчето - покажи ни го да го видим. Иначе звучи така" Абе, излиза едно нещо, ама к'во е...?"

Макса му е седмица.

konflikt.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, ExaFlop написа:

Това пък защо? Какво ще промени периода, освен след седмица да има нови мнения в темата?

Spoiler

Понеже идвам от един юридически форум - това ми напомня

Цитат

Млад адвокат към баща си, също адвокат:
    - Можеш да се гордееш с мене! Приключих делото, което влачиш 20 години!
    - Каква глупост! Как можа?! Аз с това дело те отгледах и изучих, а ти за два месеца да го приключиш!

При мен времето е 3600 секунди - заради постоянното "влизане и излизане" на различни устройства.

преди 7 часа, ExaFlop написа:

Провери кои устройства са ти в локалната мрежа.

Това да.

@Kondioo - както си влязъл в админ панела на рутера - слез на долното поле - "DHCP Client list". Ще видиш нещо подобно

client.tenda_-300x175.jpg       (на тази картинка се вижда по-добре 35-0.png )

Списъка с устройствата е н долната част на прозореца - със съогветния Host name, IP address, MAC address и оставащото време от лизинга.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, jhoro написа:

@Kondioo - както си влязъл в админ панела на рутера - слез на долното поле - "DHCP Client list". Ще видиш нещо подобно

client.tenda_-300x175.jpg       (на тази картинка се вижда по-добре 35-0.png )

Списъка с устройствата е н долната част на прозореца - със съогветния Host name, IP address, MAC address и оставащото време от лизинга.

Добре, а когато стане този конфликт т.е. еднакви ИП-та ще ми показва само едното устройство или както каза един от колегите по-горе едно от двете устройства ще се разпадне връзката и ще му даде ново ИП и т.н. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Kondioo написа:

Добре, а когато стане този конфликт т.е. еднакви ИП-та ще ми показва само едното устройство или както каза един от колегите по-горе едно от двете устройства ще се разпадне връзката и ще му даде ново ИП и т.н. ?

Ти първо покажи какво се вижда при теб.

Конфликт обикновенно се получава, когато устройството си има вътрешно зададено IP (например - долостоящ рутер) и не иска "да му раздават" служебно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.