Премини към съдържанието
Alexander..

Поставяне на преместваем обект в земеделски имот

Препоръчан отговор

Здравейте :) Някой да знае какви документи трябва да подам за да ми издадат разрешително за поставяне на преместваем обект в земеделски имот ? Проблема, че искам да поставя фургон и да прокарам ток в имота. В ЧЕЗ ми казаха, че трябва да ми издадат разрешително за поставяне на преместваем обект и да го приложа към молбата за прокарване на ток.

Редактирано от Alexander.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отивате в общината на чиято територия се намира въпросният поземлен имот и там ще ви бъде разяснено, какво е нужно да направите и какви документи да попълните! Енергото няма да ви достави захранване ако нямате необходимите документи! Имайте предвид, че всичко ще да е еинствено и само за ваша сметка отнтосно осъществяване на ел захранването т.е. необходимото окабеляване по цялото трасе, стълбове или изкопи, откриването на партида и пр. и пр. Ако не възнамерявате да развивате някаква търговска дейност, то варианта генератор или малък фотоволтаик ще да е по - разумният вариант!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

до колкото виждам в нет всяка община си има отделна заповед за издаване на такова, и се научете да ползвате съответния сайт за съответната тема, такъв въпрос в технически форум - дали ще получиш достатъчно добър отговор

http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=37332

а като гледам може да питаш и директно адвокат и то безплатно

http://www.geoimot.com/index.php?lang=bg&faqId=63

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

До колкото знам по закон ( освен ако общината в която сте, няма специално изискване ) имате право да поставите сглобяема постройка тип бунгало без основа ( спада и към преместваем ), преместваем обект тип каравана, фургон, кемпер без изискването на разрешително или виза за това, освен ако това не е на общинска или чужда територия. Възможно е и БЕЗ да има постройка да се открият партиди за ток и вода, но ще е със статут ПРОМИШЛЕН ( така беше преди , сега може и да не е така ), тъй като не е със акт 16, кеото го изключва от жилищни зони и не можете да позлвате обикновен ток. Естествено прокарването на трасе, водопроводи са за ваша сметка. Най-евтино ще ви излезе, да си вземете пластмасови малки цистерни за вода или да си направите сондаж, агрегат за ток, соларно електричество. Има и малки вятърнни турбини, които произвеждат малко електричество 9 евтините ), но вършат работа. За повече отговори питайте общината в която се намирате :)

ВИЖ ТАЗИ ТЕМА!!!

---> http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=128528

Цитирам:

Цитат

Като отвориш сайта, който си цитирал, първото нещо, което виждаш (освен картинките) е "Предлагаме Ви иновация – преносимо помещение в напълно завършен вид, за чието поставяне не Ви е нужно разрешение за строителство, т.е. мястото може да е извън регулация."

Цитат

Прочетох за проблемите какви документи трябват за сгл. къща. Има и друг вариант вместо къща да се постави юрта. Юртата превъзхожда къщата по топлоизолационни качества, по цена, по изискуеми документи /на практика няма/, възможност за сгъване и преместване /2-3 часа/ и др.

http://www.geoimot.com/index.php?lang=bg&faqId=41

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.