Премини към съдържанието
stoian32

Затруднен пробив на мъдрец

Препоръчан отговор

Здравейте знам че може и да задавам въпроса на грешното място,но може и да има някой който разбира,и да е минал през това.Зъболекаря ми каза затруднен пробив на мъдреца и трябва да се извади.Мъдреца ми си расте на право и има място за разтежа му.Каза ми че има вариант със изрязване на лигавицата около него за олесняване на пробива,но след това лигавицата пак щяла да порасте около зъба.Утре отивам при друг зъболекар за второ мнение но искам да попитам ако на някой са му правили въпросното изрязване и дали помага найстина.

madrec.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 3 минути, BMW Маниак написа:

Ти за какво ходи на зъболекар като не му вярваш ?

Защото ходих при двама ,единия който ми е роднина ми каза че вадене е краен вариант и този не е за вадене,А другия ми казва че вариянта с изрязването не може да помогне и трябва да се извади,и утре отивам на трето мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да търсиш медицина в България...направо си жив умрял. Три лекаря 30 мнения и две еднакви няма да има. Остави го да си израсте. Би трябвало сам да си пробие и намести. Природата си знае работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 26 минути, ice_lion__01 написа:

Природата си знае работата.

По тая логика дай да се закрият всички болнични заведения!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

а какво стана че за до отидеш на зъболекар, попринцит мъдреците растат бавно и дори болезнено - по добре питай какво ще стане ако ти трявва месец два размишление, за изваждане

според мен е рано за изваждане, при положение че процеса му на растеж не е приключил

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, ice_lion__01 написа:

Да търсиш медицина в България...направо си жив умрял. Три лекаря 30 мнения и две еднакви няма да има. Остави го да си израсте. Би трябвало сам да си пробие и намести. Природата си знае работата.

Ти страдал ли си от мъдрец, дървен философ такъв? За по-малко от 48 часа тръгна възпаление с болка, от която не можех да си отворя устата. Мъдреците са много гадно нещо и най-лошото е, че растат бавно и на тласъци. Там където пробиват, тъй като го правят бавно, около тях се създава кожна торбичка, която много лесно се замърсява, много трудно се чисти и става ядро на инфекции.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На мен като ми порасна мъдрец ми се поду много и ми изрязоха част от лигавицата, която покриваше зъба. Спадна, но след месец-два пак се поду и пак същата история. Извадиха го и всичко си дойде на мястото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 25 минути, RJ45 написа:

На мен като ми порасна мъдрец ми се поду много и ми изрязоха част от лигавицата, която покриваше зъба. Спадна, но след месец-два пак се поду и пак същата история. Извадиха го и всичко си дойде на мястото.

В моя случай , единия ми гарантира че подобно изрязване ще помогне,а другия категорично го отказва като вариант . Утре ще видим какво ще каже 3-тия . Само да кажа че има два вида подобно изрязване на лигавицата , едното е V образно което след него е възможно да се въстанови възпалението,и още едно което не разбрах как се казва след което ми каза че е невъзможно лигавицата да порасне отново върху зъба.Единия зъболекар опреква методите на другия и това става.Утре ще видя третото мнение но нека първо да пробваме начина с изрязването после ще престъпим към вадене.Всички други мъдреци са ми  здрави и израстнали нормално без никакви възпаления което кара оптимист зъболекаря да мисли че това би помогнало,попринцип ако един е за вадене значи и другия бил за вадене.Мъдрец се вадил само когато,е израстнал или ще израсте на криво или няма място за него в редицата,но в моя случей нямам нито един от тези проблеми.

Редактирано от stoian32 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Развитие по темата.Вчера отидох при 3 различни зъболекаря за един ден. Всички от тях смятат за абсурдно този зъб да ми се вади.Твърдят че зъба все още расте и расте на право и ще се измести надоло и ще си се нагоди.Казаха ми да спазвам много стриктна хигиена с него докато расте,за да не влиза храна под лигавицата която много леко е покрила задния му край,през седмица да ходя да ми слагат дренче (някакво лекарство) . И всички 3 от този ден и един от преди това общо 4 твърдят че ваденето е повече от абсурдно.Зъболекаря който доста си държеше на мнението за ваденето . му се носи отлична репутация във област-а а именно област Пловдив.Но явно е прехвален.Казаха ми също че взимал доста стабилна сума от здравна каса и от мен за подобна манипулация . и това мисля че е достатъчно.Така че бих ви посъветвал преди да взимате подобни решения винаги да попитате още някой , без да си мислите колко е добър вашия зъболекар , както аз във случая.Мнение от 4-рите зъболекаря.''Оставете организма да си свърши работата преди ние да се намесим''

Редактирано от stoian32 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.