Премини към съдържанието
gogi87

Питанка относно температура на процесор E7400

Препоръчан отговор

Здравейте, днес правих една профилактика на мой човек, както си му е реда. Смених си термопастата, издухах го и го пуснах. Направих ми впечатление,че температурата на процесора, в случая Intel Core 2 Duo E7400 достигна около 70-72 градуса под товар в AIDA64. Oстаналите компоненти бяха с нормални температури в границите на 40 градуса. Иначе в idle работи на около 45-50 градуса. Операционната с-ма е 10-ка Про 64 бита. За съжаление компа вече не е при мен и няма как да кажа другите компоненти какви са,помня че беше с 4 рам ддр2 на 800 MHz. Другото което е, че компа беше без предния капак, не знам до колко влияе това на температурата.

Въпроса ми е , понеже вече я взеха машинката, трябва ли да ме притесняват тези температури, при условие че ще се цъка WOW по няколко часа на ден ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ами на границата е http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_2/Intel-Core 2 Duo E7400 AT80571PH0723M - AT80571PH0723ML (BX80571E7400).html 

тук пише максимум 74 градуса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При липсата на въздушен поток (отворен капак) е нормално температурите да са високи при тая жега.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, в помещението, в което го правих беше поне 30 градуса, аз му казах като се прибере да го сложи задължително. Дано да спаднат след като го сложи и да няма проблемации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е нормално. Това са високи температури за този процесор. Не че няма да ги държи но са високи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Че са високи, високи са, другото което е, че нямаше и изкарващ вентилатор сложен, ама като ми висят на главата и бързат така става. Да се надявам да изкара някой и друг месец с тези температури, че няма да имам възможност да го гледам пак и дооправям преди декември.

Редактирано от gogi87 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не е добре, но не е страшна температура. Нормално е за жегите, но и капака е проблем. Потока на въздух в охлаждащата система, не трябва да се нарушава.. Ако имаш неизпозлваем работещ вентилатор, го сложи на 2 метра от лаптопа под ъгъл да духа, като гледай да не е срещу изходящия поток от охлаждането на машината. Така може да изкара лятото.

Извън темата: Имах един стар компютър, който преди 5 години някъде ми се наложи да го ползвам по спешност, но му беше изгоряло вентилаторчето, та го охлаждах с един сешоар :D:D:D , но работеше безотказно така хахаха :D:D:D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, callpchelp написа:

Не е добре, но не е страшна температура. Нормално е за жегите, но и капака е проблем. Потока на въздух в охлаждащата система, не трябва да се нарушава.. Ако имаш неизпозлваем работещ вентилатор, го сложи на 2 метра от лаптопа под ъгъл да духа, като гледай да не е срещу изходящия поток от охлаждането на машината. Така може да изкара лятото.

Извън темата: Имах един стар компютър, който преди 5 години някъде ми се наложи да го ползвам по спешност, но му беше изгоряло вентилаторчето, та го охлаждах с един сешоар :D:D:D , но работеше безотказно така хахаха :D:D:D

не е лаптоп.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 часа, gogi87 написа:

в случая Intel Core 2 Duo E7400 достигна около 70-72 градуса под товар в AIDA64. Oстаналите компоненти бяха с нормални температури в границите на 40 градуса. Иначе в idle работи на около 45-50 градуса. Операционната с-ма е 10-ка Про 64 бита.

Под какъв товар? Ако е бил зает на 80-100% е нормална температурата. Core 2 Duo са си топли процесори, особено, ако и охлаждането не е много добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На 100% беше натоварен около 15 мин и изкара около 70-72 градуса, иначе в idle е максимум на 50. Без предния капак беше и в доста топло помещение.  Охладителя е боксовия на интел. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 часа, emil644466 написа:

не е лаптоп.

Моя грешка, не съм погледнал всичко. Тогава няма повод за притеснения.

преди 12 часа, gogi87 написа:

На 100% беше натоварен около 15 мин и изкара около 70-72 градуса, иначе в idle е максимум на 50. Без предния капак беше и в доста топло помещение.  Охладителя е боксовия на интел. 

Не пречии толкова че е без капак. Провери дали добре е прилепнал охлаждащия модул към процесора,!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Температурата е притеснителна, но.........! Не можем да гадаем от разстояние т.е. сменил си термопастата, но новата дали е подходяща и дали е поставена правилно? Не знаем на въпросната машина какви приложения има и какво я товари и какво не! Не знаем дали машината не е заразена! Не може да се вярва на една единствена програма ,чрез ,която сте измерили температурата!

Това,че машината е без капак е без знечение! Но, сам казвате, че сте пробвали в помещение с околна температура 30С, както и ,че сте натоварили на 100% за 15 минути! Та, в случая достигнатата температура е нормална!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 8.08.2016 г. в 23:27, gogi87 написа:

Да, в помещението, в което го правих беше поне 30 градуса, аз му казах като се прибере да го сложи задължително. Дано да спаднат след като го сложи и да няма проблемации.

В какви условия работиш бе човек, как на 30 градуса?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Ивайло Костов написа:

В какви условия работиш бе човек, как на 30 градуса?

Е то и при мен е толкова. Климатик не ползвам че се разболявам веднага. Та и на лаптопа и на кутията на компютъра мога яйца да си опържа :D:D:D Има венттилатор който духа към двете и се ядва положението.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Arctic Cooling MX-2 е пастата, сложих си нормално една топчица по средата на процесора. Иначе помещението е един гараж и няма климатик там или някакви вентилатори затова държи такава температура. Беше му сложена прясна 10-ка 64 бита Pro с 5-6 основни програмки за интернет и филми, като беше форматиран целия хард. Просто нямах време да разцъквам понеже ми даваха зор, ще го видя декември месец в какво положение ще е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.