Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Въпросният компютър има 2 плочки Nanya NT1GT64U8HB0BY-3C  1GB 2Rx8 PC2-5300U-555-12-E1.667 на 1ви и 3ти слот.  Искам да добавя още 2 плочки на другите 2 слота, но имам различна марка 2 плочки Transcend 502133 1GB DDR2 667 DIMM 5-5-5. Сравнявайки ги ми изглеждат съвместими, но нямам много познания и предпочитам да чуя по-компетентно мнение. Ако въпросните са съвместими как да ги оставя едната марка на 1ви и 3ти слот , а другата на 2ри и 4ти ли, или няма значение?             

Благодаря ви предварително!

Редактирано от Vayu.Ap (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не видях да пише,че поддържа двуканална памет,тъй че няма значение на кои слотове ще ги сложиш.

по спецификации би трябвало да тръгнат,но добре е да имаш опция да ги върнеш,ако не стават.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не мисля ,че е проблем. Мой приятел има Dell OptiPlex 755 и беше набутал 3 различни без проблем. Дори и в честотата да има разминаване ,всички ще се равнят по най-слабата плочка. С други думи и 800mhz плочки да добавите ,не би трябвало да има проблем.
    Много относителни са нещата. Виждал съм дъно ,на което не тръгват видео карти на АМД ,а приема само Nvidia. Вероятно и към рам паметите може да има капризни дъна ,но специално на Dell OptiPlex 755 подобни проблеми не би трябвало да има. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, emil644466 написа:

не видях да пише,че поддържа двуканална памет,тъй че няма значение на кои слотове ще ги сложиш.

по спецификации би трябвало да тръгнат,но добре е да имаш опция да ги върнеш,ако не стават.

Те са си мои от друг компютър, който не се използва и затова им търся приложение. Щом сте на мнение, че няма проблем, мисля да ги сложа и да почват да работят, че иначе само си стоят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 8/9/2016 в 6:11, emil644466 написа:

добре е първо да пробваш само с новите.

Видях поста ти след като вече ги бях сложил, но принципно това е по-добрият вариант. След като ги сложих, ги тествах с memory diagnostic, достъпен чрез биоса и не даде никакви грешки. За всеки случай сложих и Hiren's Boot CD и тествах с MemTest86+ за около час и пак нямаше грешки. Надявам се да нямам проблеми за в бъдеще. Това което малко ме учудва е защо от 4гб рам, излизат само 3.86гб използваема, но доколкото четох е често срещано явление, някаква малка част от рам паметта да се пази за някой хардуер. Благодаря ви пак за съветите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Vayu.Ap написа:

Видях поста ти след като вече ги бях сложил, но принципно това е по-добрият вариант. След като ги сложих, ги тествах с memory diagnostic, достъпен чрез биоса и не даде никакви грешки. За всеки случай сложих и Hiren's Boot CD и тествах с MemTest86+ за около час и пак нямаше грешки. Надявам се да нямам проблеми за в бъдеще. Това което малко ме учудва е защо от 4гб рам, излизат само 3.86гб използваема, но доколкото четох е често срещано явление, някаква малка част от рам паметта да се пази за някой хардуер. Благодаря ви пак за съветите!

Да не би да използвате 32 битова операционна система? Ако е така ,то тя не би могла да реализира цели 4гб рам. Инсталирайте 64 битова ОС и всичко ще е наред. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 40 минути, Soviet Soldier написа:

Да не би да използвате 32 битова операционна система? Ако е така ,то тя не би могла да реализира цели 4гб рам. Инсталирайте 64 битова ОС и всичко ще е наред. 

Не, не, използвам Win 7 Professional 64 битов, затова и леко ме учуди! Иначе ако беше 32 битова ОС нямаше дори да обърна внимание, тъй като и аз знам, че там системата разпознава по-малко от 4гб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Извинявам се, че възобновявам темата, но на едно нещо не обърнах тогава внимание, а може да е от значение. На рам паметите Nanya си пише в описанието 2Rx8, а на Transcend не е уточнено. На сайта им пише, че има и  DDR2 667 U-DIMM 5-5-5 2Rx8 и DDR2 667 U-DIMM 5-5-5 1Rx8. Чел съм, че не е хубаво да се смесват 2Rx8 и 1Rx8. Как да разбера мойте Transcend какви са. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.