Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

от няколко дни се ровя из форума и нета и разглеждам настолни машини, влязла ми е мухата да заменя лаптопа си с десктоп. По принцип си го взех защото се местех често, но сега си имам жилище и лаптопа ми седи на бюрото овързан с кабели.

Дилемата ми е дали си заслужава да го сменям за момента - https://www.asus.com/us/ROG-Republic-Of-Gamers/ROG-G750JZ/

Като съм му добавил 8гб и SSD samsung evo 250gb, лаптопа няма проблем с изброените по-долу игри на макс и не загрява.

Мисля че към момента мога да му взема около, 2000лв и да добавя 500-1000 от мен за настолен.

Какво ще ми препоръчате, като в парите трябва да влиза и монитор и периферията без мишка. Като ще си взема SSD- то от лаптопа, така че може да не го включвате.

Държа на:

nVidia и Intel. По възможност по безшумен. Монитора от 22 инча нагоре.

Ще се ползва за игри основно.

Пример Witcher 3 wild hunt,  Dota 2. WoW Legion,  Rise of the Tomb Rider  CS:GO и по-нови.

Цел: максимално удоволствие при игра на максимална графика и ефекти.

Редактирано от Boggard (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

При възможност за използване на десктоп машина си е много по-добрата алтернатива, в сравнение с използването на мобилна платформа. И от гледна точка на поддръжка, и от гледна точка на възможност за надграждане.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе за дота и wow няма смисъл да сменяш, за уитчер и томб и други по нови игри вече си струва. 
    Настолната конфигурация винаги предлага повече производителност която не можеш да изкараш от лаптоп.

Само да те попитам виждам че се замисляш за настолен комп 2500-3000. Освен самия компютър, какви монитор и тонколони/озвучение имаш.
    За доброто изживяване са много важни монитора и озвучаването.

Имам предвид следното -  да не се окаже че се купува на свинче звънче. Да имаш уникален компютър и да не можеш да се насладиш на възможностите му.
    При условие, че вече имаш жилище си струва да инвестираш и в такива неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 41 минути, NICHIRENSHU написа:

Абе за дота и wow няма смисъл да сменяш, за уитчер и томб и други по нови игри вече си струва. 
    Настолната конфигурация винаги предлага повече производителност която не можеш да изкараш от лаптоп.

Само да те попитам виждам че се замисляш за настолен комп 2500-3000. Освен самия компютър, какви монитор и тонколони/озвучение имаш.
    За доброто изживяване са много важни монитора и озвучаването.

Имам предвид следното -  да не се окаже че се купува на свинче звънче. Да имаш уникален компютър и да не можеш да се насладиш на възможностите му.
    При условие, че вече имаш жилище си струва да инвестираш и в такива неща.

Имам и 1 стар настолен, който е при родителите ми, но те вече не го ползват той има добра аудио система Creative стара е но е 7+1 или 6+1 не помня, но вади перфектен звук. Мисля да ползвам нея.

По-принцип играя и със слушалки, които са ми нови и няма да ги сменям г/д клавиатура и монитор ми трябват само. Мишката ми е Logitech proteus core g 502 и нея ще запазя.

Има и монитор LG който е г/д квадратен и той е от едно време, ще го използвам за 2-ри монитор.

Редактирано от Boggard (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не разбрах имаш ли, нямаш ли хард диск, та взех, че сложих :D Споменал си, че компютъра ще се използва за игри, но не и други неща (като програмиране и т.н.), затова i5-6600K би бил достатъчен.

ASROCK Z170 EXTREME4 LGA1151 
    i5-6600K 3.5GHz 6MB LGA1151 BOX 
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 
    PALIT GTX1070 SUPER JETSTREAM 8GB 
    FD DEFINE S BLACK 
    XFX TS 550W GOLD P1-550G-TS3X 
    be quiet! DARK ROCK PRO 3 BK019 

Обща стойност - 2 314.57 лв. с ДДС RAM памет ти препоръчвам тази - http://www.vario.bg/gskill-aegis-dimm-kit-16gb-f4-3000c16d-16gisb

А за монитор този - BenQ XL2411Z 144Hz Обща сума: 2983,57 лв.

П.С. Евентуално цената може да се вдигне, защото не се знае за колко ще се вземе монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 часа, kyoshinn написа:

Не разбрах имаш ли, нямаш ли хард диск, та взех, че сложих :D Споменал си, че компютъра ще се използва за игри, но не и други неща (като програмиране и т.н.), затова i5-6600K би бил достатъчен.

ASROCK Z170 EXTREME4 LGA1151 
    FD DEFINE S BLACK 

Обща стойност - 2 314.57 лв. с ДДС RAM памет ти препоръчвам тази - http://www.vario.bg/gskill-aegis-dimm-kit-16gb-f4-3000c16d-16gisb

А за монитор този - BenQ XL2411Z 144Hz Обща сума: 2983,57 лв.

П.С. Евентуално цената може да се вдигне, защото не се знае за колко ще се вземе монитора.

Благодаря ти за предложението, но не ми допада, икономията от процесор, а монитора ми се вижда скъп. Мился за около 300-350 монитори за i7. Захранването дали ще е достатъчно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, Boggard написа:

Благодаря ти за предложението, но не ми допада, икономията от процесор, а монитора ми се вижда скъп. Мился за около 300-350 монитори за i7. Захранването дали ще е достатъчно

При положение, че ще ползваш компютъра за гейминг, няма смисъл от 6700, да ако се побираше в бюджета, можеше да се вземе. Замисли се за 144Hz монитор, предимство си е, особено за CS:GO.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 31 минути, Boggard написа:

В неговото предложение са сложени компоненти за овърклок на процесора. Я кажи ти мислиш ли да овърклокваш?

Btw за доста игри е по-добре i5 с овърклок отколкото i7 без.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, NICHIRENSHU написа:

В неговото предложение са сложени компоненти за овърклок на процесора. Я кажи ти мислиш ли да овърклокваш?

Ако се вземе по-евтин монитор, примерно някой за 300 лева, ще се събере i7-6700K, но според мен не си заслужава, ако компютъра ще се използва основно за игри, интернет т.н., ако се използваше и за програмиране или някаква фото обработка, 3д дизайн и т.н. съм съгласен, че 6700K си е нужен.

П.С. При положение, че се побира в бюджета защо да не овърклокне ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 53 минути, kyoshinn написа:

Абе много хора не се занимават с овърклок.
    А и в този случай може да се побере в бюджета i7-та която иска.

Към автора - не се скъпи за монитор. По-добре да играеш с 2-3 фрейма надолу( или пък с някоя от видео опциите намалена) на хубав монитор, отколкото всичко на макс на по-лош монитор.
    Тук вече дали да е 144хз или не е въпрос на вкус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 51 минути, NICHIRENSHU написа:

не съм се замислял за това, а и не съм 100% сиг че знам какво точно прави.

До колкото помня повишава производителността, но ако прекалиш може да стане авария. Не го отхвърлям като вариант, отворен съм за нови неща, за това пиша тук за да видя и мнението на хора, които имат повече опит с тези неща.

Единствено ще искам аз да си сглобя компютъра и ако ще клоквам, пак аз ще си го направя, човек трябва да се учи на нови неща.

преди 51 минути, kyoshinn написа:

Ако се вземе по-евтин монитор, примерно някой за 300 лева, ще се събере i7-6700K, но според мен не си заслужава, ако компютъра ще се използва основно за игри, интернет т.н., ако се използваше и за програмиране или някаква фото обработка, 3д дизайн и т.н. съм съгласен, че 6700K си е нужен.

предимно за игри да, но не са отхвърлени и други варианти, знам ли накъде ще ме отведе вятъра. Често ми вървят по 2 игри или стреам, смятам да сложа и 2ри монитор, за да гледам турнири и др. за това си мислех поне за i7 но ако сте убедени, че този е по добре, ще го обмисля, като вариант

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом ще лупаш игри наливай във видео, монитор,добър звук. i7 си е чисто хвърляне на пари на вятъра при това положение. Една i5-ца и заспиваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Boggard написа:

Често ми вървят по 2 игри или стреам, смятам да сложа и 2ри монитор, за да гледам турнири и др. за това си мислех поне за i7

О, за стрийм вече не знам какви са изискванията. БТВ за стрийм на кои игри става дума?

Редактирано от NICHIRENSHU (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето с i7-6700, като няма да се овърклоква.

i7-6700 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX 
    FD DEFINE S BLACK 
    ASROCK B150M PRO4 
    16G DDR4 2133 KINGSTON 

Обща стойност - 2 283.73 лв. с ДДС количка + BenQ XL2411Z 144Hz, препоръчвам ти да го вземеш от Пласико, не съм се ровил да видя на какви цени го предлагат, но забелязах, че в Пласико е 524 лева (сравнително малко, видях  го по другите магазина по 556 лева+) + безплатна доставка. Общо: 2807,73 лева, та остават пари и за клавиатура.

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ASUS Z170 PRO GAMING LGA1151
    16G DDR4 2400 KINGSTON
    ASUS STRIX GTX1070-8G GAMING
    Corsair RM550x 550W GOLD CP-9020090-EU
    FD DEFINE S BLACK

Обща стойност - 2 494.13 лв. с ДДС

+ монитора на BenQ, който е предложил kyoshinn.

Редактирано от No Pain, No Gain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Lenovo606 написа:

+ монитор = 3300-3500 лева...

преди 10 минути, No Pain, No Gain написа:

ASUS Z170 PRO GAMING LGA1151
    16G DDR4 2400 KINGSTON
    ASUS STRIX GTX1070-8G GAMING
    Corsair RM550x 550W GOLD CP-9020090-EU
    FD DEFINE S BLACK

Обща стойност - 2 494.13 лв. с ДДС

+ монитора на BenQ, който е предложил kyoshinn.

А защо да не вземе по-евтино захранване, примерно на XFX TS 550W 80+ Gold, по-евтино дъно, примерно Z170 Extreme 4 и за разликата да се вземе R5 кутия или едно SSD ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

До колкото разбрах, той си има SSD? А с такъв бюджет, лично поне аз никога не бих тръгнал да спестявам от дъно и захранване, тъй като това е основата на един компютър.

Редактирано от No Pain, No Gain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.