Премини към съдържанието
cveteca

Свързване на домашно кино, ТВ и Компютър

Препоръчан отговор

Здравейте,

можете ли да ми кажете, по какъв начин и с какви кабели, мога да вържа това домашно кино (Sony BDV E2100) с компютър който няма звукова карта, а дънната платка е тази: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813157644

Комютъра има HDMI изход, но чрез него в момента съм вързал ТВ-то.

Цялата идея е, видеото да идва от ТВ, а звъка от домашното кино, получавайки съраунд звук (ако изобщо е възможно).

Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 3 часа, cveteca написа:

Здравейте,

можете ли да ми кажете, по какъв начин и с какви кабели, мога да вържа това домашно кино (Sony BDV E2100) с компютър който няма звукова карта, а дънната платка е тази: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813157644

Комютъра има HDMI изход, но чрез него в момента съм вързал ТВ-то.

Цялата идея е, видеото да идва от ТВ, а звъка от домашното кино, получавайки съраунд звук (ако изобщо е възможно).

Мерси.

Първо няма как да нямаш карта, като.. имаш. Просто е вградена... :D:D:D

Второ къде да ходи видеото ?! Искаш да кажеш звука от ТВ и компютъра ти като си пускаш филми да се чува от домашното кино.

АКО си свързал комп-а и ТВ-то може да се чува музиката от компютъра, докато е включен в режим, да показва видео и аудио сигнала от HDMI входа. Ако включиш примерно някой канал, НЯМА как да се чува едновременно, Трябва допълнителен кабел КЪМ домашното кино.

Преди всичко КАКВА е системата, защото някои домашни кина имат специални преходници за телевизора с който са купени и/или вървят в комплект и т.н.

Ако ТВ ти е свързан КЪМ домашното кино чрез обикновен жак ( малък), тогава ще ти се наложи да си поиграеш с кабелите малко..

ДАЙ ПОВЕЧЕ ИНФОРМАЦИЯ! КАЧИ СНИМКИ! Защото така само можем да гадаем тука и да си правим ала бала...

А съраунд звук ще получиш САМО ако домашното кино ти е таквоа :D:D:D

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това което искам е звъка от Компютъра като играя някоя игра да излиза през Киното, а не през Телевизора.Същото за музиката и филмите. Не искам да се чува едновремено от Кино и ТВ.

Иначе съм написал какви са моделите на Киното и на Дъната ми платка но все пак прикачавам снимки на панелите им, където се виждат всички портове които имат.

HDMI порта на дъното е вързан към ТВ,понеже там няма друга опиця, така че реално остава само 6-те порта за Analog Audio (под USB-то от снимката). ВЪпроса е дали те мога да се вържат някак си към киното със неговите портове и дали ако стане ще имам съраунд звук.

Има и втори вариант който всъщност май е по-правилният ама сега се сетих за него. Видеото също има HDMI портове отделно от този на снимката. Мога през тях да вържа ТВ-то а през HDMI порта на дъното (който се вижда на снимката) да вържа към HDMI порта на Киното. Така дали ще стане това което искам със звука?

Sony Home Theater.jpg

ASRock.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не се вижда добре, но би трябвало компютъра да има digital optical out до жаковете за аудиокартата. Купуваш подходящ кабел и включваш към digital optical in на аудио системата. След което трябва да кажеш на компютъра в настройките на звука, че не искаш да ти изкарва звука на hdmi аудио изхода (който отива на телевизора), а през звуковата карта на компютъра на digital optical out. Така, каквото и да пуснеш на компютъра звука ще се насочва към аудио системата. Естествено не очаквай чудеса от качество на звука от вградената ти в дъното аудиокарта - все пак тя е там колкото да има звук...

Редактирано от krassleto (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, krassleto написа:

Не се вижда добре, но би трябвало компютъра да има digital optical out до жаковете за аудиокартата. Купуваш подходящ кабел и включваш към digital optical in на аудио системата. След което трябва да кажеш на компютъра в настройките на звука, че не искаш да ти изкарва звука на hdmi аудио изхода (който отива на телевизора), а през звуковата карта на компютъра на digital optical out. Така, каквото и да пуснеш на компютъра звука ще се насочва към аудио системата. Естествено не очаквай чудеса от качество на звука от вградената ти в дъното аудиокарта - все пак тя е там колкото да има звук...

Взе ми думите. :D Нищо то домашното кино обработва долу горе добре и ще има съраунд звук. Казах му да снима опзвучителната система да се видят входовете и към нея, но не виждам снимка.

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, callpchelp написа:

Взе ми думите. :D Нищо то домашното кино обработва долу горе добре и ще има съраунд звук. Казах му да снима опзвучителната система да се видят входовете и към нея, но не виждам снимка.

За каква озвучителна система става върпрос. Нали съм посочил модела на домашното кино и съм сложил и снимка където се виждат всичките и портове?

Колкото до компютъра, за съжаление няма Digital Optical Out, а само тези жакове за Аналоговото аудио (няма до тях друг жак).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

тогава от компютъра можеш да изкараш стерео сигнал и да го включиш към чинчовете на аудиосистемата. От стерео сигнала може да се прави псевдо на 5+1 от аудио системата обикновено. За съжаление с това дъно само нямаш друг избор...

Друг вариант е външна аудиокарта с цифров изход за компютъра...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 58 минути, krassleto написа:

тогава от компютъра можеш да изкараш стерео сигнал и да го включиш към чинчовете на аудиосистемата. От стерео сигнала може да се прави псевдо на 5+1 от аудио системата обикновено. За съжаление с това дъно само нямаш друг избор...

Друг вариант е външна аудиокарта с цифров изход за компютъра...

Това със какъв точно кабел става?

А иначе няма ли да стане по-добре по начина дето съм описал по-горе. HDMI от видето към ТВ и отделно втори HDMI от дънната платка към Киното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не можеш да използваш 2 видеокарти на компютъра едновременно - вградената и външна. Като сложиш външна - вградената и всичките и изходи престават да работят.

Ако на уредбата имаше hdmi вход и изход поотделно - можеше да стане номера, ама няма...

Редактирано от krassleto (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, krassleto написа:

Не можеш да използваш 2 видеокарти на компютъра едновременно - вградената и външна. Като сложиш външна - вградената и всичките и изходи престават да работят.

Ако на уредбата имаше hdmi вход и изход поотделно - можеше да стане номера, ама няма...

Аз не искам да ползвам 2 видеокарти едновременно. Казвам че Видеокартата ми съм я вързал към ТВ чрез един HDMI. Имам си картина, имам и звук през ТВ-то. До тук ясно и го оставям така.

Втората връзка която се чудя дали ще проработи, е да вържа Домашното кино към ДЪННАТА МИ ПЛАТКА на компа, която също има HDMI изход съвсем отделен от този на Видеокартата. Просто се чудя дали ако го направя това, ще имам звук през Киното и картина през ТВ-то. За съжаление нямам втори HDMI да пробвам, а не ми се дават 20-тина лева излишни, ако се окаже че не става....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, cveteca написа:

Това което искам е звъка от Компютъра като играя някоя игра да излиза през Киното, а не през Телевизора.Същото за музиката и филмите. Не искам да се чува едновремено от Кино и ТВ.

Иначе съм написал какви са моделите на Киното и на Дъната ми платка но все пак прикачавам снимки на панелите им, където се виждат всички портове които имат.

HDMI порта на дъното е вързан към ТВ,понеже там няма друга опиця, така че реално остава само 6-те порта за Analog Audio (под USB-то от снимката). ВЪпроса е дали те мога да се вържат някак си към киното със неговите портове и дали ако стане ще имам съраунд звук.

Има и втори вариант който всъщност май е по-правилният ама сега се сетих за него. Видеото също има HDMI портове отделно от този на снимката. Мога през тях да вържа ТВ-то а през HDMI порта на дъното (който се вижда на снимката) да вържа към HDMI порта на Киното. Така дали ще стане това което искам със звука?

Sony Home Theater.jpg

ASRock.PNG

Точно ПОД лилавата +йня на снимката се намират изводите на саунд=картата ти.

В OUT включващ стерео жака на кабела, а на домашното ти кино има два чинча : AUDIO IN - L и R, с червен и бял цвят.

Купи си подобен кабел :

82651926_1_585x461_kabel-stereo-zhak-na-

и си готов.

Цялата работа ще ти излезе около 3 лв за кабела.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 8/17/2016 в 21:29, Trichocephalus написа:

Точно ПОД лилавата +йня на снимката се намират изводите на саунд=картата ти.

В OUT включващ стерео жака на кабела, а на домашното ти кино има два чинча : AUDIO IN - L и R, с червен и бял цвят.

Купи си подобен кабел :

82651926_1_585x461_kabel-stereo-zhak-na-

и си готов.

Цялата работа ще ти излезе около 3 лв за кабела.

Не стана. Не изкарва никакъв 5.1 звук, а най-обикновено стерео. То така се губи смисъла то Домашното Кино, и е все едно дали с него или само с Телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на ‎8‎/‎17‎/‎2016 в 9:31, krassleto написа:

В линка към newegg се вижда че аудиото е 5.1 канално но без optical audio.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.