Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

нов съм в занаята - и както се казва да не се разчуе и получи ситуация "една луна н**а звездата.... Та гледам си аз в небето и гледам ... Чакам падащи звезди от "Персеидите" - видях една и си пожелах да е по-голяма и да падне на земята, уви... изгоря в атмосферата, не падна.... Явно не се сбъдват желанията; та питам се аз в този късен час - вярвате ли в падащите звезди, сбъдват ли се желанията или всичко е една голяма заблуда?! 

Споделете форумци, драги....

ваш, смехурко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

"Падащите звезди" са прашинки, летящи в космическото пространство със огромни скорости. Като срещнат земната атмосфера,изгарят и светят. Повечето периодични потоци от падащи звезди са остатъци от кометни ядра, които продължават да се носят по своята орбита. Колкото и поетично да сме настроени, не виждам повод за вярване за каквото и да е било, свързан с тях. Те просто са едно обективно физично явление, за щастие, интересно.И полезно, защото позволяват да се направи анализ на земната атмосфера, на някои катастрофични изменения в материята при тези изгаряния. На Земята ежедневно пада огромно количество метеоритно вещество , много материал за вярващи.  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, Vodeshtiya написа:

Здравейте,

нов съм в занаята - и както се казва да не се разчуе и получи ситуация "една луна н**а звездата.... Та гледам си аз в небето и гледам ... Чакам падащи звезди от "Персеидите" - видях една и си пожелах да е по-голяма и да падне на земята, уви... изгоря в атмосферата, не падна.... Явно не се сбъдват желанията; та питам се аз в този късен час - вярвате ли в падащите звезди, сбъдват ли се желанията или всичко е една голяма заблуда?! 

ваш, смехурко

Ако така наречената "падаща звезда" падне на Земята нас няма да ни има повече. Ето ти информация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами и звездите падат понякога:biggrin:

Снимков материал колкото искаш из пространството. (папараците дебнат)

Ама кво има да вярвам в тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 часа, Vodeshtiya написа:

та питам се аз в този късен час - вярвате ли в падащите звезди, сбъдват ли се желанията или всичко е една голяма заблуда?! 

ваш, смехурко

Зависи от желанията.

Някои се сбъдват, ако вярваш силно, че ще се сбъднат и положиш усилия за тяхното сбъдване, разбира се.:)

Но небесното шоу си заслужава да бъде видяно и ритуалът с желанията - изпълнен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз вярвам във всичко, подчинено на природните закони. Извън тях живеят престъпниците.

Не вярвам в падащите звезди, поне не в смисъла за желанията.  Иначе вярвам на Вселената, защото по някакъв невероятен замисъл - аз съм тук и сега и вие също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.