Премини към съдържанието
tonsno666

свързване на плоча с 3 извода към 7 тактов ключ

Препоръчан отговор

Здравейте.Извинявам се предварително ако въпроса ми не е за тук но съм съвсем нов и може да сбъркам.Имам печка .,gorenie``с два котлона,искам да сменя по-малкия.Нейните плочи и двете са с 4 извода.тази която имам е с3,как да я свържа кък ключа кото е7 тактов.Благодаря. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Четирите извода на старата плоча,са изводите(2 по 2) на два реотана.Новата пак е с два реотана,но единия край на всеки от тях излиза като общ извод.Свързването ще е малко по различно.За да няма пукотевици,викни майстор с уред,който да провери всичко.Той ще го свърже както е необходимо.

Редактирано от Димитър 59 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Или купуваш нова плоча или сменяш ключа с пет тактов. По-евтино да смениш ключа. Струва 5 лева.

Всичко останало са много крайни варианти и няма смисъл да се чудиш как да наместиш нагревателите.

Ключа ти е за три нагревателя. Плочата ти има само два. Както и да ги наместиш все ще имаш някоя "празна" степен.

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Другия номер-правят се два моста на самия ключ.Ама аз гледах по стария.Най-добре майстор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То, ясно, че най - добре е да се извика майстор, но не разбрах причината поради която плочата се заменя с друг тип!? Днес в магазинната мрежа, както и в интернет, се открива лесно и бърза всичко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сега се загледах по схемата и най-многото което ти, а и майстора може да направите (без да сменя нищо) е да се закърпи положението като ще използваш  0, 2, 3 ,4, 5 степени на 7-тактовия ключа. Те ще отговарят все едно на 0, 1, 2, 3, 4 от 5-тактовия ключ. Писах по-горе, най-лесно ще е да се смени ключа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви на всички за съветите.Наистина най добре ще е да сменя ключа.Сайта ви е супер.Не очаквах да получа веднага съветите ви.успех на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако,

преди 21 часа, tonsno666 написа:

Благодаря ви на всички за съветите.Наистина най добре ще е да сменя ключа.Сайта ви е супер.Не очаквах да получа веднага съветите ви.успех на всички!

Ако, си купил обикновенна плочка няма, как да стане,за да свържиш 7 тактен ключ, плочата трябва да има 3 реотана. Мощноста им зависи от диаметъра на плочата, затова нов ключ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.