Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, инсталирал съм стара версия на скайпа 6.21, тъй като новата не работи на по-стар компютър и всичко работи добре, само дето не мога да намеря камерата и микрофона. В менюто настройки също не може да се видят и няма опция да се превключи звуковата карта към друг вход. А от самата звукова карта съм пуснал микрофона и тя показва че работи, даже му пуснах и Boost+20db. Работи единствено сигнала за звънене. Камерата се отваря като устройство в My Computer а също така съм я пробвал ина друг стар компютър със същата версия на скайп и там  ги открива автоматично.

Дънна платка: ASRock K7VT4A PRO

Процесор: AMD Sempron 2200+ 1,51GHz

Ram: 1,25GB /DDR 400

HDD: WD1600AB, Sata 2 с джъмпер конфигуриран към Sata 1 интерфейс

Видеокарта: Nvidia Riva TNT2/TNT2 Pro

ОС: Windos XP Professional SP3

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Коя е версията на скайп и каква операционната система? Да, трябва да посочиш звуковата ти карта за микрофона! А в настройките на скайп камерата я няма така ли?

Във видео какво ти показва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Скайпа е 6.21 и Windows XP Professional SP3. А друга звукова карта нямам и в настройките на скайпа излиза само тази карта и не може да се избере друго. А камерата пише че изобщо не е свързана. Пуснах и тест запис и нищо не се чу на записа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нищо не се чу на камерата? Микрофона отделен ли е и вързан отзад на кутията към звуковата карта? В дивайс менажера ко казва за камерата? Забравил съм ХР. На осмица не виждам моята камера в my computer!

Дай модела на камерата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тая камера няма модел и е заедно с прикрепен микрофон, който се свързва с жак към звуковата карта. Не се чува звук на тест записа, а тест записа е само за тестване на микрофона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Добре как започна проблема?

Как няма марка и модел камерата? Оттук си инсталирал всичко:

http://www.asrock.com/mb/VIA/K7VT4A PRO/?cat=Download&os=XP

Тоест камерата и микрофона работят през този скайп на друг компютър!

И на другия компютър е ХР?

https://www.microsoft.com/en-in/download/details.aspx?id=34429

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=21

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=17851

Не помня откога стана Майкрософстки! Изтегли ги и инсталирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Има Net Framework 4, но версия 3,5 не знам дали са нужни и дали са нещо по-различно от 4. Другите Visual C са инсталирани от Неро, но видеокартата е много стара има само един драйвер, инсталиран автоматично от Уиндоуса. Камерата работи и скайпа на стар лаптоп със XP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В диспечера на устройства под Устрийства за изображение (Imaging devices) Има ли устройство? Ако не е там - под някой USB hub има ли устройство с жълта !

на ‎17‎.‎8‎.‎2016‎ г. в 23:16, peppone1 написа:

Камерата се отваря като устройство в My Computer

И какво се появява при отварянето й? А в скайп в Настройки в прозореца за камера какво се вижда?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Камерата се отваря като устройство  и може да снима. А микрофона, вече го засича, оказа се че удължителният кабел е бил прекъснат . Видеокартата е Nvidia Riva TNT2/TNT2 Pro.

И още нещо трябва ли да инсталирам всичките Net Framework и тем подобни и кой от тях е отговорен за камерата, защото не искам задръствам този стар компютър с излишни добавки, ако не са нужни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тези работи са важни идват и през Windows Update! Не помня откога стана майкрософтски и тогава му трябват. То дай да си стоим на ХР и нищо излишно да няма! Щом камерата работи значи или в скайпа или в уиндоуса е проблема. И те питаме за Device manager! Аз незнам като няма име и модел и драйвер сигурно как ще ти я изпише в настройките на скайп!

Ако решат старите версии няма да работят! Незнам с какви браузъри си но и те повече няма да има версии за ХР. Кат ти остареят с една година и флаша ще виждаш сайтовете некоректно предполагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Камерата се показва в Девиз менъджера, като USB  устройство и всичко е наред. Инсталирал съм всичките ъпдейти, ако тези Фрамуорци бяха нужни, скайпа щеше да ги поиска, предполагам, щом на лаптопа работи със същите програми и ъпдейти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какви ъпдейти си инсталирал като ХР няма такива от април миналата година ли беше, забравих!

https://www.hwinfo.com/download.php

С тази програма като я стартираш затваряш главния първия прозорец и от втория горе меню репорт и избери разширен текстови доклад и го прикачи тука. Белким я разбереме камерата.

И DirectX и Net Framework са майкрософтски и са важни и се развиват! Не слагаш боклуци на трети производител!

http://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

И с този инструмент ако се закачиме за нещо. Сложи отметките и GO. Публикувай резултата.

Незнам каква ти е защитата но си прави бекъп ако имаш важни неща!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво, значи има вероятност да ми се загуби информацията? Проби не ми се правят и ще караме на микрофон, тогава.

Но както казах на лаптопа не съм инсталирал никакви Директ хиксове и др. неща освен ъпдейтите, а там камерата работи, значи не е от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Те не са за камерата а за Скайп! Той се развива а камерата си е се една и съща!:D ХР е много уязвимо и можеш да лепнеш вирус лесно! Не ти знам антивирусната и друго ако имаш. Просто съм длъжен да го кажа! Щеме нещеме си купуваме нови компютри и слагаме нови уиндоуси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След като видях че не само камерата не работи, ами неще да възпроизвежда и видео разговори от други абонати, потърсих помощ в обслужващия център. Причината както винаги се оказа в старият компютър, който не поддържа SSE2. Ето това исках да чуя, вместо да инсталирам тежки добавки на този стар компютър, без да съм сигурен какво ще стане и как ще се държи след това, при все това че имам и доста важна информация, та после щяха да последват и дълги почиствания, ако компютъра успее да запали, както ми се случи с обновяването на Аваст.

Но вместо това мога ли да сваля отнякъде по-стара версия на скайпа и коя да бъде тя?

https://support.skype.com/en/faq/fa12252/why-can-t-i-make-video-calls-on-the-latest-version-of-skype-for-windows-desktop

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако компа не го ползваш за игри,слагай му едно lubuntu и няма да имаш дертове,там скайпа щи работи безпроблемно.

Редактирано от I love anime (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вече работи, след като му инсталирах по-стара версия 5.11 (Beta).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Skype 7.4.0.102 - инсталирай при Windows XP

На това място може да се изтегли версията, която е 43,2 MБ (45 338 240 байта) или 44 276 КБ

http://www.filesetups.com/windows/messaging/skype-7.4.0.102

Редактирано от vachko64 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 31.08.2016 г. в 17:12, I love anime написа:

Ако компа не го ползваш за игри,слагай му едно lubuntu и няма да имаш дертове,там скайпа щи работи безпроблемно.

И познай как ще работи ако не успее да сложи драйверите или изобщо не може... За убунту се искат поне някакви базови знания относно Линукс. Не ми се струва добра идеята. Освен това е тежък за по-старите графични карти и ще му е тежък.

ПС: Ако имаш проблеми ще ти кажа как да подкарваш по-стари версии на скайп. Ако всичко работи за момента няма смисъл да продължаваме писането :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 6.09.2016 г. в 0:08, vachko64 написа:

Skype 7.4.0.102 - инсталирай при Windows XP

На това място може да се изтегли версията, която е 43,2 MБ (45 338 240 байта) или 44 276 КБ

http://www.filesetups.com/windows/messaging/skype-7.4.0.102

Ти не знаеш ли че Windows XP спря поддръжката, не четеш ли темата? Откъде накъде ще му инсталирам последната версия, след като от 6 нагоре не работят?

Но както и да е, важното е че проблемът се реши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 21 часа, peppone1 написа:

Ти не знаеш ли че Windows XP спря поддръжката, не четеш ли темата? Откъде накъде ще му инсталирам последната версия, след като от 6 нагоре не работят?

Но както и да е, важното е че проблемът се реши.

Интересно заключение и изказване направихте! Не може да ме впечатлите дори и с мненията с които ви е набъбнало участието в този ФОРУМ! Разбрах, че не сте вещ по въпроса, ZEROOOOO!!!!

Поразровете се в Интернет пространството и ще разберете защо съм посочил именно тази версия на СКАЙПА с която могат да работят, но с ограничени възможности на машини с неподдържаната версия на Windows XP SP3 .

Все още много машинки работят с Windows XP SP3 и причините са:  софтуер и външен хардуер.

Когато се ползва по-голяма версия от посочената от мен на Скайпа се случва нещо с регистрите и видео драйверите, а решението вече го написах по горе!

Между другото да кажа, че ъпдейтите по скоро носят вреда от колкото полза за тези, които не са запознати с операционната система!

Ще си позволя една редакция, като добавя един линк на проблемите, които ни нанесоха по-новите версии на Скайп, когато сме с ОС Windows XP SP3 и как да се реши проблема!

http://bitexperts.com/Question/Detail/3309/fixed-latest-skype-update-7-6-has-killed-windows-xp-sp3-rendering-problems

Редактирано от vachko64 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е, аз пък не харесах това. Как така в тоя форум кой квото напише, после се харесало все на едни същи хора, на които всичко им харесва, особено ако има повечко обиди. Е, аз съм по-капризен и не мога да гадая ти с какви намерения си предложил най-новата версия, за която изрично е написано че не е предназначена за Windows XP. Дори и да се инсталира успешно, тя ще работи некоректно или както казахте вие с ограничени възможности, т.е. или няма да показва всички функции от интерфейса или пък няма да запаметява настройките и току виж при следващото пускане сама се обновила до още по-новата и не чак толкова лека версия. А на процесор без SSE2 подръжка изобщо няма да тръгне.

След като има по-стара и лека версия, защо да сложа новата за да работи наполовина? Кажи с какво ще е по-добра и по-сигурна от старата за да я харесам и аз?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.