Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги!

Имам Fujitsu Siemens Amilo La1703 с AMD процесор 2,2 Ghz, 2,5 GB RAM, 521 видео.
    Проблемът е много странен. Тъй като го позлвам с две ОС, Win 7 x64 и Win Xp x64, за win 7 изпозлвам драйвери на Виста.
    Принципно всичко работи, до сега не съм имал проблеми, НО си инсталирах uTorrent, пуснах си един торент да се сваля и 5 минути по-късно лаптопа заби с ЧЕРЕН ЕКРАН.
    При което нищо не помага, никаква реакция, съответно изключване с махане на батерия и захранване. Пробвах се още 5 пъти да отворя торента, пускам да сваля и същия проблем всеки път.
    Нямам проблеми когато свалям от браузъра и т.н. WiFi-то си работи, цъкам си и т.н. Предполагам, че не е от драйвера защото работи.
    Преди две години пак имах същия и го позлвах с Win 7 x64 същата версия, която съм сложил и сега от същия диск, същите драйвери и нямах никакви проблеми с нищо. Всичкоостанало, като програми си работи на пълни обороти без ядове.ю

На другия ОС, нямам проблеми с нищо.

Версия на uTorrent - 3.4.8.42449

Какво ли не рових нямам идея от какво може да е този черен екран. Това пак повтарям се случва САМО при uTorrent (mTorrent).
    Нищо не ми иде на акъла, за това ще съм благодарен на други колеги, които могат да помогнат за решаване на проблема.ПС: Вируси нямам ;) проверено, но така или иначе, не съм ровил кой знае колко в нета. Освен в калда, абв, хотмейл и два три сайта.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За event viewer да си чувал? Виж за събития по времето или преди случката. Грешките се записват там.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, simtech написа:

За event viewer да си чувал?

В event viewer ЙОК информейшън ;) Ако имаше вече да съм я споделил информацията. Има само грешки от Kernel-Power където съм му дърпал щепсела.

Редактирано от callpchelp (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, callpchelp написа:

В event viewer ЙОК информейшън... Ако имаше вече да съм я споделил информацията.

Направи тест на RAM. Щом няма event-и, се насочваме към хардуерен или драйверен проблем. Vista драйверите ползват същият модел като Windows7, та не би следвало да има проблем с тях. Имай предвид, че това е насран лаптоп с АМД процесор и външна графика бог знае каква(не казваш, не ми се рови). Имат навика както си греят, така да умират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 38 минути, simtech написа:

Направи тест на RAM. Щом няма event-и, се насочваме към хардуерен или драйверен проблем. Vista драйверите ползват същият модел като Windows7, та не би следвало да има проблем с тях. Имай предвид, че това е насран лаптоп с АМД процесор и външна графика бог знае каква(не казваш, не ми се рови). Имат навика както си греят, така да умират.

Вече е сторено, но няма проблем. За драйверите знам :) Лаптопа според мен е много добър, предния го ползвах 10 години. Не случайно си взимам втори такъв. графически се справя по-добре от двете скъпи системи които имах. Аз съм страшно доволен от този модел. Имат навика да умират, ако не са добре почистени. Предния дори не му бях сложил термопаста и изкара няколко години така. Графиката му е VIA Chrome9 HC от която съм изключително доволен, ако щете се смейте. Нямате си идея какво съм го правил този лаптоп. Предния също е със 7 н оне помня да е имал проблем като този.

ПС: Споменах че е с две ОС, на другия, който е Xp x64 нямам проблеми с програмата .. и с каквото и да е било.

преди 14 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Добре де пробвай с BitComet! Аз съм с нето и се отказах от uTorrent.

Не съм фен на BitComet-а, предпочитам от единия PC на другия да прехвърлям торентите  :D:D:D В случая нямам обяснение за проблема. Защо ми дава черен екран е въпроса?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И Ванко е прав,но аз бих махнал тази версия и бих я заменил с 1.8 или 2.2. Ако не ги намериш, ще ти ги пратя.

mTorent 2.2.1.zip

uTorrent_1.8.2.exe

Редактирано от * СТЕФАН * (преглед на промените)
    • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, * СТЕФАН * написа:

И Ванко е прав,но аз бих махнал тази версия и бих я заменил с 1.8 или 2.2. Ако не ги намериш, ще ти ги пратя.

Ще опитам, виж спя и хич не се сетих просто да опитам с по-стара версия.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, callpchelp написа:

ПС: Споменах че е с две ОС, на другия, който е Xp x64 нямам проблеми с програмата .. и с каквото и да е било.

И блокира с черен екран, така ли? Не видях, че графиката му е Виа Хром. Хм, значи драйверен проблем ще е.
    Не виждам на толкова малко памет защо ползваш 64 битов Windows. Пробвай uTorrent 2.0.1 - стара версия. Обаче малко е съмнително как уторента предизвиква пълен срив.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво сте се влюбили в този uTorrent.Вкараха му боклуци и аз имах проблем с него, не помня и го разкарах. Като точиш мислиш ли, че е по-лек от Биткомет?

Пробвай от точенето ли е проблема или от софтуера!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, simtech написа:

И блокира с черен екран, така ли? Не видях, че графиката му е Виа Хром. Хм, значи драйверен проблем ще е.
    Не виждам на толкова малко памет защо ползваш 64 битов Windows. Пробвай uTorrent 2.0.1 - стара версия. Обаче малко е съмнително как уторента предизвиква пълен срив.

Да. Мисля си че може и драйвер да е, но се мъча да си спомня на другия лаптоп дали имах такъв проблем. Въпреки всичко нямам голмя избор от драйвери.

Ами..За да го тормозя ;) Но... не му пречи. Пускам не леки програми за обработка на графики, клипове, дизайни и т.н., за сега няма ядове със 64 битовата с-ма.

преди 3 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Какво сте се влюбили в този uTorrent.Вкараха му боклуци и аз имах проблем с него, не помня и го разкарах. Като точиш мислиш ли, че е по-лек от Биткомет?

Пробвай от точенето ли е проблема или от софтуера!

Не мисля че е по-лек, но ми е по-простичък. Когато пусна торента да се сваля, след около 5 минути и умира.

Пуснах 2.0.1 да видим какво ще стане.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, callpchelp написа:

Ами..За да го тормозя

Ама май той теб те тормози...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, simtech написа:

Ама май той теб те тормози...

Няма такова нещо. Между временно разбрах какъв е проблема. Оказва се предпоследната версия на uTorrent е проблемна. Видях без торент няма проблем, пускам торент умира. Опитва се по някаква причина да преконфигурира WiFi ?! Какво подягодите?! Явно версията е гадна. Разрових из нета и се оказа, че има и други оплакали се, без решение на проблема. Решението е новата версия, която ще излезе скоро.

Сложих по-стара версия в случая 2.0.1 и си свалих торента без проблем. Няма угасване няма нищо, няма странни случки и опит за преконфигурация на WiFi.

Благодаря на отзовалите се! Съжалявам че ви занимавам посред нощите с глупости и се радвам че се отзовахте на лаф мухабета :)

Темата да се счита за приключена :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, _Alex&Vanko_ написа:

Той изобщо стана проблемен uTorrent-a;)

Не е лъжа да ти кажа, на последните 5-6 версии особено..Тази е капака :D

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Той изобщо стана проблемен uTorrent-a;)

Проблемни са новите версии. Аз съм с 2.2.1 и не съм я сменял повече от 4 години.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, * СТЕФАН * написа:

Проблемни са новите версии. Аз съм с 2.2.1 и не съм я сменял повече от 4 години.

Мисля да последвам  примера ти :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, callpchelp написа:

Мисля да последвам  примера ти :)

Зареждам по една страница торенити и то всеки е над 1 гигабайт. Никога не ми е правил въртел. Но и скоростта ми е отлична на сваляне и качване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Ти си ми познат нещо?

Не знам, нямам снимки тук за да съм ти познат... Обясни ?!

преди 5 минути, * СТЕФАН * написа:

Зареждам по една страница торенити и то всеки е над 1 гигабайт. Никога не ми е правил въртел. Но и скоростта ми е отлична на сваляне и качване.

Определено старата версия сваля по-бързо и като цяло е по-бърза, заема малко рам, не товари.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, _Alex&Vanko_ написа:

Не по аватара и ника! Да не сме се чепкали некъде?:D

Помня колкото копърка.. т.е. не помня :D:D:D  Пиши ЛС ако се сетиш да ми припомниш , че спамим да не се карат :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, _Alex&Vanko_ написа:

Е, то това не е спор. Размишляваме над живота. Но имам причини да опонирам. Като бях малък до 18 годишна възраст практикувах човешка психология и изследвах обстойно хората в голям мащаб. Не един двама трима, всеки човек до когото можех да се докопам. Реално не знам колко познати имам както в Бг, така и извън. Познати не с цел да ги използвам или връзки, а познати, хора които съм изследвал и сме развили приятелски отношения, Гарантирам че всеки един отговор даден от мен е базиран на знания и крепящ се на реалността такава, каквато е. Нещо което не знам, не съм изследвал, чувал и т.н., не го казвам и си казвам, че нямам знания ;) Не ме питай защо съм го правил.... Нямам толкова сили да пиша страници и страници.с обяснения.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.